• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
کل اخبار 6276اخبار امروز 0
8
نامه خانواده شهدای ترور به رئیس جمهور؛

نسبت به احقاق حقوق خانواده‌های قربانیان ترور اقدام کنید

  • کد خبر : 43592
  • 30 شهریور 1401 - 21:51
نسبت به احقاق حقوق خانواده‌های قربانیان ترور اقدام کنید
خانواده شهدای ترور(بنیاد هابیلیان) همزمان با سفر رئیس جمهور اسلامی ایران، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مقر سازمان ملل بیانیه‌ای شامل دغدغه‌هایش در حوزه تروریسم و قربانیان ترور در ایران خطاب به ایشان صادر کرد

به گزارش صدای حوزه، خانواده شهدای ترور(بنیاد هابیلیان) همزمان با سفر رئیس جمهور اسلامی ایران، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مقر سازمان ملل بیانیه‌ای شامل دغدغه‌هایش در حوزه تروریسم و قربانیان ترور در ایران خطاب به ایشان صادر کرد که متن کامل آن بدین شرح است:

جناب آقای دکتر سیدابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام؛ اینک که برای ایراد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده‌اید، فرصت را مغتنم شمرده و از آن مقام محترم درخواست داریم، مطالبه‌ خانواده بزرگ قربانیان ترور کشور را به گوش جهانیان برسانید.

ملت ایران همواره و در بیش از چهار دهه گذشته قربانی وقایع تلخ و خشونت باری بوده است که از سوی تروریست‌های مورد پشتیبانی کشورهای غربی تحمیل شده است.

با اینکه از نخستین روزهای آغازین انقلاب اسلامی، شهروندان ایرانی هدف عملیات‌های کور و هدفمند تروریست‌ها قرار گرفتند اما تنها دوسال پس از آن موج گسترده ترورهای سهمگین گروهک‌ها از جمله منافقین جنایتکار فضای کشور را دربرگرفت و نتیجه آن شهادت بیش از ۱۷۰۰۰ شهروند بی‌گناه ایرانی از جمله زنان و کودکان بود.

دهه ۶۰ یادآور ترورهای گسترده علیه هزاران ایرانی است که با تأسف اکنون در کنار ما و خانواده‌هایشان نیستند؛ اما آن تروریست‌ها پس از ایستادگی ملت ایران در تحقق اهداف خود ناکام ماندند و از همان ابتدا با آغوش باز آمریکا و برخی کشورهای غربی مواجه شدند تا از آنجا طراحی و برنامه‌ریزی برای تضعیف و سرنگونی نظام سیاسی کشور و هدف قراردادن مسئولان و شهروندان را ادامه دهند.

ترور ناجوانمردانه رئیس جمهور منتخب مردم ایران و نخست وزیر، ترور رئیس دستگاه عالی قضایی کشور و نماینگان مجلس، ترور شخصیت‌های عالی معنوی و دینی، بمب گذاری‌های کور، حملات مسلحانه، آدم ربایی و شکنجه، به آتش کشاندن مردم در اتوبوس‌های شهری و همکاری نظامی با صدام دیکتاتور عراق در جنگ تحمیلی همگی بخشی از خاطرات تلخ ملت ما از جنایات گروهک‌های تروریستی به ویژه منافقین است.

جناب آقای رئیس جمهور

آنچه خاطر مردم ما و خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان ترور را بیش از هر چیز می‌آزارد این است که این تروریست‌های مورد نفرت مردم، به جای مجازات، مورد پشتیبانی کامل برخی کشورهای اروپایی و آمریکا قرار گرفتند.

بسیار دردناک است که به یاد آوریم پس از ترور رئیس جمهور رجائی، چگونه کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلستان، آلمان، سوئد و دانمارک به عامل ترور یعنی گروهک منافقین دفاتر رسمی و امکانات ارائه دادند تا طراحی اقدامات خشن مسلحانه خود را از همین کشورها علیه ما فرماندهی کنند.

جالب آن جایی است که آمریکایی‌ها بعد از ۱۶ سال اقدام تروریستی منافقین علیه ملت و مقامات ایران، آن‌ها را در فهرست‌های تروریستی خود گنجاندند بدون اینکه هیچ اقدامی در جهت دستگیری، استرداد و محاکمه و یا حتی تعطیلی دفاتر آن‌ها انجام دهند و مدتی بعد آن‌ها را از همان فهرست ظاهری هم خارج کردند!

این رفتارها چیزی جز برخورد دوگانه و سیاسی غرب با تروریسم و تقسیم تروریسم به خوب و بد نیست.

مقامات آمریکایی با آگاهی از ماهیت گروهک تروریستی منافقین و اطلاع از پشتیبانی طولانی مدت دیکتاتور سابق عراق از این گروه آدمکش و وجود گزارش‌های متعدد بین‌المللی علیه این گروهک، از این جنایتکاران حمایت می‌کنند و مقامات مختلف این کشور علی رغم اذعان به نفرت مردم ایران از منافقین، در اردوگاه‌ها و مقرهای آن حضور می‌یابند و در کنار قاتلین مردم ایران با آنان اعلام همبستگی می‌کنند.

جناب آقای رئیسی

ایالات متحده آمریکا و غرب، منافقین را از فهرست‌های تروریستی خود حذف کردند تا پس از مدتی زمینه برای انتقال آن‌ها از عراق به کشورهای ثالث فراهم شود.

منافقین پس از اخراج از عراق و استقرار در کشور آلبانی در آنجا با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی به برنامه‌ریزی علیه کشورمان ادامه دادند و تأسیس رسمی و آشکار هسته‌های تروریستی مسلح موسوم به «کانون‌های شورشی» بخشی از جنایات جدید منافقین است.

پیام اخیر سران این گروه و دعوت به قتل، ترور و خشونت‌های مسلحانه، باید به حامیانش بفهماند که ماهیت این گروهک تغییری نیافته است و یک گروه با ماهیت مسلح و تروریست، همیشه تروریست و سلاح در دست باقی می‌ماند.

جناب آقای رئیس جمهور

به اعتقاد ما تروریسم، صلح و امنیت کشورها را نشانه می‌گیرد و برخورد با آنان امری مشروع و مطالبه‌ای همگانی است.

پرسش ما این است که چرا اعضای یک گروه تروریستی که هزاران نفر از مردم بی‌گناه ایران و عراق را ترور کرده است و همچنان از خشونت و به کارگیری سلاح دم می‌زند باید آزادانه در برخی کشورهای غربی و آمریکا فعالیت کند و اقدامات آن‌ها توسط کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم نادیده گرفته شود و با فریبکاری تمام جای قربانی و جلاد عوض شود؟!

نسبت به احقاق حقوق خانواده‌های قربانیان ترور اقدام کنید

ما به عنوان خانواده ۱۷۰۰۰ شهید ترور کشور و به نمایندگی از شهروندان کشورمان از شما و دولت محترم جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم تا به طور جدی نسبت به احقاق حقوق خانواده‌های قربانیان ترور از طریق مجامع و نهادهای بین المللی جهت پیگرد، استرداد و محاکمه سرکردگان گروهک تروریستی منافقین به جرم ترور هزاران شهروند و خیانت در جنگ تحمیلی علیه ملت ایران در کنار دیکتاتور سابق عراق اقدام بفرمایید

و صدای رسای قربانیان ترور در جامعه جهانی باشید و این اطمینان را به حضرتعالی و دولت محترم می‌دهیم که خانواده بزرگ شهدا و قربانیان ترور کشور در این مطالبه جدی و عاجل در کنار شما و پشتیبان شما خواهند بود.

با احترام و آرزوی توفیقات

خانواده شهدای ترور کشور 

بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور) سازمانی مردم‌نهاد است که در سال ۱۳۸۴ به‌منظور تبیین پرونده تروریسم در ایران تأسیس شده است.

پرونده حوادث تروریستی در ایران، نام ۱۷۰۰۰ قربانی بی‌گناه را در خود ثبت کرده است که گواهی روشن برخشونت گروه‌های تروریستی و سند تاریخی و انکارناپذیری است در اثبات این واقعیت که کشور ما بزرگترین قربانی تروریسم است.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد فرزند شهید ترور، حجت‌الاسلام سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد و دبیر کل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) است. به گواه پژوهشگران این بنیاد، هابیلیان هم اکنون «تنها مرکز تخصصی در حوزه مطالعات تروریسم» در کشور است.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=43592
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

10اردیبهشت
تلویزیون موسوم به سیمای آزادی منافقین درباره سراج چه می‌گوید؟!
21فروردین
مرصاد صیاد برای سردمداران فروغ جاویدان
روایت شهید صیاد شیرازی از عملیات مرصاد؛

مرصاد صیاد برای سردمداران فروغ جاویدان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.