• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
کل اخبار 4009اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهاز ویژگی‌های نظام فقهی اسلام، پاسخگویی به نیازهای جامعه در اعصار مختلف است صدای حوزهاسلام با فرهنگ غرب مخالف است نه پیشرفت و تکنولوژی صدای حوزهطلبه دهه شصتی و اشتغال زایی در ۸ روستا صدای حوزهانقلابیگری توحیدی یا طاغوتی؟ صدای حوزهدر تبلیغ فامیلی باید خود واقعی‌تان باشید! / برخی از طلاب چون نتوانستند جایگاه خودشان را در فامیل پیدا کنند به سمت تبلیغ فامیلی نمی‌روند! صدای حوزهاین فاجعه غمبار در آستانه هفته وحدت امت اسلام، مایه خشم مسلمانان است/ حاکمان افغانستان باید پاسخگو و پیگیر جنایات باشند صدای حوزهحوزه های علمیه، باید متناسب با روزگار جدید نظم پیدا کنند/ لزوم آشنایی بیشتر طلاب با مقوله امر به معروف صدای حوزهاز ۸۰ سال قبل ورزش را ترک نکرده ام و امروز هرچیزی که دارم از ورزش دارم صدای حوزههیچ قابل دفاع نیست که بعد از گذشت ۴٠ سال از انقلاب، برای نظام بانکداری پاسخ صحیحی نداشته باشیم صدای حوزهجلسه مشترک و همفکری با نماینده فصلنامه روشنا و پژوهشگران حوزه فرق و ادیان صدای حوزهشورش فرم و گرافیک علیه محتوا و اندیشه صدای حوزهتنگه کافرین ایلام زیبا صدای حوزهآرایش غیرهمسو با ایران در پارلمان عراق صدای حوزهامانتی رهبر انقلاب برای یک نانوای جوان+فیلم

2
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مراسم افتتاحیه فعالیت های اربعینی در آمریکای لاتین:

اربعین را بزرگ ببینید که این جریان می‌تواند یک اتفاق بزرگ جهانی باشد

  • کد خبر : 25609
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
اربعین را بزرگ ببینید که این جریان می‌تواند یک اتفاق بزرگ جهانی باشد
اربعین، بیداری و آگاهی همه جانبه را به جامعه بشری می‌دهد، بیداری در بُعد احساسی، عاطفی، معنوی، فرهنگی و سیاسی.

به گزارش صدای حوزه، مراسم افتتاحیه رسمی فعالیت های اربعین حسینی در آمریکای لاتین بامداد یکشنبه ۲۸ شهریورماه با سخنرانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی طی سخنانی در این مراسم با تسلیت ایام حزن الله و ایام اربعین حسینی از برپایی ستاد اربعین در آمریکای لاتین قدردانی کرد و اظهارداشت: از اینکه کار ارزنده و ارزشمندی را آغاز کردید و ستادی را به نام اربعین و با شعار “خدمت و امید” تشکیل دادید تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه کار ستادی اربعین باید به صورت جدی و در طول سال پیگیری و فعال باشد ابراز امیدواری کرد که اعضای ستاد اربعین با استفاده از مجموعه ظرفیت‌ها در آمریکای لاتین بتوانند یکدیگر را بهتر شناخته و زمینه تعامل، تفاهم و هم افزایی را فراهم کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: بزرگترین همایش مسلمانان را باید اربعین بدانیم. امام حسین(ع) متعلق به همه ملل و همه مذاهب است. او معلم و مربی آزادگان است و درس‌های مهم عدالت خواهی، مقابله با خودکامگی و ظلم، امر به معروف و نهی از منکر در تعلیم‌ها و آموزه‌های امام حسین وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی ادامه داد: امام حسین(ع) نه فقط متعلق به شیعیان، بلکه همه مسلمانان و نه فقط مسلمانان، بلکه همه پیروان ادیان ابراهیمی و نه فقط همه پیروان ادیان ابراهیمی بلکه متعلق به همه بشر است و این ظرفیتی جهانی و بین المللی است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به ابعاد مختلف اربعین حسینی گفت: شناخت این ظرفیت خیلی مهم است که باید مورد مطالعه و تحقیق قرار بگیرد. وقتی که ظرفیت‌ها به درستی شناخته شود ما این پدیده را به صورت جامع و دقیقتر می‌توانیم شناسایی کنیم.

وی یکی از ظرفیت‌های اربعین را ظرفیت عاطفی و احساسی عنوان کرد و تصریح کرد: عاشورا و آن اتفاقی که تا اربعین در سال ۶۱ هجری رخ می‌دهد عاطفی‌ترین و احساسی‌ترین حقیقت را در خود نشان می‌دهد. جریان و حرکتی عاطفی‌تر و احساسی‌تر از عاشورا و اربعین را نمی‌توان پیدا کرد و این احساس و عواطف نسل به نسل منتقل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی افزود: طی ۱۴۰۰ سال، قیام سیدالشهدا تحولات و انقلاب عظیم درونی ایجاد کرده است، جمعیت عظیمی برای ادای احترام حضور پیدا می‌کنند و از مال و جانشان هزینه می‌کنند برای اینکه عاشورا و اربعین زنده بماند. این شوکت عظیم در اربعین سال به سال افزایش پیدا می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به همه گیری ویروس منحوس کرونا که دنیای بشری را فراگرفته و توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را از بسیاری سلب کرده ابراز امیدواری کرد که خدای متعال این بلیه را از جامعه بشری پاک کرده و مسلمانان و غیرمسلمانان با جمعیت ۲۰ میلیونی و بیشتر در اربعین حضور پیدا کنند.

جنبه معنوی، از دیگر دستاوردهای جریان اربعین بود که دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آن اشاره کرد و گفت: در طول راهپیمایی اربعین در نجف و کربلا معنویت بسیاری مشاهده می‌شود. عبادت، ذکر مراثی و مناجات توجه به اهداف امام حسین (ع)، تعالیم عاشورا و خیلی از مسائل دیگر در اربعین کاملا مشهود است. زیباترین خدمت را می‌توانید در اربعین ببینید.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی یکی از درس‌های اربعین سیدالشهداء(ع) را امید سرشار به بهترین نوع زندگی و چشیدن طعم عدالت و از بین رفتن ظلم و ستم استعمار زر و زور و تزویر عنوان کرد و گفت: فضای فکری و ساختاری جامعه باید این امید را باور داشته باشد.

وی با اشاره به جمله “من بذل مُهجتهُ فیک لیستنقذ عِبادک مِن الجهاله و حِیرهِ الضّلاله” در زیارت اربعین افزود: امام حسین(ع) خون دل خود را در راه خدا بذل کردند و مردم را از جهالت و نادانی نجات دادند. در زیارت اربعین آمده عده‌ای از خودکامگان، دنیاطلبان و جاه طلبان در مقابل بهترین‌ انسان‌ها ایستادند و کار به جایی می‌رسد که سر از بدن امام جامعه و ولی خدا جدا می‌کنند و بر سر نیزه می‌گذارند. ۳۰ سال از رحلت پیامبر اکرم(ص) نگذشته بود که قرآن صامت بالای نیزه قرار داده می‌شود و بعد از ۵۰ سال قرآن ناطق بالای نیزه قرار داده می‌شود. همه این‌ها به واسطه جهل و نادانی جامعه بود.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی جنبه معنوی، عدالت خواهی، فرهنگی و بعد سیاسی اربعین را مورد توجه قرار داد و گفت: اربعین، بیداری و آگاهی همه جانبه را به جامعه بشری می‌دهد، بیداری در بُعد احساسی، عاطفی، معنوی، فرهنگی و سیاسی.

وی گفت: از مجالس عزای حسینی و اربعین باید درس‌های توحیدی و عدالت خواهی و مقابله با خودکامگی گرفت. امام خمینی(ره) وقتی می‌خواهد نهضت حسینی را تحلیل کند می‌فرماید: گریه برای امام حسین(ع) باید جنبه سیاسی و اصلاحی داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه اظهار کرد: اگر جامعه امروز بشری روح عاشورایی و اربعینی پیدا کنند زمینه رشد فرد، خانواده و جامعه فراهم خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی اربعین را همایش بزرگ الهی از همه ادیان و ملل دانست و گفت: در جریان اربعین متاسفانه ما با بایکوت خبری مواجه هستیم و برخی رسانه‌ها در پوشش معنویت، عشق، ایثار و محبت راهپیمایی اربعین حسینی کوتاهی می‌کنند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از دست اندرکاران در تشکیل ستاد اربعین در آمریکای لاتین خطاب به آنان گفت: مردم را با تفکر اربعینی و عاشورایی آشنا کنید، اربعین را بزرگ ببینید که این جریان می‌تواند یک اتفاق بزرگ جهانی باشد.

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=25609
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

۱۹مهر
نخستین وبینار «ارتباطات آئینی: تجربه زیسته اربعین» برگزار می‌شود
توسط گروه ارتباطات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و با مشارکت مراکز مختلف علمی:

نخستین وبینار «ارتباطات آئینی: تجربه زیسته اربعین» برگزار می‌شود

۰۸مهر
اربعین نماد قدرت جهان شیعه است و نماد بسیج همگانی منظم و هدفمند در دارالایمان است
رییس پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

اربعین نماد قدرت جهان شیعه است و نماد بسیج همگانی منظم و هدفمند در دارالایمان است

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.