• امروز : جمعه - ۱۲ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
کل اخبار 4529اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب صدای حوزههیچ شبی نشده است که علامه مصباح یزدی را فراموش کنم؛ هیچ شبی! صدای حوزهتأکید آیت الله اعرافی بر حفظ حوزه آزاد/ تجربه موفق در دفتر فقه معاصر در جهت رسیدن به خروجی های مشترک علمی صدای حوزهنامه دوستانه علامه طباطبایی به آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای صدای حوزهمدیریت از درون و بیرون! صدای حوزهامام جمعه در صورت کسب یقین از مفسده باید زودتر از قوه قضاییه اقدام کند/در برخی شهرها اقبال زیادی از نماز جمعه نمی‌شود چون امام جمعه به صورت دستوری کار می کند صدای حوزهچرخه معیوب اعتراضات و یک سوال ساده صدای حوزهامروزه مسیر علم از فناوری های هوشمند می گذرد و نیازمند مواجهه دقیق دین با این مباحث است صدای حوزهمرکز خدمات و پاشنه آشیلی بنام “اولویت” در طرف قراداد ها صدای حوزهلطفا مراقب غزاله ها و آرمانهامان باشیم! صدای حوزهمعلمی راستگو که دهه شصتی ها هیچگاه او را فراموش نخواهند کرد صدای حوزهبازدید علی اکبر رائفی‌ پور از پایگاه خبری صدای حوزه صدای حوزهانتقاد جدی آیت الله سیفی مازندرانی به تحصن مخالفان واکسن

0
در افتتاحیه مهرواره «هوای نو» مطرح شد؛

اعتراض مداحان پیشکسوت به شرایط موجود جامعه مداحی و رفتارهای فانتزی مبتذل

  • کد خبر : 30912
  • ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۲۰
اعتراض مداحان پیشکسوت به شرایط موجود جامعه مداحی و رفتارهای فانتزی مبتذل
برخی از پیرغلامان و مداحان پیشکسوت با اعتراض به شرایط موجود مداحی مطالبی را بیان کردند که در ابتدا حسین سازور به اتفاقات هفته‌های اخیر که در جامعه مداحی رخ داده اشاره و عنوان کرد: اتفاقاتی که در روزهای اخیر در جامعه مداحان رخ داده و کلیپ‌هایی از آن در فضای مجازی منشر شده همه بیانگر آن است که آبروی مداحان در خطر است و رنگ کردن موی سر و آویزان کردن گوشواره در گوش از جمله این اتفاقات به شمار می‌رود.

به گزارش صدای حوزه، افتتاحیه مهرواره هوای نو در حالی برگزار شد که برخی پیشکسوتان مداحی نسبت به برخی رفتارهای مبتذل که این روزها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود نگران و معترض بودند.

 حجت الاسلام مجید باباخانی در افتتاحیه مهرواره هوای نو که عصر امروز در تکیه نیاوران برگزار شد، اظهار داشت: در سه سال گذشته بنای ما بر این بود که سرمایه‌های ملی را گرد هم جمع بیاوریم تا از ظرفیت آنها بهره برده شود.

وی افزود: شورای هماهنگی شبکه هیأت، شورای عالی ستایشگری و بخش‌های متعدد به صورت گروه‌ها و مجموعه‌ها در سطح کشور به صورت جداگانه کارهای بزرگی انجام می‌دادند اما با این هم افزایی و همکاری مشوق شدند تا بتوانند حرکت بزرگی را در جامعه رقم بزنند.

باباخانی با اشاره به اینکه مجموعه هوای نو نخستین مهرواره برگزیدگان هیأت است، بیان داشت: از سال گذشته همایش هوای نو آغاز شد و امیدوار هستیم که این حرکتی باشد تا معیارها و ملاک‌ها بررسی شود.

مدیر تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: مجموعه‌ها و افرادی که این ملاک‌ها و معیارها را دارند معرفی خواهند شد. مجموعه هوای نو مجموعه‌ای نیست که بخواهد صرفاً برند سازی کند یا به دنبال چهره سازی باشد.

وی گفت: کار مشکلی است که بخواهیم ملاک‌ها را بر افراد و گروه‌ها چیره کنیم و آن ملاک‌ها را به نمایش بگذاریم. امیدوار هستیم با تذکرات سازنده در مسیر جامعه پردازی هیأت و هیأتی ها قدم برداریم.

در ادامه حجت الاسلام قمی هیئات مذهبی و تشکلهای دینی را سرمایه عظیم جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما هرچه داریم به برکت مجالس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و هرچه در راه این مسیر تلاش کنیم باز هم کم است.

«هوای نو»؛ متولد شد

در ادامه وحید ملتجی با اشاره به برگزاری نخستین مهرواره «هوای نو» گفت: رویدادهای فراوانی در طول سال برگزار می‌شود که برخی ماندگارند و بعضی بعد از یک یا چند دوره به فراموشی سپرده می‌شوند. اما هوای نو آمده است تا با درانداختن طرحی نو، همواره در مسیر رشد، همراه همیشگی فعالان فرهنگی باشد؛ امروز از همین جا هوای نو متولد می‌شود تا جوانان مداح و پیرغلامان اهل بیت (ع) گرد هم جمع شوند.

وی اظهار کرد: استفاده از عبارت مهرواره در برابر جشنواره به این خاطر است که برداشت عموم مخاطبان از واژه پرتکرار جشنواره، برگزاری یک رویداد رقابتی سالیانه با هدف نهایی برگزیده شدن و دریافت جایزه است در حالی که مهرواره «هوای نو» با بار معنایی مهر بر آن است در کنار برگزیدن شایستگان و اهدای جوایز، یک رویداد مردمی غیر رقابتی با هدف گسترش همدلی و همسویی بین هیئت‌ها و تشکل‌های دینی باشد. و شعار این مهرواره «در هوای نوی هیأت نفسی تازه کنیم» است.

ملتجی با بیان این‌که این مهرواره می‌خواهد به همه وجوه درباره هیئت‌ها و تشکل‌های دینی بپردازد، گفت: در سال اول مهرواره با توجه به کارشناسی‌های انجام گرفته در سه بخش هیئت‌ها و تشکل‌های دینی، تشکل‌های مردمی و ستایش‌گران اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد. که در بخش هیأت ۱۷ رشته در عرصه‌های مختلف خواهیم داشت. در هر رشته نیز هیأت داورانی متخصص، کارشناس به ارزیابی برنامه‌ها خواهند پرداخت.

اعتراض مداحان پیشکسوت به شرایط موجود جامعه مداحی

در ادامه برخی از پیرغلامان و مداحان پیشکسوت با اعتراض به شرایط موجود مداحی مطالبی را بیان کردند که در ابتدا حسین سازور به اتفاقات هفته‌های اخیر که در جامعه مداحی رخ داده اشاره و عنوان کرد: اتفاقاتی که در روزهای اخیر در جامعه مداحان رخ داده و کلیپ‌هایی از آن در فضای مجازی منشر شده همه بیانگر آن است که آبروی مداحان در خطر است و رنگ کردن موی سر و آویزان کردن گوشواره در گوش از جمله این اتفاقات به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه پیرغلامان و مداحان پیشکسوت باید تلاش کنند این شجره طیبه را حفظ کنند، گفت: ما مدیون مجالس اهل بیت (ع) بخصوص سیدالشهدا (ع) هستیم در این مسیر قیام لازم است. جامعه مداحان و پیرغلامان در این زمینه سخنان بسیاری دارند.

در ادامه سعید حدادیان با بیان مطالبی صریح و بی پرده به انحرافات و خطاهای صورت گرفته در هفته‌های اخیر اشاره کرد و رسانه‌ها را از انتشار این مطالب منع کرد.

در پایان این جلسه علی انسانی از دیگر مداحان مشهور کشور به اتفاقات روزهای اخیر جامعه مداحی اشاره و تصریح کرد: بسیاری از مردم به این اتفاقات اعتراض دارند اما متأسفانه ما که پیشکسوتان عرصه مداحی هستیم امضا و هویتی نداریم که بتوانیم در این زمینه ورود کرده و اقدامی داشته باشیم.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=30912
  • منبع : خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

۱۸آبان
شایعه بودجه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان تبلیغات!
مدیر کل امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی:

شایعه بودجه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان تبلیغات!

۲۹شهریور
از لواسان تا جنوب
۲۵شهریور
ضرورت توجه ویژه به نقش آفرینی بانوان در تحول فرهنگ جامعه
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی مطرح کرد:

ضرورت توجه ویژه به نقش آفرینی بانوان در تحول فرهنگ جامعه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.