• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022
کل اخبار 5067اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهستاد راهبری معماری و شهرسازی حوزه علمیه قم دعوت به همکاری کرد صدای حوزهسیره زندگانی حضرت زهرا (س) الگویی کامل در باب همسرداری و تربیت فرزند صدای حوزهنهادهای حوزوی در مقابل جریان تحریف بی تفاوت نباشند! صدای حوزهطلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند صدای حوزهاهتمام معاونت پژوهش حوزه بر حمایت از گروه های جهادی علمی صدای حوزهدرس خارج مجازی از سال تحصیلی آینده برگزار خواهد شد صدای حوزهآموزش عقاید نباید نقطه آغاز آموزش‌های دینی باشد صدای حوزهریزش های پنهان حوزه؛ مسأله جان سوزی که غالبا مورد توجه واقع نمی شود! صدای حوزهطلاب وارد حوزه های هوش مصنوعی و بازی‌های رایانه‌ای می شوند صدای حوزهویکی فقه، دانشنامه متقن و قابل اعتماد در حوزه علوم اسلامی/ تا تبدیل شدن به دانشنامه تراز اسلامی فاصله زیادی داریم صدای حوزهاستاد قاضی‌زاده: حوزه باید ناصح و ناظر حکومت باشد/ در اینکه اسلام، نظام اقتصادی و سیاسی دارد، با امام خمینی (ره) مخالفم/ حجت الاسلام پیروزمند: اقامه دین وظیفه روحانیت است/تقریر شما از امام خمینی تحریف ایشان است! صدای حوزهدرآمد موقوفات حوزوی، آنطور که می گویند، نیست/حوزه علمیه، آمادگی مدیریت موقوفاتش را ندارد! صدای حوزهپول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است/مردم از نوسانات قیمتی در بازار گلایه مند هستند/اختلاس‌ها با قلم افراد صورت می‌گیرد نه با زور اسلحه/در فعالیت‌های بانکی باید کارمزد واقعی مبنای کار باشد صدای حوزهمسجد از آغاز اسلام به عنوان مهمترین مرکز برای تمدن سازی محسوب می‌شود

0
در راستای ترویج فرزندآوری اتفاق افتاد؛

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شد

  • کد خبر : 35572
  • ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شد
وزارت آموزش و پرورش قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را به ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ کرد.

به گزارش صدای حوزه، وزارت آموزش و پرورش قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را به ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ کرد.

این قانون شامل ۷۳ ماده و ۸۱ تبصره به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است که به‌مدت ۷ سال اجرای آزمایشی خواهد شد.

در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای وزارت آموزش و پرورش وظایفی بدین شرح تعیین شده است؛

طبق ماده ۳۳؛‌ وزارت آموزش و پرورش مکلف است با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات در چارچوب مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اقدامات زیر را انجام دهد:

الف. تربیت و آموزش مهارت‌های مربوط به سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی، رشد شخصیت فردی و اجتماعی، مهارت‌های فردی، ترویج فرهنگ ارزشمندی ازدواج، خانواده و فرزندآوری و مسئولیت‌پذیری برای تشکیل و تعالی خانواده با لحاظ اصول یادگیری مبتنی بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه آموزشی، پژوهشی و تربیتی در قالب تمام بسته‌های یادگیری به‌ویژه کتب درسی، جشنواره‌ها و اردوهای فرهنگی و تربیتی، محتوای چندرسانه‌ای به‌صورت تعاملی و برخط در بستر فضای مجازی در تمام مقاطع تحصیلی.

ب. گنجاندن محتوای آموزشی و پرورشی در راستای بندهای سیاست‌های کلی جمعیت و سیاست‌های کلی خانواده در کتاب‌های درسی ظرف دو سال بعد از لازم‌الاجرا شدن این قانون.

پ. آموزش و مهارت‌های تربیتی دوران بلوغ و ازدواج از طریق آموزش مستمر به اولیا و کارکنان آموزشی متناسب با سطح دانش‌آموزان و بر اساس سبک زندگی اسلامی ایرانی به‌صورت حضوری.

ت. تربیت نیروی انسانی توانمند، متعهد و متأهل برای درس مدیریت خانواده و سبک زندگی.

طبق ماده ۳۴؛ وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم مکلف به ایجاد، گسترش و تقویت رشته‌های تحصیلی در همه دانشگاه‌های کشور متناسب با جایگاه و نقش خانواده و زن بر اساس فرهنگ اسلامی ایرانی از قبیل مدیریت خانه و خانواده هستند.

طبق ماده ۱۲؛ شرکت‌های خودروساز داخلی مکلفند از زمان ابلاغ قانون یک خودروی ایرانی به‌قیمت کارخانه به‌انتخاب و به نام مادر پس از تولد فرزند دوم به بعد در هر نوبت ثبت‌نام برای یک مرتبه تحویل دهند.

طبق ماده ۱۷، احکام ذیل نسبت به همه مستخدمین و کارکنان در تمام بخش‌های دولتی و غیردولتی لازم‌الاجراست:

الف. مدت مرخصی زایمان با پرداخت تمام حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط به ۹ ماه تمام افزایش یابد در صورت درخواست مادر تا ۲ ماه از این مرخصی در ماه‌های پایانی بارداری قابل استفاده است. مرخصی برای تولد دوقلو و بیشتر ۱۲ ماه است. در مواردی که مرخصی زایمان موجب اخلال در کار بخش خصوصی شود پس از تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هزینه تحمیل‌شده توسط دولت جبران خواهد شد.

ب. نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و همچنین مادران دارای فرزند شیرخوار تا ۲ سال و پدران تا یک‌ماهگی نوزاد در مشاغل و فعالیت‌هایی که نیازمند نوبت کاری شب است، اختیاری است. شمول این بند شامل بخش خصوصی مشمول قانون کار نمی‌شود.

پ. اعطای دورکاری به‌درخواست مادران باردار حداقل به‌مدت چهار ماه در دوران بارداری در مشاغلی که امکان دورکاری در آنها فراهم است الزامی است.

ت. مادران شاغلی که از زمان لازم الاجرا شدن قانون فرزند یا فرزندانی به دنیا خواهند آورد به‌ازای هر فرزند می‌توانند از یک سال کاهش در سن بازنشستگی برخوردار شوند و برای فرزند سوم و بیشتر میزان کاهش ۱٫۵ سال به‌ازای هر فرزند خواهد بود. حداقل سن بازنشستگی مشمولین این بند برای مادران دارای یک فرزند ۴۲ سال، دارای دو فرزند ۴۱ سال و دارای سه فرزند و بیشتر ۴۰ سال و حداقل با ۲۰ سال سابقه بیمه است.

برقراری مستمری یا حقوق بازنشستگی متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه در زمان اشتغال است.

طبق ماده ۲۵؛ سازمان ثبت احوال مکلف است نسبت به ایجاد سامانه برخط برای معرفی و صدور شناسه ویژه برای مادران دارای سه فرزند یا بیشتر اقدام کند، مدت اعتبار این شناسه ۱۰ سال است و در صورت تولد فرزندان بعدی به‌مدت ۵ سال تمدید خواهد شد.

دستگاه‌های ذی‌ربط موظفند اقدامات ذیل را برای دارندگان کارت مزبور به‌همراه اعضای خانواده انجام دهند:

الف. نیم‌بها بودن ورودی تمام اماکن و بناهای تاریخی ـ فرهنگی و موزه‌های تابع وزارت میراث فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری.

ب. نیم‌بها بودن خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری و تعرفه‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری.

پ. نیم‌بها بودن بلیط سینماها هر ماه یک‌بار

ت. تخفیف ۲۰درصدی دوره‌های آموزشی، تربیتی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای استفاده فرزندان.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=35572
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۲۵آبان
معیار انتخاب مدیران فقط شایستگی است/ توصیه افراد به هیچ عنوان تأثیرگذار نیست
رئیس‌جمهور در جلسه علنی دفاع از گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش؛

معیار انتخاب مدیران فقط شایستگی است/ توصیه افراد به هیچ عنوان تأثیرگذار نیست

۲۰آبان
توضیحات مسعود فیاضی، وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره شایعات و ابهامات
در پی انتشار شبهاتی درباره مدرک دکترا و نسبت فامیلی با زاکانی مطرح شد؛

توضیحات مسعود فیاضی، وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره شایعات و ابهامات

۱۱آبان
حضور رئیس جمهور در صدر ستاد اجرایی قانون جمعیت، ضمانت اجرایی آن است

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.