• امروز : پنج شنبه - ۳ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 22 February - 2024
کل اخبار 6221اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

امام محله‌ای که مسجد محوری در امور را به معنای واقعی دنبال می‌کند/ تشکیل گروههای سرود ویژه نوجوانان در مسیر جریان سازی جنس محتوای نامه های پیامبر(ص) به سران کشورها: تبلیغ با چاشنی عزت و تهدید! لزوم جدیت در مقابله مدبرانه با پدیده کشف حجاب گزارش کار مدیر حوزه های علمیه در جمع طلاب یزد؛ طرح جامع تبلیغ خدمت مقام معظم رهبری ارسال شده است سه هزار معلم طلبه بدون قائل شدن امتیازی خاص، جذب مدارس شدند/ برنامه درسی مدارس وابسته به حوزه فرقی با سایر مدارس ندارد زنگ هایی که در حوزه همیشه دیر به صدا در می آیند! امتداد اجتماعی روحانیت و جیغ های بنفش اصحاب مدرنیته! درخواست ماژیک از قائم‌مقام حوزه‌های علمیه! وحدت حوزه و دانشگاه یا شبیه‌شدن حوزه به دانشگاه؟! حس جهاد در جنگ کنونی هنوز به طلبه‌ها دست نداده است‌! آقای اکبرنژاد، یک هفته فرصت می دهم پای مناظره حاضر شوید! خطر کاهش مشارکت مردمی و بی تفاوتی عجیب مسئولان اجرایی و نظارتی! رونمایی از نرم افزار فردشناس؛ نرم افزاری برای محاسبه نفس! مسجد گره‌گشای روستای زندآباد

7
مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان مطرح کرد؛

در حال حاضر کمک سازمان اوقاف به مجموعه تبلیغ در استان سمنان عددی نزدیک به صفر است

  • کد خبر : 38413
  • 24 بهمن 1400 - 16:39
در حال حاضر کمک سازمان اوقاف به مجموعه تبلیغ در استان سمنان عددی نزدیک به صفر است
حجت الاسلام عبدالهی، مبالغ حق التبلیغ امامان محله را ناچیز دانست و گفت: بین یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به امامان محله پرداخت می‌شود.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام عباس عبدالهی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گفتگویی به موضوع ارتقا امامان جماعت به امام محله پرداخت و گفت:

مسجد به عنوان هسته مقاومت فرهنگی و تمدنی زیست بوم ایران اسلامی شناخته می‌شود و در دوره مدیریت جدید سازمان تبلیغات اسلامی تحول مقوله امامت به عنوان پیشگام مدیریت مسجد را شاهد هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان ادامه داد: استان ما نیز در این تغییر و تحولات با سرعت به نسبت خوبی در حال گفتمان سازی حال و هوای معرفتی و مهارتی جدید برای امامان، مدیریت صحنه، جذب و گزینش جدید هستیم. وی عنوان کرد: طرح شهید ضابط را آغاز کرده‌ایم که مأموریت آن ساماندهی مبلغین مستقر، امامان محله، روستا و پایگاه‌های اجتماعی است.

از شناسایی و رصد و تا ارزیابی محیط تبلیغی و عملکرد امام

حجت الاسلام عبدالهی به مراحل طرح شهید ضابط اشاره کرد و افزود: این طرح در گام اول به شناسایی و رصد و در گام دوم به ارزیابی محیط تبلیغی و عملکرد امام می‌پرداخت. این طرح در سومین گام نیز برنامه ساماندهی شبکه امامت را به پیش می‌برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان به وسعت بالای استان سمنان پرداخت و گفت: برای تسهیل در رسیدگی به وضعیت شبکه امامت، کار خلاقانه‌ای صورت گرفت و استان را منطقه بندی کردیم.

علاوه بر منطقه بندی امامان را گروه بندی کردیم و برای هرگروه یک سرگروه معین شد. با این طرح ساماندهی مشغول اصلاح و توانمند سازی شبکه امامت هستیم. و اکنون نسبت به یکسال گذشته روند رو به جلو قابل دفاعی داریم.

وی خاطرنشان کرد: طرح محله محوری از حدود ۵ سال پیش در استان سمنان آغاز شده و اکنون به شکل یک فرهنگ درآمده است و نهادهای مختلف نظیر بسیج، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر نهادها در حال حاضر گفتمان محله محوری را درک می‌کنند و برای آن در حوزه فعالیت خود برنامه دارند.

حجت الاسلام عبدالهی بیان کرد: از ابداعات استان ما قرارگاه پیامبر اکرم (ص) است که توسط سپاه در حال کشوری شدن است و اداره تبلیغات اسلامی دبیری آن را به عهده دارد. در این قرارگاه نهادهای انقلابی حوزه مسجد جمع‌اند. کار این قرارگاه هم افزایی مجموعه‌های انقلابی در حوزه مدیریت محله‌ها با محوریت مساجد است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان، مبالغ پرداختی سازمان تبلیغات به امامان محله را پایین تر از سایر استان‌ها دانست و اظهار داشت: بین یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به امامان محله پرداخت می‌شود.

طلاب

اقتصاد طلاب نباید متکی به حکومت باشد

وی افزود: این موضوع دغدغه سازمان تبلیغات است، اما اینکه برخی می‌گویند حاکمیت بخواهد رأسا این مبالغ را پرداخت کنند ممکن نیست. حکومت دینی باید هزینه کند، اما اقتصاد طلاب نباید متکی به حکومت باشد و این را بزرگانی نظیر شهید مطهری مورد تأکید قرار داده‌اند. ما نباید نظام طبیعی ارتباط روحانیت با مردم را با ورودهای غلط حاکمیتی به هم بزنیم.

حجت الاسلام عبدالهی تصریح کرد: سیاست‌های غلط حکومتی و کمک برخی سازمان‌ها سبب شده است تا مردم حمایت از مبلغین را وظیفه خود ندانند. به عنوان مثال مردم مجموعه‌های وقفی را برای چه وقف کرده‌اند؟ یکی از مهمترین کار ویژه‌های وقف و نذر در تاریخ حیات شیعی ما پشتیبانی از حوزه‌های علمیه بوده است؛ اما در حال حاضر کمک سازمان اوقاف به مجموعه تبلیغ در استان سمنان عددی نزدیک به صفر است.

پرداخت حقوق نجومی به امامان محله!

مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه به دنبال استفاده از وقف به عنوان منبعی برای موضوع تبلیغ هستیم، خاطرنشان کرد: اگر منابع وقف درست مدیریت شود می‌توانیم بدون کمک حاکمیت اقتصاد طلاب را تأمین کنیم و با عوض شدن دولت دچار آسیب نشویم.

وی اضافه کرد: امروز طلبه باید ببیند که چه خدمات اجتماعی را می‌تواند به مردم ارائه کند. هرچقدر طلبه بتواند خدمات اجتماعی به مردم ارائه کند و ارتباط بهتری با مردم داشته باشد وضعیت اقتصاد او هم سامان بهتری پیدا می‌کند.

حجت الاسلام عبدالهی گفت: استان سمنان از نهاد روحانیت زنده‌ای برخوردار است. دفاتر امامان جمعه، دفتر اداره شهر است و شخصیت امام جمعه در این استان زنده است و محل رجوع مردم و مورد اعتنای حاکمیت است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی سمنان افزود: در شهرها و روستاها به دلیل تعداد بالای روحانیون و اینکه این استان یکی از قطب‌های فقه، عرفان و فلسفه بوده است، زنده نگه داشتن سبک زندگی دینی مردم توسط روحانیت بهترین مزیتی است که در استان سمنان وجود دارد و الگو است.

امروز طلبه ما در این استان فقط روحیه مردم داری داشته باشد خیلی راحت مردم استان او را با آغوش باز می‌پذیرند و تأمین می‌کنند. طلابی را در استان می‌شناسیم که در منطقه محل خدمت خود محور هستند و حتی مسئولین استانی و شهرستانی و روستایی به این نفوذ این روحانیون در بین مردم واقف‌اند.

وی در پایان به برگزاری نشست «کوثر هدایت» اشاره کرد و گفت: سین برنامه‌های نشست نشان می‌داد که یک تیم کارشناسی قوی برای برگزاری نشست ماه‌ها برنامه‌ریزی کرده و عملیات کشوری سنگینی را به اجرا در آورده است و حضور در مشهد مقدس به این مزیت افزوده است. برنامه‌ریزی برای خانواده‌ها و کودکان این نشست را درخشان‌تر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

پیگیری مشکلات معیشتی طلاب به کجا رسید؟

 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=38413
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

25دی
از اعزام به امارات برای فعالیت های تبلیغی تا کار فرهنگی کنار ساحل
در گفت‌وگوی اختصاصی صدای حوزه با طلبه فعال رسانه‌ای مطرح شد؛

از اعزام به امارات برای فعالیت های تبلیغی تا کار فرهنگی کنار ساحل

28مهر
اکثریت قابل توجهی از مردم ایران به نهادهای اصلی حکومت اعتماد دارند
بر اساس نتایج نظرسنجی مشترک «دانشگاه مریلند» و مرکز افکارسنجی «ایران پُل»؛

اکثریت قابل توجهی از مردم ایران به نهادهای اصلی حکومت اعتماد دارند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.