• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل اخبار 6237اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

روایت نگاری از یک نماز بهاری آقای سروش محلاتی! تحریک گسل قم ـ نجف؛ به چه قیمت و هدفی؟! دیدگاه آیت الله فاضل نسبت به ماجرای درمانگاه قم و طلبه ای که فیلم خرید ماشینش منتشر شد و ماجرای چای دبش! اگر فهم درستی از گزاره های دینی ندارید، لااقل ساکت بمانید! گفتگو با امام جماعت مسجد ۲۴ ساعته دهکده المپیک تهران / بهترین منصب در کره زمین امامت مسجد است! پاسخ معاون تبلیغ حوزه به دغدغه های مبلغان فضای مجازی؛ لزوم افزایش حمایت از مبلغین و خروج از پراکنده کاری ها دهمین جشنواره هنر آسمانی حوزه علمیه با محوریت تبلیغ نوین، هوش مصنوعی! پیام تقدیر و تشکر انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم انتخابات چقدر ارتباط به اسلام و امام زمان (عج) دارد؟! امام محله‌ای که مسجد محوری در امور را به معنای واقعی دنبال می‌کند/ تشکیل گروههای سرود ویژه نوجوانان در مسیر جریان سازی جنس محتوای نامه های پیامبر(ص) به سران کشورها: تبلیغ با چاشنی عزت و تهدید! لزوم جدیت در مقابله مدبرانه با پدیده کشف حجاب گزارش کار مدیر حوزه های علمیه در جمع طلاب یزد؛ طرح جامع تبلیغ خدمت مقام معظم رهبری ارسال شده است سه هزار معلم طلبه بدون قائل شدن امتیازی خاص، جذب مدارس شدند/ برنامه درسی مدارس وابسته به حوزه فرقی با سایر مدارس ندارد

5
آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه قم؛

در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم

  • کد خبر : 37943
  • 17 بهمن 1400 - 9:05
در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم
خطیب نمازجمعه قم با بیان اینکه ما باید دست به دست هم بدهیم و در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم، یادآور شد: زمانی چالش ما با آمریکا بر سر این بود که باید دست عمال آمریکا کم شود، ولی امروز چالش ما با آمریکا این است که آمریکا باید از غرب آسیا و همه منطقه بساطش را جمع کند.

به گزارش صدای حوزه، آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ قم که در مصلی قدس قم برگزار شد، در رابطه با عوامل بازدارنده عبادت، عنوان کرد: جهل و ناآگاهی نسبت به جایگاه بندگی و جایگاه عبادت، جهل نسبت به نعمت‌هایی که خداوند عطا کرده و جهل نسبت به پاداشی که خداوند عطا می‌کند، باعث سستی در عبادت می‌شود.

وی عامل چهارم بازدارندگی از عبادات را گناه دانست و گفت: همه اعمال خوب و بد دارای آثار وضعی در دنیا هستند و یکی از آثار وضعی گناه در دنیا این است که لذت انس و مناجات باخدا را از انسان می‌گیرد.

هرچه گناهان جدیدتر شوند ابتلائات نیز بیشتر می‌شود

خطیب نماز جمعه قم، با بیان اینکه در روایات نقل شده است که سرعت اثر کار بد (گناه) در وجود صاحب گناه، سریع‌تر از اثر کارد بر روی گوشت است، افزود: برخی از بزرگان گناه را به گناه صغیره و کبیره تقسیم کرده‌اند؛ اما برخی بزرگان بیان کردند همه گناهان در مقابل خداوند کبیره است.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی که در زندگی پیش می‌آید مربوط به خود انسان است، ادامه داد: هر چه جلوتر می‌رویم گناهانی رخ می‌دهد که درگذشته نبوده است و امام کاظم (ع) در این رابطه می‌فرماید هرچه گناهان جدیدتر شوند ابتلائات نیز بیشتر می‌شود.

محجور ماندن امر به معروف و نهی از منکر

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر، باید ضوابط امربه‌معروف و نهی از منکر را رعایت کنند، اظهار کرد: درگذشته وقتی آمران به معروف و ناهیان از منکر مورد هجمه قرار می‌گرفتند بازاریان به کمک آن‌ها می‌آمدند؛ اما امروز این‌گونه نیست.

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه دوم ضمن تبریک حلول ماه رجب و با اشاره به سالروز شهادت امام هادی (ع) عنوان کرد: هرکدام از امامان در زمان حیاتشان در مقابل حاکمان ستمگر قرار داشتند؛ اما هیچ‌گاه از مسئولیتشان شانه خالی نکردند.

وی ادامه داد: سرسخت‌ترین خلیفه عباسی از میان هفت خلیفه عباسی، متوکل عباسی که در مقابل امام هادی (ع) قرار داشت؛ او کسی است که قبر امام حسین (ع) را با خاک یکسان کرد و امام هادی (ع) راه بزم شراب دعوت کرد.

وی با بیان اینکه همایش حضرت خدیجه (س) و همایش حضرت حمزه (ع) که در قم انجام شد کار بزرگی است، اظهار کرد: ما باید زندگی آن‌ها را در بین مردم مطرح کنیم.

نمی‌شود که انقلابی رخ دهد و در مقابل آن چالشی وجود نداشته باشد

خطیب نماز جمعه قم، گفت: امام خمینی (ره) به دنبال اسلام ناب، اسلام ظلم‌ستیز، اسلام طرفدار محرومان و عدالت‌خواه و طرفدار دفاع از حقوق انسان‌ها و در مقابل اسلام آمریکایی بود.

وی ادامه داد: اسلام آمریکایی اسلامی است که در منطقه مشاهده می‌کنیم که خود آمریکایی‌ها از آن‌ها به‌عنوان گاو شیرده یاد می‌کنند و پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دشمن شماره یک آمریکا حضرت امام خامنه‌ای و جمهوری اسلامی است

رسانه‌های جریان اصلی می‌توانند واقعیت‌های جهانی را شکل بدهند/ آمریکا خبرنگاران ضداسلام تربیت می‌کند

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار کرد: امام خمینی (ره) به دنبال تحقق اسلام بود، اما انقلاب ما با هر حرکت جهادی با چالش‌هایی مواجهه می‌شود؛ البته نمی‌شود که انقلابی رخ دهد و در مقابل آن چالشی وجود نداشته باشد؛ اما هنر امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شما مردم این است که خیلی از چالش‌های پیش رو انقلاب عبور کردید.

وی بیان کرد: پشتیبان انقلاب، بعد از امداد الهی و هدایت رهبران انقلاب، حضور شما مردم هوشمند، فداکار، پرشور و عاشق مکتب اهل‌بیت (ع) است و این رمز موفقیت ما است.

وی افزود: ما با چالش‌های اقتصادی مواجه هستیم و رهبر معظم انقلاب هم بیان کردند که در دهه ۹۰ آنچه انتظار می‌رفت محقق نشد و اگر به‌درستی عمل می‌شد این‌گونه نبود؛ البته همه را نمی‌شود به گردن دیگران انداخت؛ زیرا گاهی بروکراسی‌های اداری و مشکلاتی که در مسیر تولید مردم ایجاد می‌شود سبب این امر می‌گردد.

هنوز مورد تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای هستیم

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه در بُعد فرهنگی نیز هنوز مورد تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای هستیم، گفت: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که سیاست فشار حداکثری به شکست مفتضحانه آمریکا منجر شده است.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد شما را از انقلابی که کرده‌اید پشیمان کند و همه برنامه‌های دوران طاغوت را به صورت بزک کرده در مقابل دستاوردهای انقلاب شما قرار می‌دهد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه ما باید دست به دست هم بدهیم و در مقابل هجمه دشمن، هجمه‌ای به عنوان جهاد تبیین را آغاز کنیم، یادآور شد: زمانی چالش ما با آمریکا بر سر این بود که باید دست عمال آمریکا کم شود، ولی امروز چالش ما با آمریکا این است که آمریکا باید از غرب آسیا و همه منطقه بساطش را جمع کند.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=37943
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

09بهمن
رابطه ابراز وجود و حجاب
تحلیل مفهوم بدن‌نمایی از دیدگاه روانشاسی؛

رابطه ابراز وجود و حجاب

12دی
پروژه «دوگانه‌ی ساختگی نظام اسلامی و دینداری» به دنبال چیست؟
تأملی بر شیوه‌های جذب جریان مذهبی از سوی دشمن؛

پروژه «دوگانه‌ی ساختگی نظام اسلامی و دینداری» به دنبال چیست؟

28اردیبهشت
۴۱ درصد توبیخ‌شدگان حجاب و عفاف دولتی‌اند!
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد؛

۴۱ درصد توبیخ‌شدگان حجاب و عفاف دولتی‌اند!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.