• امروز : یکشنبه - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - محرم - 1444
  • برابر با : Sunday - 14 August - 2022
کل اخبار 6194اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزه۱۰۰ نفر از فضلای حوزه علمیه در سراسر کشور عضو سازمان هستند/بهره گیری متقابل از ظرفیت های حوزه های علمیه و سازمان نظام روانشناسی صدای حوزهبروزرسانی مرکز تربیت‌معلّم مبلّغ حوزه‌های علمیه با راه اندازی رشته های جدید صدای حوزهضرورت تأسیس مؤسسات دانش بنیان با محوریت علوم انسانی در حوزه های علمیه صدای حوزهحوزه علمیه، همه علوم بشر را در دل خود دارد/فقه ما هماوردی با نظامات حقوقی عالم می کند که قابل عرضه به دنیاست صدای حوزهضرب و شتم و مجروح شدن طلبه ای برای نجات جان یک نوجوان!/گلایه طلبه ناهی از منکر از گزارش مأمور کلانتری صدای حوزهجنجال بر سر فعال شدن جستجوی امن گوگل برای ایرانیان/ آچارکشی گوگل در خدمت پنچر کردن طرح صیانت! صدای حوزهمتون درسی و خشونت کلامی! صدای حوزهطرح صیانت از فضای مجازی و جایگاه حوزه در آن صدای حوزهقضیه دامشهر و تاوان انفعال در قبال طلبکاران غربزده! صدای حوزهمتاورس و ورود فقها در موضوع‌شناسی احکام فقهی صدای حوزهحوزه علمیه و جهانی شدن صدای حوزهاز خدمت رسانی تا اجرای برنامه های فرهنگی برای زلزله زدگان هرمزگان صدای حوزهچرا یک کار تبلیغی جهادی به بهانه نبود بودجه باید تعطیل شود؟! صدای حوزهجوانان بیشتر خواستار «توصیف حقایق» هستند نه اثبات آنها/ برای موفقیت در تبلیغ ۹۰درصد نیاز به محتوای خوب داریم و ۱۰درصد فنّ‌خطابه

5
خطیب نمازجمعه تهران:

مردم را از گرانی‌های افسار گسیخته نجات دهید

  • کد خبر : 30461
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
مردم را از گرانی‌های افسار گسیخته نجات دهید
خاتمی: با سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا و حمله به عین الاسد صدای شکسته شدن استخوان‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسد.

به گزارش صدای حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران(۱۴ آبان) در خطبه‌های این هفته با بیان اینکه این روزها مشکلات اقتصادی زیاد است با تاکید بر کمک به همنوعان گفت: صدها روایت داریم که از مصادیق بارز برّ و احسان، دستگیری از همدیگر در عرصه معیشت است. 

وی تقویت نظام اسلامی و ولایت والیِ عدل و کمک به وی در اداره امور را از مصادیق اطاعت خدا و از مصادیق برّ و احسان دانست، گفت: همچنین کمک به ایجاد امنیت هم چنین است. امنیت از نان شب هم واجب‌تر است و اولین زیرساخت یک جامعه اسلامی عبارت ‌است از امنیت؛ مانند همان کاری که مردم برای مبارزه و همکاری علیه داعش‌های وطنی در دهه شصت انجام دادند که شر منافقین از کشور کنده شد. این از مصادیق ایجاد امنیت بود و این کار باید همچنان ادامه پیدا کند. 

آیت‌الله خاتمی تضعیف نظام دینی که با رنج‌ها و ضعف‌های فراوان به دست آمده را از مصادیق اثم و عدوان دانست و  اظهار داشت: پخش شایعات و انتشار هر دروغی در فضای مجازی، علاوه بر معاونت بر عدوان، مصداق دروغگویی است. 

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سالگرد ۱۳ آبان گفت: پرونده آمریکا در ایران و جهان اسلام بسیار سیاه است. در سال ۴۳ امام علیه کاپیتولاسیون موضع گرفت که به دستور مستقیم آمریکا امام تبعید شد. در سال ۵۶ در همین مکان دانش‌آموزان و دانشجویان را که  علیه رژیم شاه تظاهرات کرده بودند به گلوله بستند. سفارت خانه آمریکا در کشور ما کانون توطئه علیه نظام اسلامی بود و دانشجویان مسلمان آن را تسخیر کردند که مورد تایید امام قرار گرفت. 

وی افزود: آمریکا رژیم ننگین شاهنشاهی را به مردم ایران تحمیل کردند که ایران را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده بود. توطئه مدام شصت و هشت ساله از مرداد ۳۲ تا کنون علیه ملت ایران آمریکا توطئه می‌کند. توطئه مدام علیه ایران در مجامع بین‌المللی و تحمیل جنگ تحمیلی، تقویت مدام تکفیری‌ها و داعش که ساخته و پرداخته آنهاست، تحریم اقتصادی و ترور حاج قاسم سلیمانی و جنایتی که این روزها انجام دادند و دزدی نفت ایران که با شیرمردان سپاه مواجه شدند، همگی نشان‌دهنده چهره‌واقعی آمریکاست. اینکه مردم مرگ بر آمریکا می‌گویند به این دلیل است؛ این دلایل گوشه‌ای از پرونده سیاه آمریکاست. 

آیت‌الله خاتمی درباره مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: ما یک تصمیم آشکار گرفتیم و آن مذاکره‌ای است که لغو همه تحریم‌های هسته‌ای، حقوق بشری و سایر تحریم‌ها باشد. اگر می‌خواهید برگردید و مذاکره‌ کنید مذاکره فرسایشی را ایران اسلامی نمی‌پذیرد. برخی از کشورهای شریک جرم آمریکا که در پیمان‌شکنی آمریکا نازک تر از گل نگفتند مدام از زبان تهدید استفاده می‌کنند؛ شما چه‌کاره اید که زبان تهدید بکار می‌برید. مثل آدم حرف بزنید تا سخن‌تان جواب منطقی داشته باشد. ما در جریان مذاکره هیچ سردرگمی و ابهامی نداریم و آنکه پیمان شکسته باید جبران کنند. 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در رابطه با همسایگان حس‌ همجواری و خوب همسایگی کردن را می‌خواهیم، گفت: اینکه مدام همسایه‌داری کنیم اما ناجوانمردی ببینیم قابل تحمل نیست. من برخی کشورهای همسایه را نصحیت می‌کنم که شما همسایه قدرتمندی دارید که ارتش و سپاهش اولین قدرت نظامی در منطقه است. با این همسایه‌ی مقتدر برادرانه رفتار کنید وگرنه دود آن به چشم خودتان می‌رود. اینکه روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی می‌کنید، بدانید با طناب رژیم صهیونیستی به ته چاه می‌روید و نابود خواهید شد. 

وی افزود: حوادثی که در افغانستان می‌گذرد بند بند وجود ما را می‌لرزاند. دو هفته مداوم انفجار در مساجد شیعیان و انفجار در بیمارستان و کشتن و مجروح کردن ۱۰۰ نفر قطعاً خط آمریکاست. آمریکا به حاکمان افغانستان می‌خواهد بگوید که اگر ما نباشیم ناامنی می‌شود! اینها امنیت افغانستان را هدف گرفته‌اند و نمی‌خواهند یک دولت فراگیر در افغانستان شکل بگیرد.

آیت‌الله خاتمی حریم مرجعیت را حریم بایسته و سرمایه دانست و اظهار داشت: عراق را از چنگ انگلیس مرجعیت نجات داد و ایران اسلامی را مرجعیت امام خمینی نجات داد؛ این سرمایه‌، سرمایه‌ی پاس گذاشتنی است و قدر حریم مراجع از جمله شیخ المراجع آیت‌الله صافی گلپایگانی باید پاس داشته شود. شخصیتی که در شورای نگهبان و خبرگان قانون اساسی حضور داشته و خاندان ایشان خاندان مبارز با طاغوت بوده و جا دارد حریم همه مراجع از جمله این بزرگمرد پاس داشته شود. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به رویارویی سپاه با آمریکایی‌ها در دریای عمان، این حرکت را حرکت تحقیر آمریکا دانست و گفت: این نشان می‌دهد ارتش آمریکا در خانه عنکبوتی نشسته‌اند. با سرنگونی پهپاد متجاوز آنها و حمله به عین الاسد صدای شکسته شدن استخوان‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسد و به زودی شاهد سقوط این دو رژیم جلاد خواهیم بود.

وی با تشکر از حضور میدانی مسئولان و سفر هفتگی رئیس جمهور در استان‌ها، سفر رئیس قوه قضائیه و رسیدگی به امور زندانیان و اقدام مجلس در تصویب قانون جوانی جمعیت، اظهار داشت: این از جمله گام‌های ستودنی است که صمیمانه تشکر می‌کنم اما تقاضای ما این است که مردمی که از این گرانی‌های افسار گسیخته و لحظه به لحظه در رنج‌اند را دریابید و به داد مردم برسید. مشکلات چندساله را نمی‌شود یک شبه حل کرد اما سرعت حرکت را بیشتر کنید تا مردم بیش از این در رنج نباشند. 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=30461
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۲۵تیر
روایت های یک طلبه تحصیلکرده از جامعه و دانشگاه های آمریکا / از دلایل نبود مزاحمت های خیابانی تا اخلاق حرفه­‌ای در عرصه دانش
۰۵خرداد
بازهم تیراندازی در دبستان های آمریکا/گناه کودکان آمریکایی چیست؟
۲۹اردیبهشت
ایران مقابل آمریکا پیروز شده است
اعتراف جالب مشاور ترامپ پس از 41 سال؛

ایران مقابل آمریکا پیروز شده است

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.