• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022
کل اخبار 6161اخبار امروز 1

صدای حوزه امروز

صدای حوزهجوانان بیشتر خواستار «توصیف حقایق» هستند نه اثبات آنها/ برای موفقیت در تبلیغ ۹۰درصد نیاز به محتوای خوب داریم و ۱۰درصد فنّ‌خطابه صدای حوزهطرح پیشنهادی چهارگانه مدیریت نوین حوزه علمیه صدای حوزهحجت‌الاسلام علوی؛ رئیس جدید شبکه جهانی ولایت شد/آیت الله اعرافی: این شبکه، جام حوزه نما است! صدای حوزهپاسخ نهائی استاد علیدوست به آقای عابدینی صدای حوزهافتتاح دفتر خبرگزاری حوزه در آذربایجان غربی | آیت الله اعرافی: این کار گامی در جهت بازنمایی صحیح حوزه و روحانیت است صدای حوزهجلد یازدهم از سلسله کتاب‌های موسوعه فقه تربیتی با عنوان «اصول عام تربیت» صدای حوزهشریکه الامام و یا همان همسر طلبه ای که در خدمت به خلق، کم نمی گذارد! صدای حوزهنقدی طلبگی بر آخرین خطبه های نماز جمعه قم صدای حوزهپایان فصل دوم مدارس فقه تربیتی صدای حوزهبرای گرانی های افسار گسیخته و اجاره بها تدبیری اندیشیده شود! صدای حوزهپاسخ استاد علیدوست به اظهارات عابدینی در مورد تغلیظ دیه در ماه‌های حرام و عدم طهارت مشرکان + فیلم صدای حوزه۱۴ ساحت تربیتی در نظام نامه تربیتی معاونت تهذیب/ نگاه ما به اخلاق نگاه دانشی و آکادمیک و مدرکی نیست صدای حوزهمرحوم آیت الله فاضل لنکرانی در صورت باخبر شدن از گرانی ناراحت می‌شد و پیوسته به مسئولین تذکر می‌داد! صدای حوزهسرعت بالاتر انقباض معیشتی طلاب در قیاس با سرعت اقدامات اصلاحی حوزه!

1
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد؛

۴۱ درصد توبیخ‌شدگان حجاب و عفاف دولتی‌اند!

  • کد خبر : 43014
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
۴۱ درصد توبیخ‌شدگان حجاب و عفاف دولتی‌اند!
محمدصالح هاشمی‌گلپایگانی با اشاره به آمار نیروی انتظامی گفت: ۴۱ درصد افرادی که در حوزه حجاب و عفاف توبیخ شده‌اند، از نهادهای دولتی بودند که این مسئله نشان می‌دهد که رسیدگی به این مسئله باید از نهادهای دولتی آغاز شود.

به گزارش صدای حوزه، گردهمایی نمایندگان تشکل‌های مردمی مطالبه‌گر عفاف و حجاب ۲۵ اردیبهشت‌ماه با حضور حجت‌الاسلام صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمدصالح هاشمی‌گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر،خانواده شهدای شاخص کشور و نمایندگان تشکل‌های عفاف و حجاب در سالن همایش وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این جلسه خانواده شهدای شاخص کشور و نمایندگان تشکل های مطالبه گری خواستار ایفای نقش جدی و پر رنگ ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح وضعیت حجاب و عفاف در کشور شدند.

به تنهایی نمی توانیم کاری انجام دهیم

در ادامه حجت‌الاسلام صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: ما بلندگوی شما مطالبه‌گران عرصه عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر هستیم. هیچ کدام از ما به تنهایی نمی‌توانیم کاری در این زمینه انجام دهیم، اما در کنار یکدیگر می‌توانیم گام برداریم. چنانچه مردم، مطالبه متحد مطالبه‌گران را مشاهده کنند خود وارد میدان می‌شوند.

وی با بیان اینکه در رابطه با مسئله تهاجم فرهنگی و عفاف و حجاب دیر وارد میدان شدیم، تصریح کرد: باید به صورت متحد و یکپارچه اقدام کنیم و تا می‌توانیم قوی باشیم که بتوانیم در برابر هجمه‌های فراوان بایستیم. ایران مملکت امام حسین(ع) است. پرچم امام(ع) و شهدا در این کشور احترام و حرمت دارد. یکی از مصوبات ستاد امر به معروف این است که ادارات ابتدا باید این مسئله را از خود آغاز کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: آغاز این راه بدون حضور شما مطالبه‌گران هیچ تأثیری نخواهد داشت. باید بدانیم با قانون‌شکنی نمی‌توان به جنگ هنجارشکنان رفت. در این زمینه ابتدا باید خود قانون‌مند بوده و سپس در این مسیر با هم باشیم. برنامه داشتن، ایجاد شبکه و تشکیل هسته‌های محلی از دیگر شروط موفقیت در زمینه عفاف و حجاب و امر به معروف است.

هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر طی سخنانی اظهار کرد: دلایل بدتر شدن وضعیت مسئله حجاب و عفاف این است که برخی مسئولان همواره به بحران‌هایی اشاره می‌کنند که مانع از رسیدگی به این موضوع می‌شود.

کار حجاب و عفاف را به دست مسئولان دولتی دادن اشتباه است

وی افزود: کار حجاب و عفاف را به دست مسئولان دولتی دادن اشتباه است. مشکل دیگر در مسئله حجاب و عفاف این است که همواره در این زمینه از کار فرهنگی و‌ ریشه‌ای صحبت شده است اما پیگیری دقیقی در این زمینه انجام نشده است. برخی مسئولان مشکلات اقتصادی، فقدان اشتغال برای دانشجویان و … را بهانه ای برای عدم پیگیری این مسئله می‌دانند.

هاشمی‌گلپایگانی ادامه داد: یکی از گرفتاری‌های دیگر در این زمینه عدم اولویت دادن به مسئله حجاب و عفاف است. مقام معظم رهبری همواره بر مسئله حجاب تأکید دارند. یکی از مهمترین معضلات جلسات مربوط به حجاب ارجاع دادن و رهنمود یکدیگر است. بسیاری از نهادها فقط به رهنمود دادن بسنده کرده و حل مشکل از سوی خود را به حل آن در نهاد دیگر ارجاع می‌دهند.

وی تصریح کرد: شهید مطهری در اواخر عمر پربرکت خود نکاتی را آماده کرده و خدمت امام(ره) تقدیم کردند که یکی از بندهای این موضوع، مربوط به برنامه‌ریزی برای حجاب بود. ستاد امر به معروف و نهی از منکر طرح جامع عفاف و حجاب را در ۱۱ عرصه طراحی و تهیه کرده است که اولین عرصه آن دستگاه‌های دولتی است. طرح گشت ارشاد مسئولان برای جریمه مسئولان بی‌توجه به امر به معروف و نهی از منکر است.

هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی حق ندارد به آمر به معروف و ناهی از منکر تعرض کند

وی بیان کرد: شخصیت حقیقی و حقوقی حق ندارد به آمر به معروف و ناهی از منکر تعرض کند. تشکل‌های مردمی باید در این زمینه سازماندهی شده و فعالیت خود را با تشکیلات و به صورت شبکه‌ای انجام دهند. البته اجرای این کار نیازمند فرماندهی و قرارگاه ویژه است. چنانچه تشکل‌های مردمی قصد ورود به این قضیه را دارند باید به صورت تشکیلاتی عمل کنند.

هاشمی‌گلپایگانی گفت: طبق آمارهای ارسالی از نیروی انتظامی ۴۱ درصد افرادی که در حوزه حجاب و عفاف توبیخ شده‌اند، از نهادهای دولتی و حکومتی بودند که این مسئله نشان می‌دهد که رسیدگی به مسئله حجاب و عفاف باید از نهادهای دولتی آغاز شود. ستاد امر به معروف و نهی از منکر آماده پذیرش نظرات دلسوزان در رابطه با طرح جامع عفاف و حجاب است.

هاشمی‌گلپایگانی بیان کرد: نهادهای دولتی تا روز ۲۱ تیر که روز عفاف و حجاب است، باید در این زمینه ورود جدی کرده و زیرمجموعه خود را اصلاح کنند. ستاد امر به معروف دستورالعمل این مسئله را به دستگاه‌های مختلف کشور ابلاغ کرده است. برخی نهادها این گونه می‌انگارند که پرداختن به مسئله عفاف و حجاب برای آن‌ها هزینه دارد که باید در برابر این مسئله پیگیری لازم انجام شود.

بیشتر بخوانید:

سهم بزرگ رعایت عفاف و حجاب کارمندان در ترویج شئونات اسلامی

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=43014
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۲۹اسفند
مدیریت رها شده؛ علت به حاشیه رفتن مقوله عفاف و حجاب در دانشگاه ها
۱۷بهمن
در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم
آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه قم؛

در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم

۱۹مهر
آمر به معروف با رأفت اسلامی، هنجارشکنان را بخشید
طی عذرخواهی و طلب عفو و بخشش رسمی ضاربان اتفاق افتاد:

آمر به معروف با رأفت اسلامی، هنجارشکنان را بخشید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.