• امروز : شنبه - ۱۱ تیر ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Saturday - 2 July - 2022
کل اخبار 6157اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهجوانان بیشتر خواستار «توصیف حقایق» هستند نه اثبات آنها/ برای موفقیت در تبلیغ ۹۰درصد نیاز به محتوای خوب داریم و ۱۰درصد فنّ‌خطابه صدای حوزهطرح پیشنهادی چهارگانه مدیریت نوین حوزه علمیه صدای حوزهحجت‌الاسلام علوی؛ رئیس جدید شبکه جهانی ولایت شد/آیت الله اعرافی: این شبکه، جام حوزه نما است! صدای حوزهپاسخ نهائی استاد علیدوست به آقای عابدینی صدای حوزهافتتاح دفتر خبرگزاری حوزه در آذربایجان غربی | آیت الله اعرافی: این کار گامی در جهت بازنمایی صحیح حوزه و روحانیت است صدای حوزهجلد یازدهم از سلسله کتاب‌های موسوعه فقه تربیتی با عنوان «اصول عام تربیت» صدای حوزهشریکه الامام و یا همان همسر طلبه ای که در خدمت به خلق، کم نمی گذارد! صدای حوزهنقدی طلبگی بر آخرین خطبه های نماز جمعه قم صدای حوزهپایان فصل دوم مدارس فقه تربیتی صدای حوزهبرای گرانی های افسار گسیخته و اجاره بها تدبیری اندیشیده شود! صدای حوزهپاسخ استاد علیدوست به اظهارات عابدینی در مورد تغلیظ دیه در ماه‌های حرام و عدم طهارت مشرکان + فیلم صدای حوزه۱۴ ساحت تربیتی در نظام نامه تربیتی معاونت تهذیب/ نگاه ما به اخلاق نگاه دانشی و آکادمیک و مدرکی نیست صدای حوزهمرحوم آیت الله فاضل لنکرانی در صورت باخبر شدن از گرانی ناراحت می‌شد و پیوسته به مسئولین تذکر می‌داد! صدای حوزهسرعت بالاتر انقباض معیشتی طلاب در قیاس با سرعت اقدامات اصلاحی حوزه!

3
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در شب سالگرد شهادت شهید سلیمانی مطرح کرد؛

علت نترسیدن دشمن از ترور حاج قاسم چه بود؟

  • کد خبر : 34976
  • ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
علت نترسیدن دشمن از ترور حاج قاسم چه بود؟
خداوند در این آیه فرموده است «قدرتمند شوید تا دشمن از شما بترسد» زیرا اگر دشمن از ما نترسد به ما ضربه می‌زند؛ بنابراین ما باید ببینیم که چه کردیم که دشمن جرأت پیدا کرد سردار سلیمانی را به شهادت برساند در حالی که می‌دانستند او محبوب‌ترین شخصیت در ایران است.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در سخنرانی شب سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در حرم مطهر بانوی کرامت، اظهار کرد: معلوم نیست چه رازی در شخصیت شهید سلیمانی است که اینچنین دل‌ها را تحت تأثیر قرار داده و باعث افتخار مضاعف شهیدان شد و یاد شهیدان را دوباره احیا کرد و عظمت بخشید.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی ملت ایران را سرافراز، انقلاب اسلامی را سربلند و دشمن را مأیوس کرد، افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی یک انسان عادی نبود، زیرا ما ۲۵۰ هزار شهید دادیم و در یادواره‌های شهدا شرکت کردیم، ولی خدا خواست که شهید سلیمانی نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان این گونه جلوه کند که نشان دهنده خاص بودن این شهید است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ» گفت: خداوند در این آیه فرموده است «قدرتمند شوید تا دشمن از شما بترسد» زیرا اگر دشمن از ما نترسد به ما ضربه می‌زند؛ بنابراین ما باید ببینیم که چه کردیم که دشمن جرأت پیدا کرد سردار سلیمانی را به شهادت برساند در حالی که می‌دانستند او محبوب‌ترین شخصیت در ایران است.

علت نترسیدن دشمن از شهادت حاج قاسم

وی اولین دلیل نترسیدن دشمن از به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی را نشناختن جنس محبوبیت سردار حاج قاسم در میان دل‌های مردم دانست و گفت: قوت ما به خاطر محبت است و در زمان حکومت امام زمان (عج) هم قدرت و قوت نظام الهی به خاطر شدت محبتی است که مردم به ولی خدا دارند که هرچه او بگوید را با تمام وجودشان عملی می‌کنند و دشمن از این محبت بین مردم می‌ترسد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه دشمن باید از ما بترسد تا امنیت داشته باشیم، گفت: خدا بنا ندارد همه دشمنان را محو کند، بلکه باید دشمنان از قوت و قدرت مؤمنان بترسند و تا وقتی که ترس در دشمن باشد امنیت مؤمنان تأمین خواهد شد.

وی عامل دیگر نترسیدن دشمن از به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی را ارسال علامت‌های ضعف از طرف مسئولان سیاسی کشور در آن زمان دانست و افزود: چهل سال است هر موقع سیاسیون کشور ترس دشمن را ریختند ما ضربه خوردیم؛ تروریست‌ها از دولت بازرگان نمی‌ترسیدند، ۱۷ هزار شهید را روی دست ما گذاشتند؛ بعثی‌ها از بنی صدر نمی‌ترسیدند ۲۰۰ هزار شهید دادیم و در اواخر جنگ هم همین که زمزمه خسته شدن از جنگ را شنیدند شهرهای ما را بمباران و حمله شیمیایی کردند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: در فتنه ۸۸ همین که ترس دشمن کم شد، تحریم‌ها به شدت افزایش پیدا کرد؛ در دولت گذشته هم با برجام و روش غلط عمل به برجام ترس دشمن کم شد، تحریم‌ها و تعدی‌ها به شدت افزایش یافت و دشمن جرأت پیدا کرد که شهید سلیمانی را به شهادت برساند.

وی با تأکید بر اینکه سیاسیون باید کاری کنند که دشمن از ما بترسد، افزود: ترس دشمن عامل امنیت ما است؛ اگر دشمن جرأت پیدا کرد سردار دل‌های ما را به شهادت برساند به خاطر این بود که ترسش کم شده بود و اگر ما این ترس را در دل دشمن ایجاد نکنیم بازهم سلیمانی‌ها خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با اشاره به جنگ صفین گفت: مشهور شده که در صفین قرآن بر سر نیزه شد و یاران امیرالمؤمنین (ع) به خاطر قداست قرآن گول خوردند و به روی امیرالمؤمنین (ع) شمشیر کشیدند که ما با قرآن نمی‌جنگیم و جنگ خاتمه یافت، در حالی که داستان این طور نبود.

وی گفت: داستان این بود که چند شبی بود که بحثی در لشکر امیرالمؤمنین (ع) به راه انداخته بودند که چقدر بجنگیم و کشته بدهیم؛ اشعث بن قیس که بزرگ یمنی‌ها بود در شب قبل از قرآن به نیزه کردن گفت «از من دشمن تر با مردم شام نیست ولی زن‌های ما دیگر شوهر ندارند» و نشست؛ در تاریخ نوشتند که جاسوسان معاویه این حرف را به او رساندند که اشعث یک جمله تضعیف کننده گفته است؛ بلافاصله عمرو عاص گفت «کار لشکر علی تمام است؛ اگر فردا قرآن به نیزه کنیم این‌ها از هم پاشیده اند» و این طور بود که با یک کلمه که بوی سازش می‌داد قدرت از بین رفت.

استاد حوزه و دانشگاه افرادی که سازش را مایه آبادانی کشور می‌دانستند را مسئول ضربه‌هایی که دشمن به ما می‌زند دانست و گفت: هر وقت ما قدرتمند بودیم دشمن هیچ کاری نتوانسته انجام دهد و بخشی از این قدرت مواضع سیاسی قدرتمندانه مسئولان، بخشی از آن دل‌های قوی مردم و کارهایی است که دولت مردان باید انجام دهند، بخشی از قدرت، قوت و قدرت اقتصادی مردم و بخشی هم موشک‌ها و قدرت نظامی است که همه باید در کنار هم قرار گیرند تا در دل دشمن ترس ایجاد کند.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=34976
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

۰۶اردیبهشت
دین نداریم اگر سیاسی صحبت نکنیم!
حجت الاسلام علیرضا پناهیان در برنامه تاریخ بعثت و عصر ظهور ؛

دین نداریم اگر سیاسی صحبت نکنیم!

۲۱فروردین
راز دار بودن حس امنیت و آرامش را بیشتر می کند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.