• امروز : یکشنبه - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 1 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 5 December - 2021
کل اخبار 4539اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهحضور طلاب کاربلد برای شکست حصر تربیتی کودکان و رفع ابهام از سبک زندگی ایرانی-اسلامی صدای حوزهشهروندان فضای مجازی و تربیت دیجی‌نیتیو ها صدای حوزهسبک زندگی طلاب؛ چیزی شبیه معجزه / چند نفر از طلاب و روحانیون حقوق بگیر هستند؟ صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب صدای حوزههیچ شبی نشده است که علامه مصباح یزدی را فراموش کنم؛ هیچ شبی! صدای حوزهتأکید آیت الله اعرافی بر حفظ حوزه آزاد/ تجربه موفق در دفتر فقه معاصر در جهت رسیدن به خروجی های مشترک علمی صدای حوزهنامه دوستانه علامه طباطبایی به آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای صدای حوزهمدیریت از درون و بیرون! صدای حوزهامام جمعه در صورت کسب یقین از مفسده باید زودتر از قوه قضاییه اقدام کند/در برخی شهرها اقبال زیادی از نماز جمعه نمی‌شود چون امام جمعه به صورت دستوری کار می کند صدای حوزهچرخه معیوب اعتراضات و یک سوال ساده صدای حوزهامروزه مسیر علم از فناوری های هوشمند می گذرد و نیازمند مواجهه دقیق دین با این مباحث است صدای حوزهمرکز خدمات و پاشنه آشیلی بنام “اولویت” در طرف قراداد ها صدای حوزهلطفا مراقب غزاله ها و آرمانهامان باشیم!

1
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد؛

ماموریت پژوهشگاه ارتباطات؛ تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری، مطالعات راهبردی و تحقیق و توسعه

  • کد خبر : 29489
  • ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
ماموریت پژوهشگاه ارتباطات؛ تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری، مطالعات راهبردی و تحقیق و توسعه
در دوره جدید مسئله اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: پژوهشگاه باید به عنوان بازوی برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی وزارتخانه و شبکه ملی اطلاعات ایفای نقش کند.

به گزارش صدای حوزه، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران و معاونان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پژوهشگاه می‌تواند نقش بسیار مهم و اساسی‌ در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ایفا کند و نقش کلیدی بر عهده داشته باشد و به مغز متفکر ICT کشور تبدیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اساسا ماموریت پژوهشگاه و هدفش از راه‌اندازی آن پاسخگویی به نیاز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از حیث کار کارشناسی، تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری، مطالعات راهبردی و تحقیق و توسعه بوده است.

زارع‌پور تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های این مجموعه، که مهمترین آن هیئت علمی، پژوهشگران و جمع‌ها و جلسات نخبگانی است، پژوهشگاه می‌تواند نسبت به شناسایی مسائل اساسی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و در عین حال ارائه راهکارهای مناسب اقدام کند اما در حال حاضر پژوهشگاه چنین نقشی را ایفا نمی‌کند و این روند باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حیات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به پژوهشگاه ارتباطات گره نخورده است، گفت: این موضوع بسیار با اهمیت است که پژوهشگاه ارتباطات محل شناخت مسائل و چالش‌ها و ارائه راهکارهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و در حقیقت رگ حیاتی این بخش باشد؛ چون پژوهشگاه هم زیرساخت‌های لازم را در اختیار دارد و هم به شبکه نخبگانی کشور متصل است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پژوهشگاه در حوزه دیده‌بانی فناوری نوین هم باید نقش پررنگ‌تری داشته باشد، گفت: پژوهشگاه ارتباطات باید دیده‌بان بخش ICT کشور باشد و فناوری‌های نوین را رصد کند؛ البته نه در حد ارائه گزارش بلکه با بر عهده گرفتن نقش راهبری و استقرار کامل ایده‌های نو در نظام ICT کشور.

وی با بیان اینکه با وجود پژوهشگاه ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید مستغنی از وجود مشاور باشد، گفت: اگر پژوهشگاه ارتباطات که چندین گروه پژوهشی در حوزه‌های مختلف و مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد ، کار خود را به درستی انجام بدهد، معنی ندارد که وزیر ارتباطات افرادی را به عنوان مشاور تعیین کند.

زارع‌پور در ادامه با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی‌های متخصص در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پژوهشگاه ارتباطات گفت: باید آنقدر نیروی متخصص در پژوهشگاه تربیت شود که سرریز آن به ساختارهای مدیریتی وزارت ارتباطات و بخش ICT کشور وارد شود.

وی افزود: بحث نوآوری که منجر به بومی‌سازی و تولید محصول شود از مواردی است که باید در پژوهشگاه پیگیری شود؛ البته نه اینکه لزوما خود پژوهشگاه ورود کند بلکه باید نظام نوآوری کشور را به خدمت بگیرید تا آنها در این زمینه فعال شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پژوهشگاه باید روی تولید فناوری سرمایه‌گذاری کند و با استفاده از شبکه نخبگانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد زمینه تولید محصول و تجاری‌سازی آن را فراهم کند.

مسئله اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

وی با بیان اینکه در دوره جدید مسئله اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: پژوهشگاه باید به عنوان بازوی برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی وزارتخانه و شبکه ملی اطلاعات ایفای نقش کند.

زارع‌پور ادامه داد: مهمترین دلیل اینکه دبیرخانه اجرایی شبکه ملی اطلاعات را به معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی محول کردیم این بود که این معاونت قرار است به مغز برنامه‌ریزی بخش ارتباطات کشور تبدیل شود، قاعدتاً این مغز متفکر نیازمند بازوی قوی در حوزه برنامه‌ریزی است که پژوهشگاه می‌تواند چنین نقشی را به خوبی ایفا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خاتمه گفت: باید حداکثر استفاده از ظرفیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای دقیق شبکه ملی اطلاعات انجام شود.

پیش از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از معاونان و روسای پژوهشکده‌های تخصصی به ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات مجموعه تحت مدیریتشان پرداختند.

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=29489
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۰۷آبان
لزوم اصلاح و ساماندهی فضای مجازی و اهتمام جدی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر ارتباطات تاکید کرد؛

لزوم اصلاح و ساماندهی فضای مجازی و اهتمام جدی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی

۲۸مهر
با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اینترنت محدود می‌شود؟
بررسی اظهارات مسئولین راجع به یک پروژه ملی؛

با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اینترنت محدود می‌شود؟

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.