• امروز : یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 23 June - 2024
کل اخبار 6275اخبار امروز 1
18
به بهانه روز جهانی قدس:

جیغ بنفش نکشید! هزینه است نه صدقه!

  • کد خبر : 41884
  • 08 اردیبهشت 1401 - 13:02
جیغ بنفش نکشید! هزینه است نه صدقه!
حاج قاسم با صرف هزینه‌ای که در برابر هزینه آمریکایی‌ها تقریباً هیچ محسوب می‌شود، امنیت و آسایش و عزتمندی ایران و منطقه را حفظ کرد و نقشه چند ‌تریلیون دلاری جهان‌خواران متمدن‌نمای غربی را ناکام گذاشت. حال خودتان منصفانه قضاوت کنید که هزینه چند ده میلیون دلاری ما کجا ، پروژه چند ‌تریلیون دلاری آمریکا کجا؟!

به گزارش صدای حوزه، همه ساله همزمان با نزدیک شدن به روز جهانی قدس که میراث ماندگار امام خمینی برای فراموش نشدن ضرورت استکبارستیزی و لزوم حمایت از مظلومان عالم است، پرسشهایی مغرضانه‌ ای از جانب برخی شبکه‌های ماهواره‌ای لندنی و خارج‌نشین تولید و بازتکرار می شود مبنی بر اینکه «چرا باید به فلسطین، سوریه، عراق، یمن، بحرین و… کمک نمود؟»، «چرا در راهپیمایی روز قدس باید شرکت کرد؟»، «مگر چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام نیست؟» و …

برای پاسخ به این دست پرسشها یادآوری و تذکر چند نکته درخصوص این فضاسازی شیطنت‌آمیز رسانه‌های بیگانه و شبهه‌افکنی برخی پادوهای غربگرای داخلی خالی از لطف نیست:

۱_ زمین‌گیر کردن دشمن در هزاران کیلومتر دورتر بهتر است یا در خیابان و کوچه‌های خودمان؟  

در سلسله درسهای دانشکده‌های علوم سیاسی دنیا مبرهن و واضح است که تمام کشورهای قدرتمند جهان برای تأمین امنیت خود هزینه می‌دهند و کسی آنها را بابت این هزینه‌تراشی‌ها تخطئه و مذمت نمی کند. روغنفکرانی که همیشه الگوی خود را از غرب می گیرند خوب است قبل از اشکال گرفتن بر سیاستهای منطقه‌ای جمهوری اسلامی، ابتدا نیم‌نگاهی به محبوب عزیز‌تر از جانشان (ایالات متحده) انداخته و ببینند که یانکی‌های چشم‌آبی چگونه برای تامین امنیت و منافع نامشروع خود هزینه و پول پاشی می‌کنند.

به عنوان یک مثال دم‌دستی دولت ‌تروریست و جنایتکار آمریکا با اینکه خاک سرزمینش در نیم کره غربی قرار دارد، اما به طمع تصرف بازار و غارت منابع نفتی و گازی کشورهای غرب آسیا، قدم نحس خود را به نیم‌کره شرقی گذاشته، فرسنگ‌ها و هزاران کیلومتر دورتر از خاک خود و در منطقه غرب آسیا حضور یافته و به گواهی دولتمردان کاخ سفید در این منطقه ۷‌ تریلیون دلار هزینه جنگ‌افروزی و داعش‌سازی و تفرقه‌افکنی و قتل و غارت مردم بی‌گناه کرده‌اند.

دونالد ‌ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و به ظاهر دیوانه آمریکا چند سال پیش اذعان کرد که «احمقانه ۷‌ تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کردیم اما من به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا مجبورم در تاریکی به عراق بروم!». بله درست شنیدید: آمریکا علنا اعلام کرد ۷‌ تریلیون دلار (معادل هفت هزار هزار میلیارد دلار) در منطقه غرب آسیا هزینه کرد!. البته بحمدالله  سیلی‌های متعددی از محور مقاومت در عراق و سوریه و لبنان و یمن و افغانستان خورد و حالا مقامات آمریکایی یکی پس از دیگری بر شکست مفتضحانه در منطقه غرب آسیا اذعان دارند.

در سوی مقابل، ایران اسلامی تحت فشار اقتصادی و تحریم در منطقه غرب آسیا به مراتب هزینه بسیار بسیار کمتری را نسبت به آمریکا و ‌تروئیکای اروپایی و بعضی گاوهای شیرده ‌ترامپ صرف کرد و در مقابل این هزینه ناچیزی که پرداخت کرد به توفیق الهی و تنها در یک قلم، کمر گروهک تکفیری ‌تروریستی داعش را شکسته و به‌جای اینکه در خیابان‌های همدان و کرمانشاه و تهران با ‌تروریست‌ها در نبرد باشیم، این جنایتکاران را کیلومترها دورتر از خاک ایران زمینگیر کرده و به درک واصل کرد.

۲_  هزینه چند ده میلیون دلاری ما کجا، پروژه چند ‌تریلیون دلاری آمریکا کجا؟!

شهید شاخص تفکر مقاومت، حاج قاسم سلیمانی فرمانده دلاور کشورمان با ایمان به وعده الهی که (ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم) و با مجاهدت شبانه‌روزی و درایت و ذکاوت خود و نیز با ایثار و ازخودگذشتگی مدافعان حرم و دلاورمردان محور مقاومت، بحمدالله توانست نقشه شوم استکبار به سرکردگی آمریکا و‌ تروئیکای اروپایی با پادویی برخی حکام مرتجع در منطقه غرب آسیا را نقش بر آب کند.

اینکه با چند ده میلیون دلار ناقابل و ناچیز در برابر بودجه‌های سنگین برخی کشورها، پروژه چند ‌تریلیون دلاری نظام سلطه را ناکام بگذاری، بدون تردید ایمان، هوشمندی و درایتی می‌خواهد که همه این موارد به لطف الهی در سردار سلیمانی و مجاهدین مخلص جبهه مقاومت جمع بود و مانع از این شد که گروهک وحشی داعش قدم به خاک این مرز و بوم بگذارد.

 به عبارت روشن ترحاج قاسم با صرف هزینه‌ای که در برابر هزینه آمریکایی‌ها تقریباً هیچ محسوب می‌شود، امنیت و آسایش و عزتمندی ایران و منطقه را حفظ کرد و نقشه چند ‌تریلیون دلاری جهان‌خواران متمدن‌نمای غربی را ناکام گذاشت. حال خودتان منصفانه قضاوت کنید که هزینه چند ده میلیون دلاری ما کجا ، پروژه چند ‌تریلیون دلاری آمریکا کجا؟! موفقیت ما کجا و شکست مفتضحانه دشمن کجا؟ هزینه قلیل ما در خارج از خاک ایران و موفقیت‌های حاصله کجا؟ و هزینه سنگین دشمن در هزاران کیلومتر دورتر از خاکش و ناکامی توام با آبروریزی‌اش کجا؟ افلا تعقلون؟

۳_  هزینه و حمایت ایران از فلسطین صدقه نیست، بلکه هزینه امنیت ملی است

گرگ‌های طماع صهیونیستی اگر دستشان می‌رسید و قدرت و زور کافی داشتند، اکتفا به اشغالگری فلسطین و لبنان و سوریه نمی کردند، بلکه مستانه نعره «هل من مزید» زده و تمنای غصب خاک دیگر ملتها و تقاضای استثمار و چپاول منابع نفتی و گازی تمام سرزمینهای غرب آسیا و دنیا را داشتند. نشان به آن نشان که وجود دو خط آبی در پرچم رژیم صهیونیستی حاکی از افکار پلید و تجاوزکارانه اسرائیل بوده و ثابت می‌کند در قدم اول تصرف سرزمینها از نیل تا فرات در رویاپردازی‌های این سفاکان جهان‌خوار بوده و هست. تاریخ نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی هرگاه فرصت و قدرتی یافته برای تجاوز و رسیدن به سرزمین‌های دوردست کوتاهی نکرده و نخواهد کرد.

بحمدالله بعد از انقلاب اسلامی و با احیاء دکترین مقاومت در ملتها، تیر اسرائیل به سنگ خورده، هر چه رشته بودند پنبه شده و دیگر نتوانستند از محدوده فلسطین و لبنان حتی یک وجب جلوتر بیاید. به مدد الهی و جانفشانی سربازان مقاومت کار به جایی رسیده که رژیمی که روزگاری خواب استیلا از نیل تا فرات را در سر می پرورانید، الان آنقدر ضعیف و حقیر شده که دور خودش دیوار حائل کشیده تا از گزند جبهه مقاومت در امان باشد!.

بنابراین اگر اندکی عمیق و باریک‌بین شویم به این درک از واقعیت نائل خواهیم آمد که حضور منطقه‌ای ما و حمایتی که از مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه و یمن و عراق انجام می‌دهیم، یک اقدام پیش‌دستانه و پیشگیری کننده است تا شعاع جنگ و خونریزی به مرزهای وطن کشانیده نشود.اگر رزمندگان مقاومت نباشند و مقاومت نکنند، آنگاه می‌بایست در شهر و کشور و خیابان و کوچه‌های خود با دشمن مقابله می‌کردیم. پس در حقیقت صدقه نمی‌دهیم بلکه هزینه امنیت ملی خود را می‌ پردازیم و اصلا نوعی سرمایه گذاری برای تامین آتیه امنیت کشور انجام می‌دهیم.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=41884
  • نویسنده : رسول رضایی

مطالب مرتبط

30مهر
درخشش حوزه علمیه قم در حمایت از عملیات طوفان الاقصی و مردم مظلوم فلسطین
حجت الاسلام والمسلمین بنیادی در گفتگو با صدای حوزه مطرح کرد؛

درخشش حوزه علمیه قم در حمایت از عملیات طوفان الاقصی و مردم مظلوم فلسطین

22اردیبهشت
ترور شیرین ابوعاقله تجاوز نمایان به آزادی رسانه هاست
رییس کل باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه ای یونسکو ایران:

ترور شیرین ابوعاقله تجاوز نمایان به آزادی رسانه هاست

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.