• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022
کل اخبار 5067اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهستاد راهبری معماری و شهرسازی حوزه علمیه قم دعوت به همکاری کرد صدای حوزهسیره زندگانی حضرت زهرا (س) الگویی کامل در باب همسرداری و تربیت فرزند صدای حوزهنهادهای حوزوی در مقابل جریان تحریف بی تفاوت نباشند! صدای حوزهطلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند صدای حوزهاهتمام معاونت پژوهش حوزه بر حمایت از گروه های جهادی علمی صدای حوزهدرس خارج مجازی از سال تحصیلی آینده برگزار خواهد شد صدای حوزهآموزش عقاید نباید نقطه آغاز آموزش‌های دینی باشد صدای حوزهریزش های پنهان حوزه؛ مسأله جان سوزی که غالبا مورد توجه واقع نمی شود! صدای حوزهطلاب وارد حوزه های هوش مصنوعی و بازی‌های رایانه‌ای می شوند صدای حوزهویکی فقه، دانشنامه متقن و قابل اعتماد در حوزه علوم اسلامی/ تا تبدیل شدن به دانشنامه تراز اسلامی فاصله زیادی داریم صدای حوزهاستاد قاضی‌زاده: حوزه باید ناصح و ناظر حکومت باشد/ در اینکه اسلام، نظام اقتصادی و سیاسی دارد، با امام خمینی (ره) مخالفم/ حجت الاسلام پیروزمند: اقامه دین وظیفه روحانیت است/تقریر شما از امام خمینی تحریف ایشان است! صدای حوزهدرآمد موقوفات حوزوی، آنطور که می گویند، نیست/حوزه علمیه، آمادگی مدیریت موقوفاتش را ندارد! صدای حوزهپول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است/مردم از نوسانات قیمتی در بازار گلایه مند هستند/اختلاس‌ها با قلم افراد صورت می‌گیرد نه با زور اسلحه/در فعالیت‌های بانکی باید کارمزد واقعی مبنای کار باشد صدای حوزهمسجد از آغاز اسلام به عنوان مهمترین مرکز برای تمدن سازی محسوب می‌شود

1
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی طی بیانیه ای مطرح کرد؛

الگوی معیوبِ تجمع، قدرت روایت خواسته های عمیق تحول خواهان بخش سلامت کشور را ندارد!

  • کد خبر : 32252
  • ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
الگوی معیوبِ تجمع، قدرت روایت خواسته های عمیق تحول خواهان بخش سلامت کشور را ندارد!
حجت الاسلام کشوری: با احتسابِ نه دلیل، کشور جمهوری اسلامی ایران، نیازمند یک تحول اساسی در مدیریت، مفاهیم و پروتکل های پیشنهادی فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام علی کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی طی بیانیه ای، خواستار تحول در ساختار کشور و تغییر در روند اعتراضات بوده و مخالفت خودرا با تجمعات پی در پی ابراز داشته که در ادامه متن بیانیه را مطالعه می نمایید:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با قلبی امیدوار به آینده ، درباره روش مواجهه صحیح با تسلط عجیب سازمان صهیونیستی بهداشت جهانی (Who) بر بخش سلامت جامعه ایران، نکاتی را مطرح می نمایم. این تذکرات را بر پایه اصول مطرح در فقه نظام مطرح می کنم و تلاش می کنم از استحسان، ساده اندیشی و تقلید از روش های غربی در فرآیند نظام سازی پرهیز کنم.

نکته اول اینکه : با احتسابِ نه دلیلِ: ۱- تجربه عبرت آموز کنترل جمعیت شیعیان ایران، ۲- تجربه عبرت آموز تولید غذای خطرناک تراریخته و ناسالم و تقلید محض و غیر علمی سازمان غذا و دارو از کُدِکس آلیمنتاریوس (Codex Alimentarius)، ۳- تجربه عبرت آموز استفاده از آفت کش های شیمیایی و سرطان زا در بخش کشاورزی و باغی ، ۴- گسترش بیماری های غیر واگیر قلبی و عروقی، فشارخون، دیابت، سرطان ، ۵- گسترش بیماری های روحی، افسردگی و جنون ۶- تقلیل داستان بیوتروریستی کرونا به یک بیماری مبهم، ۷- ناکارآمدی پروتکل های پیشگیری از بیماری در وزارت بهداشت، ۸- گسترش پدیده قبیح مافیای دارو و ۹- تقلید بخش سلامت کشور از سازمان بهداشت جهانی؛ کشور جمهوری اسلامی ایران، نیازمند یک تحول اساسی در مدیریت، مفاهیم و پروتکل های پیشنهادی فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.

نکته دوم آنکه : بسیاری از مردم و نخبگان، معایب بخش سلامت کشور را می دانند؛ ولی از الگوی جایگزین آن درکی روشن و تفصیلی ندارند. برای حل این مشکل، شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی بر اساسِ مفاهیم جدید “نظریه فقهی پیشگیری ساختاری از بیماری”، نظام سلامت جایگزین را در بخش های ۱-مبانی نظری ، ۲- پیشگیری و درمان بیماری و ۳- ساختار اجرائی و مدیریتی تبیین کرده است. به عبارت بهتر با همکاری گسترده مردم و نخبگان در “بخش مبانی نظری” بر اساسِ مفاهیم ۱- جدول تنظیم روابط انسانی، ۲- جدول تسخیر شئ پایه، ۳- جدول اسماء الهی، ۴- روش تحقیق فقهی در حوزه پزشکی، در “بخشِ پیشگیری و درمان” بر اساس مفاهیم پنج نظریه ۱- الگوی فقهی تحلیل بیماری، ۲- اندام شناسی فقهی، ۳- الگوی هفت بخشی ایمنی، ۴- الگوی فقهی تعریف و استعمال دواء، ۵- الگوی فقهی ارزیابی غذا و در “بخش مدیریتی و اجرائی” بر اساسِ سه اصل ۱- قطع ارتباط مالی پزشکان و مردم (کراهت ارتزاق از پزشکی)، ۲- آموزش حداکثری اقدامات پیشگیرانه از بیماری به مردم و ۳- تلاش برای اصلاح الگوی تغذیه و سایر ساختارهای مرتبط با سلامت، تبیین نظام سلامت مطلوب و بازسازی در حوزه سلامت کشور را آغاز کرده ایم.

نکته سوم اینکه: بازسازی نظام سلامت کشور را از طریق الگوی تجمع های پی در پی و تحصن پی گیری نمی کنیم. الگوی معیوب و ناقص تجمع، قدرت روایت مفاهیم غنی طب اسلامی برای مردم و نخبگان را ندارد و به تدریج تحول خواهان حوزه سلامت کشور را به عنوانِ جریانی مخالف خوان و کم اطلاع معرفی خواهد نمود. برای دستیابی به تفاهم حداکثری درباره “طرح جایگزین حوزه علمیه قم برای سلامت مردم ایران”، خاضعانه همه برادران و خواهران انقلابی خویش را به تحول در شیوه نظام سازی و تغییر در روش مبارزه با سلطه نامشروع سازمان بهداشت جهانی دعوت می کنم. برگزاری نشست های تخصصی پی در پی و معرفی نظریات کارآمد طب اسلامی در همه حوزه های سلامت، بخش اصلی روش پیشنهادی اینجانب برای پیگیری تحول در حوزه سلامت است.

علی کشوری – دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی

جمعه انتظار حضرت ولی عصر ارواحنا فداه – ۵ آذر ۱۴۰۰ – حوزه علمیه قم

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=32252
  • منبع : سایت فقه نظام

مطالب مرتبط

۲۱دی
اساسا تحول نباید سند محور باشد بلکه باید با محوریت نظریه اتفاق بیافتد
حجت الاسلام علی کشوری در نشست تخصصی تبیین آموزش و پرورش مطلوب مطرح کرد؛

اساسا تحول نباید سند محور باشد بلکه باید با محوریت نظریه اتفاق بیافتد

۰۸دی
زمینه اجرای گسترده “تعریف جدید واکسن” و “پروتکل های فقهی مدیریت کرونا” را فراهم آورید
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در نامه ای به وزیربهداشت مطرح کرد؛

زمینه اجرای گسترده “تعریف جدید واکسن” و “پروتکل های فقهی مدیریت کرونا” را فراهم آورید

۰۷آذر
اسلامی شدن علوم از یک طبقه بندی جدید شروع شود + فیلم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.