• امروز : سه شنبه - ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • برابر با : 23 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 24 May - 2022
کل اخبار 6033اخبار امروز 3

صدای حوزه امروز

صدای حوزهمراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در میدان آئینی امام حسین(ع) صدای حوزهتلازم تسبیح و استغفار لازمه رویکرد مدیریتی در جامعه است صدای حوزهآسیب شناسی شیوه های تبلیغ برای ثبت نام در حوزه های علمیه صدای حوزهنماز اول وقت پیرمرد دست‌فروش صدای حوزهلزوم آینده پژوهی طلاب در مورد فضای مجازی/ نقش طلاب در ۲۰ سال آینده فضای مجازی چیست؟ صدای حوزهتلاش بی‌مانند ایران برای اتحاد مسلمین ستودنی است صدای حوزهروحانی باید متمرکز در فعالیت علمی باشد نه اینکه به دنبال حواشی یا فعالیت اقتصادی برود! صدای حوزهآنی یا استمراری بودن انقلاب اسلامی چالشی ترین مسئله نظام است/ به عقیده امام و رهبر انقلاب، ولایت اداری وجود ندارد/ چگونه مطالبه‌گری به انسداد منجر می شود؟ صدای حوزهپاسخ گنجی به مطهری درباره آشوب‌های ۹۶ و ۹۸ صدای حوزهحمایت معاونت پژوهش حوزه از پایان‌نامه‌های مورد نیاز نظام صدای حوزهنه تنها دفاع مقدس بلکه تاریخ پر از حضور خونین روحانیت در دفاع از اسلام است صدای حوزهبرگزاری مراسم فارغ التحصیلی دختران عراقی در عتبات + عکس صدای حوزهمقایسه صنعت خودروسازی ترکیه و ایران صدای حوزهماجرای احتکار روغن توسط آخوندهای معلوم الحال!

3
توصیه‌های مهم امام خامنه‌ای در ضرورت مدیریت فضای مجازی؛

از بی عقلی بودن بستن فضای مجازی تا ضرورت مدیریت این فضا

  • کد خبر : 17116
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
از بی عقلی بودن بستن فضای مجازی تا ضرورت مدیریت این فضا
«پرونده حکمرانی فضای مجازی»؛ یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مهم مقام معظم رهبری، مدیریت کوتاه‌مدت و میان‌مدت فضای مجازی است که در این گزارش به مهمترین توصیه‌های مقام معظم رهبری در چند سال اخیر دراین‌باره می‌پردازیم

به گزارش صدای حوزه، یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مهم مقام معظم رهبری، مدیریت کوتاه‌مدت و میان‌مدت فضای مجازی است که در این گزارش به مهمترین توصیه‌های مقام معظم رهبری در چند سال اخیر دراین‌باره می‌پردازیم:

شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن با مدیریت فضای مجازی

شما جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی باشید. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و نومیدی را از خود و دیگران برانید. این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شماست… . (جوانان) اجازه ندهند که جهنمی‌ها مردم را با زور و فریب جهنمی کنند.

ابزارهای رسانه‌ای پیشرفته و فراگیر (فضای مجازی)، امکان بسیار خطرناکی در اختیار کانون‌های ضدمعنویت و ضداخلاق نهاده است و هم‌اکنون تهاجم روزافزون دشمنان به دل‌های پاک جوانان و نوجوانان و حتی نونهالان با بهره‌گیری از این ابزارها را به‌چشم خود می‌بینیم…

در دوره پیشِ‌رو باید دراین‌باره‌ها برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت جامعی تنظیم و اجرا شود. (بیانیه گام دوم انقلاب مورخه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷)

مدیریت فضای مجازی مسئله بلندمدت نیست

مسئله‌ی مدیریّت فضای مجازی جزو مسائل مهمّ ماست که این مسئله، مسئله‌ی بلندمدّت هم نیست؛ مسئله‌ی کوتاه‌مدّت و میان‌مدّت و جزو مسائل نزدیک ماست که باید [به آن توجّه بشود] و امثال اینها مسائل کلیدی‌ای وجود دارد. (بیانات مورخه ۲۲ تیر ۱۳۹۹)

فضای مجازی بیرون از اختیار ما مدیریت می‌شود

فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیارِ ما دارد مدیریّت می‌شود؛ بحث این است. فضای مجازی یک چیزی نیست که آدم بتواند مثل یک آب روانی هر جور که می‌خواهد از آن استفاده بکند؛ دیگران دارند این آب را به یک سمتی که خودشان می‌خواهند هدایت می‌کنند؛

آنها دارند مدیریّت می‌کنند این فضا را، خب، وقتی که ما می‌دانیم کسانی از بیرون دارند فضای مجازی را ـ که ما هم دست‌اندرکارش هستیم و مبتلابهِ ما است ـ هدایت می‌کنند و مدیریّت می‌کنند، ما نمی‌توانیم بی‌کار بنشینیم در مقابل او؛

ما نمی‌توانیم مردممان را که با فضای مجازی ارتباط دارند، بی‌پناه رها کنیم در اختیار آن مدیری که دارد پشت‌پرده، فضای مجازی را اداره می‌کند.(بیانات مورخه ۲ شهریور ۱۳۹۹)

همه کشورهای دنیا روی فضای مجازی اعمال مدیریت می‌کنند

متأسفانه در فضای مجازی کشور ما هم که آن رعایت‌های لازم با وجود این همه تأکیدی که من کردم صورت نمی‌گیرد و در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد.

همه کشورهای دنیا روی فضای مجازی خودشان دارند اعمال مدیریت می‌کنند (در حالی که) ما افتخار می‌کنیم به اینکه ما فضای مجازی را ول کرده‌ایم، این افتخار ندارد؛

این به هیچ وجه افتخار ندارد. فضای مجازی را بایستی مدیریت کرد…، نباید این وسیله را در اختیار دشمن گذاشت که بتواند علیه کشور و علیه ملت توطئه کند. (بیانات نوروزی مورخه اول فروردین ۱۴۰۰)

دشمن در فضای مجازی آرایش جنگی گرفته است

(دشمن) از لحاظ فضای مجازی آرایش جنگی گرفته؛ در مقابل این دشمنی که آرایش جنگی در مقابل ملت ایران گرفته، ملت ایران بایستی آرایش مناسب بگیرد، باید خودش را آماده کند. (بیانات مورخه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸)

اینترنت افسارگسیخته مثل سگ وحشی بدون قلاده است

اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دودم و خطرناک…، اینترنت الآن مثل یک جریان افسارگسیخته است…، این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند “قلاده‌اش کو؟”، بگویند “سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد”. (بیانات مورخه ۲۶ آذر ۱۳۸۱)

فضای مجازی امروز لغزشگاه است محاسبه می‌خواهد

این فضای مجازی امروز از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده؛ بعضی‌ها اصلاً در فضای مجازی تنفّس می‌کنند؛

اصلاً آنجا تنفّس می‌کنند، زندگی‌شان در فضای مجازی است. جوانان هم سروکار دارند با فضای مجازی، با انواع‌واقسام چیزها و کارها، با برنامه‌های علمی‌اش، با اینترنتش، با شبکه‌های اجتماعی‌اش، با مبادلات و امثال اینها سروکار دارند؛ خب، اینجا لغزشگاه است.

هیچ‌کس نمی‌گوید “آقا، جادّه نکش”. اگر شما در یک منطقه‌ای جادّه‌ای لازم دارید، خیلی خب، جادّه بکش، جادّه‌ی اتوبان هم بکش امّا مواظب باش! آنجایی که ریزش کوه محتمل است، آنجا محاسبه‌ی لازم را بکنید. ما به دستگاه‌های ارتباطی خودمان، به مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و شورای‌عالی مجازی ـ که بنده از آن هم گله دارم ـ سفارشمان این است. (بیانات مورخه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵)

بستن فضای مجازی بی‌عقلی است مدیریت لازم است

ما نمی‌گوییم این راه (اینترنت) را ببندید؛ نه، اینکه بی‌عقلی است. یک کسانی نشسته‌اند، فکر کرده‌اند، یک راهی باز کرده‌اند به‌عنوان این فضای مجازی و به‌قول خودشان سایبری؛ خیلی خب، از این استفاده کنید منتها استفاده‌ی درست بکنید؛ دیگران دارند استفاده‌ی درست می‌کنند؛

بعضی از کشورها طبق فرهنگ خودشان این دستگاه‌ها را قبضه کرده‌اند، ما چرا نمی‌کنیم؟ چرا حواسمان نیست؟ چرا رها می‌کنیم این فضای غیرقابل کنترل و غیرمنضبط را؟ مسئولند، یکی از مسئولین هم همین‌ها هستند؛ دستگاه وزارت ارتباطات است. (بیانات مورخه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵)

منطقه عظیمی از فضای مجازی در دست دشمن است

فضای مجازی، حقیقتاً به قتلگاه نوجوانان و جوانان شده است. منطقه عظیمی از این فضا اکنون در دست دشمن است، باید دشمن را از فضای مجازی برانید و بتارانید. (بیانات مورخه ۱۹ آبان ۱۳۹۵)

مدیریت فضای مجازی با تحقق شبکه ملی اطلاعات

در مسئله‌ی فضای مجازی، آنچه از همه مهم‌تر است، مسئله‌ی شبکه‌ی ملّی اطّلاعات است. متأسّفانه در این زمینه کوتاهی شده. اینکه ما به‌عنوان اینکه نباید جلوی فضای مجازی را گرفت، در این زمینه‌ها کوتاهی کنیم، این مسئله‌ای را حل نمیکند و منطق درستی هم نیست…

کشورهایی که شبکه‌ی ملّی اطّلاعات درست کرده‌اند و [فضای مجازی را] کنترل کرده‌اند به نفع ارزشهای مورد نظر خودشان، یکی دو تا نیستند. (بیانات مورخه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶)

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=17116
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۲۷اردیبهشت
این عالمِ واعظِ درس آموز، منبعی پر فیض برای جوانان و راهجویان بود
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت استاد فاطمی‌نیا

این عالمِ واعظِ درس آموز، منبعی پر فیض برای جوانان و راهجویان بود

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.