• امروز : یکشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 April - 2024
کل اخبار 6239اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

مَدرس‌های بی‌استاد؛ مدرسه‌ یا خوابگاه؟ شهیدانه خوی؛ نمونه ای از گروه های کوچک مردمی در عرصه جهاد فرهنگی روایت نگاری از یک نماز بهاری آقای سروش محلاتی! تحریک گسل قم ـ نجف؛ به چه قیمت و هدفی؟! دیدگاه آیت الله فاضل نسبت به ماجرای درمانگاه قم و طلبه ای که فیلم خرید ماشینش منتشر شد و ماجرای چای دبش! اگر فهم درستی از گزاره های دینی ندارید، لااقل ساکت بمانید! گفتگو با امام جماعت مسجد ۲۴ ساعته دهکده المپیک تهران / بهترین منصب در کره زمین امامت مسجد است! پاسخ معاون تبلیغ حوزه به دغدغه های مبلغان فضای مجازی؛ لزوم افزایش حمایت از مبلغین و خروج از پراکنده کاری ها دهمین جشنواره هنر آسمانی حوزه علمیه با محوریت تبلیغ نوین، هوش مصنوعی! پیام تقدیر و تشکر انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم انتخابات چقدر ارتباط به اسلام و امام زمان (عج) دارد؟! امام محله‌ای که مسجد محوری در امور را به معنای واقعی دنبال می‌کند/ تشکیل گروههای سرود ویژه نوجوانان در مسیر جریان سازی جنس محتوای نامه های پیامبر(ص) به سران کشورها: تبلیغ با چاشنی عزت و تهدید! لزوم جدیت در مقابله مدبرانه با پدیده کشف حجاب

2
حجت الاسلام والمسلمین ملکی، در جلسه هم اندیشی مجمع نمایندگان طلاب:

پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب و تقویت دانش مدیریتی در مدارس علمیه

  • کد خبر : 32354
  • 09 آذر 1400 - 16:35
پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب و تقویت دانش مدیریتی در مدارس علمیه
تقویت دانش مدیریتی در مدارس علمیه، تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی و پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب را تنها بخشی از رویکردهای نوین مجموعه قائم مقام حوزه های علمیه است.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام والمسلمین ملکی، در جلسه هم اندیشی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و با بیان این که افتخارات کشور مرهون روحیه بسیجی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند متعال همه ما را با روحیه بسیجی زنده نگه داشته و با همین روحیه بسیجی تا آخر عمر پای ولایت بایستیم.

قائم مقام مدیرحوزه‌های علمیه در امور استانها، بر اهمیت زندگی مجاهدانه و نیز مجاهد و انقلابی ماندن تا آخر عمر تاکید کرد و ابراز داشت: همواره باید دعا کنیم و درگاه خداوند متعال استعانت بطلبیم که جزو کسانی باشیم که زندگیمان سرشار از جهاد در راه خدا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در ادامه ضمن اشاره به آیه «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنَا» (آیه ۶۹ سوره مبارکه عنکبوت)، تصریح کرد: هرکسی به دو عنصر «جاهدوا» و «فینا» جامه عمل بپوشاند، قطعا به مسیر هدایت الهی راه خواهد یافت.

وی در ادامه گزارشی از فعالیت های جدید مرکز مدیریت حوزه های علمیه ارائه کرد و ابراز داشت: تقسیم کشور به ۳ منطقه حوزوی و پیگیری طرح ها، دغدغه‌ها و احصای نیازهای میدانی حوزه های استانی و مدارس علمیه کشور از جمله رویکردهای جدید مرکز مدیریت حوزه است.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی به روز رسانی اطلاعات علمای بلاد و تشکیل بانک جامع ظرفیت‌های این عزیزان را مهم ارزیابی نمود و یادآور شد: هم اکنون بانک جامعی از استعدادها و ظرفیت های علمی – تبلیغی علمای بلاد تشکیل و این مهم در فرایند تکمیل و به روز رسانی قرار دارد.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان‌ها، ضمن اشاره به ظرفیت‌های سامانه سفیر و با بیان این که به طور روزانه بالغ بر ۵۰ گزارش و مطالبه طلاب در آن ثبت و ارائه می‌گردد، خاطرنشان کرد: پیگیری مصوبات ستاد و مدیران استانی از دیگر کارهایی است که جدیدا بر عهده مجموعه قائم مقام حوزه‌های علمیه نهاده شده است.

وی بازدیدهای کلان از مراکز استانی حوزه و بررسی شکایات حوزوی را از دیگر وظایف مجموعه قائم مقام حوزه های علمیه عنوان کرد و ابراز داشت: برگزاری اجلاسیه‌های سالیانه با مدیران مدارس علمیه کشور و مدیران استانی حوزه های علمیه از دیگر رویکردهایی است که ناظر به دیدگاه ها نظرات و دغدغه‌های مدیران پیگیری می‌شود.

پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب، بخشی از رویکردهای نوین مجموعه قائم مقام حوزه های علمیه

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در بخش پایانی سخنان خود تقویت دانش مدیریتی در مدارس علمیه، تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی و پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب را تنها بخشی از رویکردهای نوین مجموعه قائم مقام حوزه های علمیه دانست .

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اخیر مجمع نمایندگان و با اشاره به این که نیاز است تا نمایندگان طلاب در جریان طرح‌ها و برنامه‌های مرکز مدیریت حوزه های علمیه قرار گیرند، ابراز داشت: در تاریخ حوزه قم و نجف، بزرگان و اساتید در مواجهه با مشکلات طلاب، پیشتاز بوده، در منزل طلاب حضور به هم رسانده و تسلی خاطر عزیزان بودند.

وی با اشاره به این که در این دوران بازدید از منزل طلاب معزز و تسلی خاطر ایشان بر دوش نمایندگان طلاب و فضلا به عنوان سنگ صبور طلاب قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: نیاز است تا نمایندگان طلاب در جریان طرح‌ها، اقدامات، فعالیت‌ها، راهبردها و راهکارهای نوین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قرار بگیرند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به این که لازم است تا اساتید و بزرگان حوزه با کاهش تشریفات، خود را همتراز زندگی طلاب قرار گیرند، خاطرنشان کرد: علی رغم تمام مشکلات دوران کرونا، الحمدلله اکنون انسجام خوبی میان طلاب و نمایندگان برقرار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد بر اهمیت اجرایی سازی ارتباطات میان مرکز مدیریت حوزه و مجمع نمایندگان تاکید کرد و ابراز داشت: هر اندازه رابطه مرکز مدیریت حوزه علمیه و مجمع نمایندگان طلاب منسجم تر و فعال و کاربردی تر شود، قطعا برای حل مسائل طلاب تاثیرگذارتر خواهد بود.

گفتنی است: در بخش پایانی این دیدار، تعدادی از نمایندگان دغدغه ها و انتظارات خود را از مرکز مدیریت حوزه های علمیه مطرح کردند که از جمله آن: «لزوم اهمیت تقویت صفوف و بدنه عملیاتی حوزه های علمیه»، «تقویت کارگاه های روش تحقیق ویژه طلاب و حداکثر استفاده از ظرفیت پژوهشی طلاب»، «پیگیری دغدغه های معیشتی طلاب و فضلا»، «پیگیری طرح ویژه ای ناظر به حمایت از معمرین، اساتید و خانواده مرحومین»، «پرهیز از فعالیت های جزیره ای مراکز و مجموعه های دینی و حوزوی»، «اهمیت تسریع ساماندهی موقوفات حوزوی»، «تقویت تعاملات شوراهای استانی حوزه و مدیران استانی حوزه‌های علمیه با نمایندگان طلاب استان» و … بوده است.

 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=32354
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

01بهمن
لزوم جدیت در مقابله مدبرانه با پدیده کشف حجاب
اساتيد سطوح عالي حوزه قم، در نامه‌اي به رؤساي قوا خواستار شدند:

لزوم جدیت در مقابله مدبرانه با پدیده کشف حجاب

05دی
سه هزار معلم طلبه بدون قائل شدن امتیازی خاص، جذب مدارس شدند/ برنامه درسی مدارس وابسته به حوزه فرقی با سایر مدارس ندارد
مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش مطرح کرد؛

سه هزار معلم طلبه بدون قائل شدن امتیازی خاص، جذب مدارس شدند/ برنامه درسی مدارس وابسته به حوزه فرقی با سایر مدارس ندارد

11آذر
رونمایی از نرم افزار فردشناس؛ نرم افزاری برای محاسبه نفس!
با حضور قائم مقام مدیر حوزه های علمیه استان قم صورت گرفت؛

رونمایی از نرم افزار فردشناس؛ نرم افزاری برای محاسبه نفس!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.