• امروز : پنج شنبه - ۱۸ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Thursday - 9 December - 2021
کل اخبار 4562اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهسیل بنیان‌کن علوم و تکنولوژی‌های جدید و دل‌مشغولی حوزه به جزئیات/ نگاه انتقادی کتاب الهیات سایبر به سبک ورود علوم الهی در فضای مجازی صدای حوزهبازدید مدیر کل تربیت و اخلاق مدارس علمیه از پایگاه خبری صدای حوزه صدای حوزهاصلاح ریشه یا مبارزه با صدر و ساقه در حوزه؟! صدای حوزهفراز و نشیب سفیران هدایت/ روحانیت ۲۶۰ کارویژه دارد/حضور جهادی ۵۸۰۰ طلبه در مدارس/اساتید حوزه استخدام حوزه نیستند صدای حوزهدیدار مدیر مسئول صدای حوزه با معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور صدای حوزهتحلیل مجمل یک درس اخلاق در یک مدرسه علمیه/ اگر اهل قناعت نیستید در حوزه نمانید! صدای حوزهعمامه هاتون رو بردارید! صدای حوزهمشکل تشخیص حجت الاسلام ها و آیت الله ها صدای حوزهطلبه ای که از کودکی حسرت و خیال دوچرخه داشتن در سر می پروراند! صدای حوزهحضور طلاب کاربلد برای شکست حصر تربیتی کودکان و رفع ابهام از سبک زندگی ایرانی-اسلامی صدای حوزهشهروندان فضای مجازی و تربیت دیجی‌نیتیو ها صدای حوزهسبک زندگی طلاب؛ چیزی شبیه معجزه / چند نفر از طلاب و روحانیون حقوق بگیر هستند؟ صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب

0
در پی تفریح آقازاده با ماشین بیت المال مطرح شد:

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

  • کد خبر : 28415
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری
بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آن هم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست؟

به گزارش صدای حوزه، در روزهای اخیر کلیپ و تصاویری از فرزند رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن با خودروی خارجی شهرداری، در یکی از شهرهای شمالی کشور در حال رانندگی و گوش دادن به موسیقی است.

پس از انتشار این کلیپ، یک سؤال اساسی در اذهان عمومی شکل گرفت که چرا باید فرزند رئیس شورای شهر کرج با استفاده از اموال شهرداری که بیت المال محسوب می شود، به تفریح در یکی از شهرهای شمالی بپردازد؟

این مسئله با چنان واکنش ها و انتقادات تندی از سوی مردم و برخی نهادها مواجه شد که جواد چپردار، رئیس شورای اسلامی شهر کرج را مجبور به توضیح و عذرخواهی از مردم کرد.

متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

البته ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این عذرخواهی را فرافکنی و توجیه مسئولیت ناپذیری خواند و از رئیس شورای شهر خواست توضیح بدهد که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آن هم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟ و اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟.

واکنش تند ستاد امر به معروف به اقدام پسر و عذرخواهی رئیس

پس انتشار متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز در بیانیه ای، آن را خلاف قانون، اتلاف ثروت عمومی و بیت المال، نشانه مسئولیت ناپذیری، توجیه و فرافکنی خواند

در بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز آمده است:

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

در رابطه با مسائل اخیر شهر کرج، و با وجود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور و خصوصا استان البرز با این همه کمبودها و حفره‌های مدیریتی و آسیب‌های اجتماعی و فقر اقتصادی عموم مردم؛ مطالبات اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این است که:

۱. اصولا چنین اتومبیلی با چنان قیمتی گران و با هزینه‌های نگهداری گزاف، به چه کار شهرداری شهر کرج می‌آید؟! و آیا این خود مصداق اتلاف ثروت عمومی و اسراف بیت المال نیست؟

۲. مسئول مربوطه حتما توضیح بفرمایند که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آنهم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟

۳. اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟ قویا هشدار می‌دهیم درباره ی پدیده آفت‌زدگی به آقازاده‌ها که دامان بسیاری از مسئولان کشور را گرفته است!

۴. پخش موسیقی غربی آنهم در ایام شهادت امام عسکری (علیه السلام) چه ارتباطی با شعائر اصیل اسلامی و انقلابی و همچنین چه ارتباطی با شعارهای انتخاباتی ایشان دارد؟

۵. پیام رسمی و رسانه‌ای ایشان، متاسفانه سرشار از توجیه و فرافکنی بود. این مسئولیت‌ناپذیری اعمال خود و خانواده، عیبی بزرگتر و دردی مضاعف بر دامان مدیریت استان و بلکه کشور است.

۶. بدینوسیله عموم مدیران استان و خصوصا این مسئول مذکور را به عمل مومنانه نسبت به تکالیف الهی و حاکمیتی و اداری و همچنین اجتناب از حاشیه‌ها و مفاسد اجتماعی و اقتصادی دعوت کرده، و هشدار می دهیم که؛ عموم امت حزب الله استان، با چشم باز و بصیر، از اهداف و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای والامقام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاس‌بانی می کنند و در صورت بروز حواشی مفسده انگیز، عمل انقلابیِ قانونی و پیگیری حراستی و قضایی را حق مسلم خود می‌دانند.

حسینی همدانی: کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟

عذرخواهی فرافکنانه و توجیه مسئولیت ناپذیری

پیش از این هم حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مهر درباره بی توجهی برخی مسئولان به بیت المال هشدار داده و گفته بود که دوستان مواظب باشند در هر مسندی از کوچک تا بزرگ، افرادی که بیت‌المال در اختیارشان است آن را تیول خودشان ندانند. امیرالمؤمنین جمعه به جمعه بیت‌المال را جارو می‌زد دو رکعت نماز می‌خواند و بعد از نماز انبیا، ملائکه و شهدا را شاهد می‌گرفت که علی ذره‌ای از بیت‌المال را پیش خودش نگه نداشت و امام رضا علیه‌السلام از ویژه سازان بیت‌المال مسلمین برائت جست.

واقعاً اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟ کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟ حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم! بقیه هم باید حرف بزنند. بقیه هم باید راه بیفتند. اگر خلافی را می‌بینید، نگویید شما هم شریک هستید. به بنده هم اگر لازم شد باید تذکر دهید اگر تخلفی می‌کنم. کسی مصون از این قصه نیست. مواظب این جریانات باشید. بیت‌المال و هر چیزی که مربوط به عموم جامعه است مواظب باشید که تیول عده‌ای نشود.

ورود دستگاه قضایی به ماجرا

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز هم اعلام کرد: «پیرو انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص استفاده شخصی فرزند یکی از اعضای شورای شهر کرج از خودروی متعلق به شهرداری در سفر به یکی از شهرهای شمالی کشور، این موضوع از ابتدای انتشار فیلم از سوی دستگاه قضایی استان رصد و پیگیری شده است.

با توجه به پاسخ عضو شورای شهر کرج در رسانه ها و اعلام اینکه در ماموریت کاری بوده است، موضوع به اداره کل بازرسی استان البرز ارجاع شده تا بررسی و نتیجه را اعلام نماید».

 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=28415
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

۱۲آذر
از عدالت طلبی تا آقازاده های بی آزار!
یادداشتی کوتاه در باب مصائب آقازادگی؛

از عدالت طلبی تا آقازاده های بی آزار!

۰۹آذر
انتصابات فامیلی و عدالت در عدالتخواهی!
تاملی در افراط و تفریط های عدالت خواهانه؛

انتصابات فامیلی و عدالت در عدالتخواهی!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.