• امروز : جمعه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 17 May - 2024
کل اخبار 6255اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

آداب طرح نظر جدید در حوزه های علمیه! تجاری سازی، بسته بندی و قسط بندی امر دینی! امام جمعه‌ای که با دخترش پشت تریبون نماز جمعه رفت اما و اگرهای بودجه دولتی حوزه علمیه مَدرس‌های بی‌استاد؛ مدرسه‌ یا خوابگاه؟ شهیدانه خوی؛ نمونه ای از گروه های کوچک مردمی در عرصه جهاد فرهنگی روایت نگاری از یک نماز بهاری آقای سروش محلاتی! تحریک گسل قم ـ نجف؛ به چه قیمت و هدفی؟! دیدگاه آیت الله فاضل نسبت به ماجرای درمانگاه قم و طلبه ای که فیلم خرید ماشینش منتشر شد و ماجرای چای دبش! اگر فهم درستی از گزاره های دینی ندارید، لااقل ساکت بمانید! گفتگو با امام جماعت مسجد ۲۴ ساعته دهکده المپیک تهران / بهترین منصب در کره زمین امامت مسجد است! پاسخ معاون تبلیغ حوزه به دغدغه های مبلغان فضای مجازی؛ لزوم افزایش حمایت از مبلغین و خروج از پراکنده کاری ها دهمین جشنواره هنر آسمانی حوزه علمیه با محوریت تبلیغ نوین، هوش مصنوعی! پیام تقدیر و تشکر انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم

5
در پی تفریح آقازاده با ماشین بیت المال مطرح شد:

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

  • کد خبر : 28415
  • 26 مهر 1400 - 22:21
عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری
بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آن هم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست؟

به گزارش صدای حوزه، در روزهای اخیر کلیپ و تصاویری از فرزند رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن با خودروی خارجی شهرداری، در یکی از شهرهای شمالی کشور در حال رانندگی و گوش دادن به موسیقی است.

پس از انتشار این کلیپ، یک سؤال اساسی در اذهان عمومی شکل گرفت که چرا باید فرزند رئیس شورای شهر کرج با استفاده از اموال شهرداری که بیت المال محسوب می شود، به تفریح در یکی از شهرهای شمالی بپردازد؟

این مسئله با چنان واکنش ها و انتقادات تندی از سوی مردم و برخی نهادها مواجه شد که جواد چپردار، رئیس شورای اسلامی شهر کرج را مجبور به توضیح و عذرخواهی از مردم کرد.

متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

البته ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این عذرخواهی را فرافکنی و توجیه مسئولیت ناپذیری خواند و از رئیس شورای شهر خواست توضیح بدهد که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آن هم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟ و اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟.

واکنش تند ستاد امر به معروف به اقدام پسر و عذرخواهی رئیس

پس انتشار متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز در بیانیه ای، آن را خلاف قانون، اتلاف ثروت عمومی و بیت المال، نشانه مسئولیت ناپذیری، توجیه و فرافکنی خواند

در بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز آمده است:

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

در رابطه با مسائل اخیر شهر کرج، و با وجود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور و خصوصا استان البرز با این همه کمبودها و حفره‌های مدیریتی و آسیب‌های اجتماعی و فقر اقتصادی عموم مردم؛ مطالبات اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این است که:

۱. اصولا چنین اتومبیلی با چنان قیمتی گران و با هزینه‌های نگهداری گزاف، به چه کار شهرداری شهر کرج می‌آید؟! و آیا این خود مصداق اتلاف ثروت عمومی و اسراف بیت المال نیست؟

۲. مسئول مربوطه حتما توضیح بفرمایند که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آنهم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟

۳. اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟ قویا هشدار می‌دهیم درباره ی پدیده آفت‌زدگی به آقازاده‌ها که دامان بسیاری از مسئولان کشور را گرفته است!

۴. پخش موسیقی غربی آنهم در ایام شهادت امام عسکری (علیه السلام) چه ارتباطی با شعائر اصیل اسلامی و انقلابی و همچنین چه ارتباطی با شعارهای انتخاباتی ایشان دارد؟

۵. پیام رسمی و رسانه‌ای ایشان، متاسفانه سرشار از توجیه و فرافکنی بود. این مسئولیت‌ناپذیری اعمال خود و خانواده، عیبی بزرگتر و دردی مضاعف بر دامان مدیریت استان و بلکه کشور است.

۶. بدینوسیله عموم مدیران استان و خصوصا این مسئول مذکور را به عمل مومنانه نسبت به تکالیف الهی و حاکمیتی و اداری و همچنین اجتناب از حاشیه‌ها و مفاسد اجتماعی و اقتصادی دعوت کرده، و هشدار می دهیم که؛ عموم امت حزب الله استان، با چشم باز و بصیر، از اهداف و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای والامقام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاس‌بانی می کنند و در صورت بروز حواشی مفسده انگیز، عمل انقلابیِ قانونی و پیگیری حراستی و قضایی را حق مسلم خود می‌دانند.

حسینی همدانی: کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

پیش از این هم حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مهر درباره بی توجهی برخی مسئولان به بیت المال هشدار داده و گفته بود که دوستان مواظب باشند در هر مسندی از کوچک تا بزرگ، افرادی که بیت‌المال در اختیارشان است آن را تیول خودشان ندانند. امیرالمؤمنین جمعه به جمعه بیت‌المال را جارو می‌زد دو رکعت نماز می‌خواند و بعد از نماز انبیا، ملائکه و شهدا را شاهد می‌گرفت که علی ذره‌ای از بیت‌المال را پیش خودش نگه نداشت و امام رضا علیه‌السلام از ویژه سازان بیت‌المال مسلمین برائت جست.

واقعاً اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟ کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟ حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم! بقیه هم باید حرف بزنند. بقیه هم باید راه بیفتند. اگر خلافی را می‌بینید، نگویید شما هم شریک هستید. به بنده هم اگر لازم شد باید تذکر دهید اگر تخلفی می‌کنم. کسی مصون از این قصه نیست. مواظب این جریانات باشید. بیت‌المال و هر چیزی که مربوط به عموم جامعه است مواظب باشید که تیول عده‌ای نشود.

ورود دستگاه قضایی به ماجرا

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز هم اعلام کرد: «پیرو انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص استفاده شخصی فرزند یکی از اعضای شورای شهر کرج از خودروی متعلق به شهرداری در سفر به یکی از شهرهای شمالی کشور، این موضوع از ابتدای انتشار فیلم از سوی دستگاه قضایی استان رصد و پیگیری شده است.

با توجه به پاسخ عضو شورای شهر کرج در رسانه ها و اعلام اینکه در ماموریت کاری بوده است، موضوع به اداره کل بازرسی استان البرز ارجاع شده تا بررسی و نتیجه را اعلام نماید».

 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=28415
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

12آذر
از عدالت طلبی تا آقازاده های بی آزار!
یادداشتی کوتاه در باب مصائب آقازادگی؛

از عدالت طلبی تا آقازاده های بی آزار!

09آذر
انتصابات فامیلی و عدالت در عدالتخواهی!
تاملی در افراط و تفریط های عدالت خواهانه؛

انتصابات فامیلی و عدالت در عدالتخواهی!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.