• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
کل اخبار 5984اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهاین عالمِ واعظِ درس آموز، منبعی پر فیض برای جوانان و راهجویان بود صدای حوزهمراسم تشییع مرحوم آیت الله فاطمی نیا در قم صدای حوزهگونه شناسی طلاب کنشگر در شبکه اجتماعی اینستاگرام صدای حوزهنکته هایی از مرحوم آیت الله فاطمی نیا صدای حوزهگوشه‌ای از زندگی و آثار استاد اخلاق و عرفان/ فاطمی‌ نیا: تضعیف نظام و رهبری از «شُرب خَمر» بدتر است! + فیلم صدای حوزهضرورت توجه به مطالعات حوزه ورزش بانوان از دیدگاه فرهنگی و دینی صدای حوزهنقطه ثقل دشمن‌ شناسی قرآنی صدای حوزهآیت الله سید عبدالله فاطمی نیا دعوت حق را لبیک گفت صدای حوزهسه کتاب تفسیر از رهبر معظم انقلاب به نمایشگاه کتاب رسید صدای حوزهروحانیت و دوقطبی دولت – ملت صدای حوزهکار مبلغ، به هم زدن وضع موجود به نفع وضع مطلوب است/دین حداقلی در جامعه و حتی رسانه ملی بیشتر دیده می‌شود صدای حوزهماموریت های ۱۸گانه برای ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه صدای حوزهطبق رویه اعتدال در تفسیر، لوازم هدایت و سعادت انسان، در قرآ‌ن هست صدای حوزهعلاقه مسبوق به سابقه «خبر فوری» به انتخاب گزینشی خطبه ها و تحریک احساسات علیه امامان جمعه

3
قائم مقام مدیریت حوزه های علمیه در امور استانها با اشاره به ضرورت توجه به جنگ نرم؛

طلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند

  • کد خبر : 36749
  • ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
طلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند
دشمن در جیب بچه‌های ما است؛ الان ۳۲ درصد، بچه‌های هشت ساله با اینترنت ارتباط دارند؛ اینترنت یعنی زمین بازی دشمن؛ به حدی این زمین بازی مخوف است که اگر ترامپ را بخواهند حذف کنند، حذفش می‌کنند.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی، با حضور در جمع خانواده طلاب و کارکنان مدرسه علمیه شهید صدوقی فاز ۵ که در سالن همایش‌های مدرسه علمیه معصومیه (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه در یک وضعیت جهادی و خطرناک قرار گرفتیم و اگر کسی این وضعیت را احساس نکند شکست می‌خورد، گفت: در زمان طاغوت روحانیت آمادگی سال‌ها زندان و شکنجه را داشت و حتی قبل از آن، می‌بینید که خانواده‌ها کاملاً آماده جهاد بودند.

نقش بی بدیل طلاب در دفاع مقدس

وی با بیان اینکه روحانیت بیشترین نقش را در دفاع ۸ ساله داشته و به صورت نسبی بیشترین اسیر، مجروح و شهید داده است، ادامه داد: بعد از انقلاب به یاد داریم که روحانیت چگونه درس و بحث‌ها را رها می‌کردند و خانواده‌ها چطور حمایت می‌کردند؛ و اگر نبود این حمایت میان خانواده‌ها و طلاب دوام نمی‌آوردند.

جنگی به ظاهر نرم اما به واقع سخت!

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به اینکه جنگ نرم، جنگی است سخت و دشمن در آن حس نمی‌شود، گفت: در زمان جنگ همه توجیه بودند که بروند، اما در جنگ نرم هیچکس توجیه نمی‌کند که همه باید بروند؛ در جنگ نرم انسان‌ها می‌روند به سمت مقایسه، چشم و هم چشمی، اما در جنگ سخت هیچکس مقایسه نمی‌کند.

دشمن در جیب بچه‌های ما است

وی با اشاره به موبایل‌های هوشمند گفت: دشمن در جیب بچه‌های ما است؛ الان ۳۲ درصد، بچه‌های هشت ساله با اینترنت ارتباط دارند؛ اینترنت یعنی زمین بازی دشمن؛ به حدی این زمین بازی مخوف است که اگر ترامپ را بخواهند حذف کنند، حذفش می‌کنند؛ می‌گویند آن جور که ما می‌گوئیم باید بیایید در زمین ما و بازی کنید نه آن جور که خودتان می‌خواهید؛ مقام معظم رهبری بر تولید برنامه‌های بومی تأکید دارند.

محبت شدید علامه طباطبایی به همسرشان

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به محبت شدید علامه طباطبایی نسبت به همسرش، بیان کردند: علامه طباطبایی (ره) وقتی خانمش را از دست داد، رعشه ای در او ایجاد شد و هر روز بر سر مزار خانمش می‌رفت؛ ایشان می‌فرمودند: المیزان را خانمم نوشت.

وی با اشاره به آیه «فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ» تصریح کرد: جبهه انقلاب با تمام قوت وارد میدان جنگ نرم شده است و ما باید با تمام قوت وارد میدان شویم و مقابله کنیم.

خطر تهاجم فرهنگی

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با بیان اینکه اگر مادرها و پدرها دشمن را حس کنند، با تمام وجود می‌ایستند، گفت: برای بچه‌ها شخصیت‌هایی مثل بتمن و مرد عنکبوتی که شخصیت‌هایی غیرواقعی هستند را درست کرده‌اند و و اینها شده‌اند شخصیت‌های محبوب بچه‌ها و بچه‌ها با اینها انس گرفته‌اند؛ لذا بچه‌ها با شخصیت‌های محبوب و مأنوس خود زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه دین ما پر است از الگوها و أسوه ها، تصریح کرد: الگوهای دشمنان واقعیت خارجی ندارند اما ما هزاران الگو داریم؛ در این جنگ وحشتناک دارند بچه‌هایمان را نرم نرم از ما می‌گیرند؛ دختر بچه هامان را به سمتی می‌برند که اینها مادری نکنند.

ضرورت شناخت دشمن در جنگ نرم

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به ضرورت شناخت دشمن در جنگ نرم خاطرنشان کردند: باید دشمن را با تمام وجود حس کنیم، اگر حس کنیم مقاوم می‌شویم؛ در مقابل صدام و شاه ایستادیم؛ الان هم باید نسبت به دشمن که شب و روز آتش نفاق و فساد و ضد فرهنگی بر سر جوانان می‌بارد بایستیم.

وی با بیان اینکه سنت الهی اگر در رأس لشکر پیامبر باشد اما اگر کوتاهی صورت گیرد اتفاقی که در اُحد اتفاق افتاد، می‌افتد، ادامه داد: خواهش من این است که طلبه‌ها را هم بروز و هم معتقد و هم امیدوار تربیت کنید؛ مثل اساتید قدیم برای طلابتان وقت بگذارید، پدری کنید، مربی باشید.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به اینکه دشمن آمده عفت و ارزشهای ما را به صورت نرم از ما بگیرد، بیان کردند: رضا خان با چوب و چماق و اسلحه نتوانست چادر را از زنان ما بگیرد، اما ایرج میرزا با زبان فرهنگ توانست.

وی در پایان افزود: طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند و ترمیمش به دست مربی گری و پدری اساتید است.

بیشتر بخوانید:

فضای مجازی یعنی طراحی زمین‌بازی و نقشه راه متفاوت/وقتی مسائل از مدیریت پیشی گرفت لجام‌گسیختگی فرهنگی شکل می گیرد" href="https://v-o-h.ir/social/29738/%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b6%d8%a7/" target="_blank" rel="noopener">راهبرد‌ فرهنگ سازی در فضای مجازی یعنی طراحی زمین‌بازی و نقشه راه متفاوت/وقتی مسائل از مدیریت پیشی گرفت لجام‌گسیختگی فرهنگی شکل می گیرد

کشور +صوت" href="https://v-o-h.ir/political/1514/%d9%85%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%af%d8%aa-%d8%a2%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d9%85%d8%b5%d8%a8%d8%a7%d8%ad-%db%8c%d8%b2%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b9%d8%b1%d8%b5%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82/" target="_blank" rel="noopener">مجاهدت آیت‌الله مصباح یزدی در عرصه استقلال فرهنگی کشور +صوت

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=36749
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

۰۶اردیبهشت
والت دیزنی و چهار اصل مصرف گرایی در رسانه های هالیوودی
درباره نظام مصرف گرایی در استودیوهای هالیوود:

والت دیزنی و چهار اصل مصرف گرایی در رسانه های هالیوودی

۰۵اردیبهشت
مارپیچ سکوت و تهدیدات جهاد تبیین
درباره حاشیه رسانه ای سفر خانواده رئیس مجلس؛

مارپیچ سکوت و تهدیدات جهاد تبیین

۲۱فروردین
راز دار بودن حس امنیت و آرامش را بیشتر می کند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.