• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022
کل اخبار 6194اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزه۱۰۰ نفر از فضلای حوزه علمیه در سراسر کشور عضو سازمان هستند/بهره گیری متقابل از ظرفیت های حوزه های علمیه و سازمان نظام روانشناسی صدای حوزهبروزرسانی مرکز تربیت‌معلّم مبلّغ حوزه‌های علمیه با راه اندازی رشته های جدید صدای حوزهضرورت تأسیس مؤسسات دانش بنیان با محوریت علوم انسانی در حوزه های علمیه صدای حوزهحوزه علمیه، همه علوم بشر را در دل خود دارد/فقه ما هماوردی با نظامات حقوقی عالم می کند که قابل عرضه به دنیاست صدای حوزهضرب و شتم و مجروح شدن طلبه ای برای نجات جان یک نوجوان!/گلایه طلبه ناهی از منکر از گزارش مأمور کلانتری صدای حوزهجنجال بر سر فعال شدن جستجوی امن گوگل برای ایرانیان/ آچارکشی گوگل در خدمت پنچر کردن طرح صیانت! صدای حوزهمتون درسی و خشونت کلامی! صدای حوزهطرح صیانت از فضای مجازی و جایگاه حوزه در آن صدای حوزهقضیه دامشهر و تاوان انفعال در قبال طلبکاران غربزده! صدای حوزهمتاورس و ورود فقها در موضوع‌شناسی احکام فقهی صدای حوزهحوزه علمیه و جهانی شدن صدای حوزهاز خدمت رسانی تا اجرای برنامه های فرهنگی برای زلزله زدگان هرمزگان صدای حوزهچرا یک کار تبلیغی جهادی به بهانه نبود بودجه باید تعطیل شود؟! صدای حوزهجوانان بیشتر خواستار «توصیف حقایق» هستند نه اثبات آنها/ برای موفقیت در تبلیغ ۹۰درصد نیاز به محتوای خوب داریم و ۱۰درصد فنّ‌خطابه

1
خوب و بد حرف های رضا کیانیان؛

واکنش منفی رضا کیانیان به حضور دو روحانی جوان در هیأت بازبینی/عده‌ای که در برابر هنر (موسیقی) ‌می‌ایستند محکوم به شکست هستند + نقد مجمل

  • کد خبر : 44294
  • ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
واکنش منفی رضا کیانیان به حضور دو روحانی جوان در هیأت بازبینی/عده‌ای که در برابر هنر (موسیقی) ‌می‌ایستند محکوم به شکست هستند + نقد مجمل
اینکه کیانیان هم به اندازه فراستی در تلوزیون تریبون برای حرف زدن داشته باشد در صورتی درست است که کیانیان هم در قامت یک منتقد، خواسته یا ناخواسته به تکامل رفتار رسانه ای انقلاب اسلامی کمک کند و الا اجرای مساوات رسانه ای بین موافقان و مخالفان نظام در رسانه ملی ظاهری مدرن و باطنی ساده لوحانه دارد!

به گزارش خبرنگار صدای حوزه، رضا کیانیان بازیگر سینما در گفتگویی با روزنامه اعتماد آنلاین به نکته هایی اشاره کرده که با نقدهای مختلفی روبه رو شده است که در ادامه توجه شما رو به گفتگوی ایشان و نقدهای وارده، جلب می نماییم.

نکته های قابل تامل در گفتگوی رضا کیانیان؛

۱- در نمایشی دیدم دو روحانی جوان عضو هیأت بازبینی هستند؛ در دلم گفتم درست است من هم بیایم و از دروس شما امتحان بگیرم؟!

۲- وقتی با موسیقی مخالفت می شود حتما شکست می خورند چون با خلقت و طبیعت می جنگند!

۳- اگر تلویزیون اجازه بدهد وقتی آقای فراستی صحبت می‌کند من هم صحبت کنم، در جامعه تعادل ایجاد می‌شود./تلویزیون می‌خواهد بر طبل دوقطبی بکوبد.

۴- چرا ریختن برج متروپل این‌قدر مهم بود؟ چون یک برج فرو ریخت و دست شهردار، استاندار و بقیه مقامات رو شد!

۵- می‌گویند جشنواره کن سیاسی است، خب، جشنواره فیلم فجر هم سیاسی است.

۶- ترفند خبری ناشایستی است که وقتی اتفاقى می‌افتد یک اتفاق دیگر را در برابرش علم می‌کنند تا مردم از اتفاق اصلى منحرف شوند. (از متروپل به جشنواره کن)

۷- دستمزد میلیاردی در سینما را تکذیب نمی‌کنم، اما فکر می‌کنید در تلویزیون یا در وزارتخانه‌های ما دستمزدهای میلیاردی وجود ندارد؟

۸- چه کسی گفته سلبریتی‌ها باید الگو باشند؟ چه کسی این قانون را آورده است؟ سلبریتی هم یک آدم است و دارد زندگی می‌کند

۹- آمار طلاق را ببینید؛ چند طلاق در بین سینماگران هست و چند طلاق در جامعه؟ در این مورد ما خیلی سالم‌تر از جامعه‌ایم.

همه حرف های رضا کیانیان می‌توانند متحمل نقد باشند اما به این چند مورد، طبق شماره گذاری بالا بسنده می کنم:

۱- نگاه او به طلاب در شکل کلان، ابتر، سطحی و غیرواقع بینانه هست. این ناشی از #بازنمایی_رسانه_ای غلط از وضعیت امروز حوزه های علمیه می باشد؛ امثال کیانیان احتمالا خبر ندارند که دیگر طلاب فقط فقه و اصول نمی خوانند و بسیاری از آنان در رشته های مختلف مطالعات و مدارک تخصصی نیز دارند.
این #کم_کاری_رسانه_ای متوجه مراکز رسانه ای حوزه و همچنین رسانه های حاکمیتی می باشد که نتوانسته اند حال و وضعیت امروزین طلاب و فضلای جوان را چه به لحاظ سبک زندگی و چه به لحاظ تحصیلات و مهارت‌های کارآمد به تصویر بکشند.

۲- این مدل دفاع از موسیقی ما را متوجه عمق اختلاف مبنایی این جماعت و نگاه حوزوی می کند. نقطه اشتراک بحث، موسیقی های حلال و مفید هستند که در پیام رهبرمعظم انقلاب به اولین جشنواره سرود فجر هم مورد توجه قرار گرفته بود.

۳- اینکه کیانیان هم به اندازه فراستی در تلوزیون تریبون برای حرف زدن داشته باشد در صورتی درست است که کیانیان هم در قامت یک منتقد، خواسته یا ناخواسته به تکامل رفتار رسانه ای انقلاب اسلامی کمک کند و الا اجرای مساوات رسانه ای بین موافقان و مخالفان نظام در رسانه ملی ظاهری مدرن و باطنی ساده لوحانه دارد!
همه باید بتوانند -در چهارچوب قانون- حرف بزنند اما نه با ضریب دهی یکسان از جانب رسانه های حاکمیتی.

۴- تا حدودی زیادی با ایشان موافقم که متروپل همراه خود حیثیت برخی مسئولین بی کفایت محلی را نیز فرو ریخت!

۵- در اینکه “اصلا جشنواره ای که صبغه سیاسی نداشته باشد وجود خارجی ندارد”، با کیانیان همراهم.

۶- اینکه #عنکبوت_مقدس علم شد تا متروپل فراموش شود، یا سبک زندگی سلبریتی ها برجسته سازی شد تا حقوق های نجومی و اختلاس ها دیده نشوند امری ممکن اما صرفا در حد یک فرضیه هست؛ این قبیل حرف ها می‌تواند نوعی فرار به جلو و مظلوم نمایی هم باشد!

۷- طرح اختلاس ها و حقوق های نجومی برای به حاشیه بردن دستمزدهای میلیاردی سلبریتی ها؛ این هم یک فرار به جلوی دیگر و بکارگیری روشی که خود کیانیان نقدش کرد یعنی پیش کشیدن سوژه ای دیگر برای فراموش کردن سوژه مزاحم!

۸- من هم مخالف الگو بودن سلبریتی ها هستم، اساسا هر آدم عاقلی باید مخالف باشد، اما چه کنیم که نفوذ فرهنگ غربی به کمک دوستان سلبریتی کیانیان بازار خوبی برای جماعت آوازه جو و تشنه شهرت فراهم کرده است.

۹- این صحبت کیانیان واقعا تعجب آور بود، او ادعا می کند بخاطر بزرگنمایی رسانه ای حجم طلاق های رایج در بین سلبریتی ها زیاد به نظر می رسد و با یک جهش غیرمنطقی ادعا می کند پس زندگی آنها سالم‌تر از زندگی بقیه مردم است!
او انتظار دارد مهربانانه چشم خود را به روی همه متن و حواشی غیر اخلاقی این طبقه لاکچری ببندیم و به محض رویت هر #سلبریتی بگوییم: مرسی که هستی!

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=44294
  • نویسنده : حجت الاسلام برزگار

مطالب مرتبط

۱۳اردیبهشت
اگر به دموکراسی معتقدید، اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد
رضا کیانیان خطاب به هجمه کنندگان علیه پرویز پرستویی؛

اگر به دموکراسی معتقدید، اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد

۲۸فروردین
شاخص فلاکت کشور همان شاخص‌های اقتصادی در دوره روحانی است
«بَزَک روحانی» با شعبده‌های رسانه‌ای؛

شاخص فلاکت کشور همان شاخص‌های اقتصادی در دوره روحانی است

۲۷فروردین
عبدالحمید قدیریان به‌عنوان چهره سال «هنر انقلاب ۱۴۰۰» معرفی شد

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.