• امروز : شنبه - ۱۱ تیر ۱۴۰۱
  • برابر با : 3 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Saturday - 2 July - 2022
کل اخبار 6157اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهجوانان بیشتر خواستار «توصیف حقایق» هستند نه اثبات آنها/ برای موفقیت در تبلیغ ۹۰درصد نیاز به محتوای خوب داریم و ۱۰درصد فنّ‌خطابه صدای حوزهطرح پیشنهادی چهارگانه مدیریت نوین حوزه علمیه صدای حوزهحجت‌الاسلام علوی؛ رئیس جدید شبکه جهانی ولایت شد/آیت الله اعرافی: این شبکه، جام حوزه نما است! صدای حوزهپاسخ نهائی استاد علیدوست به آقای عابدینی صدای حوزهافتتاح دفتر خبرگزاری حوزه در آذربایجان غربی | آیت الله اعرافی: این کار گامی در جهت بازنمایی صحیح حوزه و روحانیت است صدای حوزهجلد یازدهم از سلسله کتاب‌های موسوعه فقه تربیتی با عنوان «اصول عام تربیت» صدای حوزهشریکه الامام و یا همان همسر طلبه ای که در خدمت به خلق، کم نمی گذارد! صدای حوزهنقدی طلبگی بر آخرین خطبه های نماز جمعه قم صدای حوزهپایان فصل دوم مدارس فقه تربیتی صدای حوزهبرای گرانی های افسار گسیخته و اجاره بها تدبیری اندیشیده شود! صدای حوزهپاسخ استاد علیدوست به اظهارات عابدینی در مورد تغلیظ دیه در ماه‌های حرام و عدم طهارت مشرکان + فیلم صدای حوزه۱۴ ساحت تربیتی در نظام نامه تربیتی معاونت تهذیب/ نگاه ما به اخلاق نگاه دانشی و آکادمیک و مدرکی نیست صدای حوزهمرحوم آیت الله فاضل لنکرانی در صورت باخبر شدن از گرانی ناراحت می‌شد و پیوسته به مسئولین تذکر می‌داد! صدای حوزهسرعت بالاتر انقباض معیشتی طلاب در قیاس با سرعت اقدامات اصلاحی حوزه!

4
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی مطرح کرد؛

حاج قاسم یک دیپلمات مقتدر و یک میدان‌دار دیپلمات بود/جنایتکار اصلی یعنی ترامپ، باید محاکمه و قصاص شود

  • کد خبر : 35028
  • ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
حاج قاسم یک دیپلمات مقتدر و یک میدان‌دار دیپلمات بود/جنایتکار اصلی یعنی ترامپ، باید محاکمه و قصاص شود
حاج قاسم سلیمانی هم با پیروی از آیات قرآن و آموخته‌های اهل بیت عصمت و طهارت و تأسی از ولایت دارای یک وسعت وجودی شده است؛ دارای یک شرح صدری شده که او یک شخص نیست، یک مکتب است و این مکتب نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک. مکتب می‌ماند، مکتب بقا دارد.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور عصر امروز (دوشنبه) در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام خمینی (ره) اظهار کرد: مقتدای بصیرت آفرین ما برای شهید سلیمانی در همین مکان مقدس عنوان مکتب حاج قاسم را مطرح فرمودند. حاج قاسم نه به عنوان یک فرد بلکه به عنوان یک فرهنگ، راه و یک مکتب معرفی شد.

حاج قاسم مراسم

مکتب حاج قاسم با ترور و موشک از بین نمی‌رود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مکتب حاج قاسم سلیمانی در ادامه مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای است، تاکید کرد: این مکتب با ترور و موشک از بین نمی‌رود چراکه مکتب می‌ماند و بقا دارد.

رئیسی گفت: حاج قاسم نه به عنوان یک فرد بلکه یک فرهنگ، راه و مکتب معرفی شد.

وی تصریح کرد: اگر شخصیت وجودی یک فرد، توسعه یافت دیگر فقط یک شخص حقیقی نیست بلکه دارای توسعه وجودی است که از آن به عنوان یک ملت و یک امت نام برده می‌شود.

راه و مکتب حاج قاسم سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای است

رئیس‌جمهور افزود: ابراهیم خلیل توسعه وجودی‌اش به نحوی است که او یک فرد نیست ولو به ظاهر یک شخصیت است؛ یک شخصیت حقیقی دارد اما توسعه وجودیش، او را تبدیل به یک امت کرده است.

رئیسی اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی هم با پیروی از آیات قرآن و آموخته‌های اهل بیت عصمت و طهارت و تأسی از ولایت دارای یک وسعت وجودی شده است؛ دارای یک شرح صدری شده که او یک شخص نیست، یک مکتب است و این مکتب نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک. مکتب می‌ماند، مکتب بقا دارد.

«حاج قاسم» عقیده داشت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

وی افزود: راه و مکتب حاج قاسم سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای است. او اهل مراقبه بود، اهل صدق بود، اهل دلدادگی به خدا و اخلاص بود، اولین نکته‌ای که در مکتب حاج قاسم سلیمانی باید دنبال کرد برای خدا اندیشیدن، برای خدا عمل کردن و در مسیر خدا ایستادگی کردن بود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: حاج قاسم از عمق جان عقیده داشت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. از عمق جان عقیده داشت که ما می‌توانیم بهانه‌هایی مثل اینکه «نمی‌شود»، «مگر می‌توانیم؟»، «موانعی وجود دارد» و «باید یک جوری سازش کرد» در منطق حاج قاسم نبود.

رئیسی تاکید کرد: سردار سلیمانی یک سردار، سپهبد و شخصیت نظامی بود، اما نباید صرفاً او را در این مقام دید بلکه او دارای یک فرهنگ بود و تخصص فتح سرزمین‌های غصب شده را داشت و قبل از آن خداوند تخصص فتح دل‌ها را در او قرار داده بود که از فتح سرزمین‌ها مهمتر بود.

وی بیان کرد: روز تشییع پیکر حاج قاسم، حضرت آقا فرمودند قیامتی برپا شده است. این قیامت را مردم بر پا کردند و خدا آن را در دل مردم قرار داد. سردار سلیمانی روح بزرگی داشت و در مقابل آمریکا و دشمنان سخت، اما به کودکان و خانواده‌های معصوم که می‌رسید نرم بود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حاج قاسم هر جا که می‌رفت به دنبال مشکلات مردم و گرفتاری‌ها بود، اظهار داشت: او یک دیپلمات مقتدر و یک میدان‌دار دیپلمات بود که در هر دو میدان خوش درخشید. کسی که مسأله اش دفع ظلم و دفاع از سنی، شیعه، فلسطینی، لبنانی، یمنی و … است. برنامه او این است که چگونه منطقه را آزاد کند.

رئیسی بیان کرد: بزرگترین مدالی که خداوند به ائمه و پیامبرش مرحمت کرد، مدال صبر و برداری است. حاج قاسم خود ظرفیت داشت و در جهان اسلام ظرفیت سازی کرد. این ظرفیت را از درب خانه خدا و عبودیت پروردگار و حرکت ولایی به دست آورد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به دلیل ظرفیت داشتن «مرد میدان» شد، اضافه کرد: حاج قاسم جوانان افغان را برای دفاع از افغانستان و منطقه به میدان آورد و جوان یمنی، عراقی و … را به عنوان گنج شناخت و برای دفاع از دین و منطقه به میدان آورد که نتیجه آن مرگ داعش و داعشی‌ها و پیروزی جبهه مقاومت در منطقه بود.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید ظرفیت‌ها را شناخت و به موقع مورد استفاده قرار داد و در مقابل جریان استکباری با شجاعت و انگیزه آماده ورود به میدان کرد، گفت: حاج قاسم چهره انقلابی بود و به وضع موجود هم قانع نبود. تفکر و اندیشه حاج قاسم انقلابی بود و اعتقاد داشت آنچه باید به کار گرفته شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: جبهه بین الملل مقاومت با نگاه حاج قاسم شکل گرفت که برخوردار از یک نگاه عمیق و تمدنی بود و به دنبال شکل دادن نگاهی دینی و انقلابی در منطقه بود. او نماد شجاعت و عقلانیت بود و کارهایش از تدبیر برخوردار بود و در عین حال در رسیدن به اهداف اقتدار داشت.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به مردم نمی‌گفت بروید، منطق او قیادت بود نه سیاقت، افزود: فرق میان حاج قاسم و دیگران این بود. او دعوت می‌کرد و خود در قله قرار داشت. این تعالی انسان است که بگوید ما واصل شدیم و شما هم بیایید واصل شوید. رمز موفقیت مردان خدا آن است که در جایگاه قیادت قرار دارند.

۱۳ دی ماه روز تولد دوباره «حاج قاسم» بود

رئیس‌جمهور تاکید کرد: حقیقتاً حاج قاسم بن‌بست شکن بود و همه موانع را رفع می‌کرد و با توکل به خدا و اعتماد به نفس، پیش می‌رفت. آنچه از سجایا و بصیرت حاج قاسم قابل بیان است، این است که نافذ البصیرت بود. اینکه انسان چشم سر نداشته باشد سخت است اما بدتر این است که چشم دل نداشته باشد. انسان با چشم دل، راه و دشمن را می‌شناسد.

رئیسی افزود: آمریکا تصور کرد که روز ۱۳ دی ماه روز پایان حاج قاسم باشد اما «زهی خیال باطل»، ۱۳ دی ماه روز تولد دوباره حاج قاسم بود و عمر او ادامه خواهد یافت تا زمین زمین است و زمان زمان.

وی تصریح کرد: می‌خواستند عاشورا پایان حسین بن علی باشد اما عاشورا روز تولد عاشوراییان شد و تا پایان تاریخ ادامه خواهند یافت. سلیمانی‌ها پرورش و ادامه خواهند یافت.

وصیت «حاج قاسم» جلوه بیشتر پیدا کند

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اعتقاد ما این است که وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی باید به عنوان منشور جامع انقلاب اسلامی در جامعه ما جلوه بیشتر پیدا کند و جامعه بداند سردار عزیز نسبت به ولایت، جامعه، جوانان، روحانیت و همه مصلحان اجتماعی چگونه اظهار نظر می‌کند. نظر او حفظ این خیمه عظیم یعنی جمهوری اسلامی است.

رئیسی افزود: اگر این خیمه بماند همه حرم‌ها در امان هستند، اما اگر این خیمه و نظام کوچک‌ترین آسیب را ببینید، بدانید حرم های دیگر و امنیت جهان نیز در خطر است. لذا همه تلاش کنید این نظام اسلامی با شکوه و عظمت بماند و بدانید این خیمه عظیم اقتدار عزت، آزادی، استقلال، دین و زندگی سعادتمند ما را تضمین خواهد کرد.

وی در ادامه خطاب به آمریکایی‌ها، تصریح کرد: سخن من با آمریکایی‌ها این است که حاج قاسم سلیمانی میهمان رسمی نخست وزیر عراق بود، شما هم سیادت عراق را شکستید و هم یک ملت را ترور کردید و نه یک شخص را.

ترامپ باید قصاص شود

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در این جنایت هولناک که بر تمام امت اسلامی بسیار سخت و گران آمد، باید متجاوز، قاتل و جنایتکار اصلی یعنی رئیس جمهور وقت آمریکا محاکمه و قصاص شود و حکم خدا در مورد او جاری شود. اگر ساز و کار محاکمه عادلانه ترامپ، پومپئو و دیگر جنایتکاران در یک دادگاه عادلانه فراهم و به جنایت آنها رسیدگی شد و آنها به مجازات اعمال ننگین خود رسیدند فبها؛ اگر نشد شک نکنید دست انتقام از آستین امت بیرون خواهد آمد.

رئیسی خطاب به مسئولان و دولتمردان تصریح کرد: سخن بنده با همه مسئولان، دولتمردان و کسانی که به نام نظام جمهوری اسلامی در جای جای کشور خدمت می‌کنند این است که، پیام شهید سلیمانی برای همه ما این است که او در مسیر خدمت به مردم، گره گشایی از زندگی مردم، نجات اقتصاد کشور و پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی هیچ مانعی را به رسمیت نشناخت و با فرهنگ «ما می‌توانیم» با تمام قدرت و قوت، کارها را پیش برد و ابتدا رضایت خدا و دوم شاد کردن دل مردم را پیشه کرد.

رئیسی در پایان ضمن تشکر از سردار سلامی، سردار قاآنی و خانواده شهید سلیمانی و خانواده همه شهدای همراه شهید سلیمانی و مسئولان حاضر در جلسه، گفت: از همه شما عزیزان تقاضای دعا دارم که این خدمتگزار خود و این طلبه را دعا کنید و برای رفع مشکلات حتماً موارد و نکاتی که به نظرتان می‌رسد عنایت کنید.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=35028
  • منبع : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

مطالب مرتبط

۲۰اردیبهشت
دولت سیزدهم، فوق سلطان چاپ پول است + بررسی آماری این ادعا
ادعای رئیس‌کل بانک مرکزی دولت روحانی:

دولت سیزدهم، فوق سلطان چاپ پول است + بررسی آماری این ادعا

۱۷اردیبهشت
دولت آقای رئیسی را منصفانه قضاوت کنیم!
درپی حواشی اخیر پیرامون دولت سیزدهم؛

دولت آقای رئیسی را منصفانه قضاوت کنیم!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.