• امروز : پنج شنبه - ۵ خرداد ۱۴۰۱
  • برابر با : 25 - شوال - 1443
  • برابر با : Thursday - 26 May - 2022
کل اخبار 6056اخبار امروز 4

صدای حوزه امروز

صدای حوزهانتشار اسامی روانشناس‌نماهای بدون مدرک در فضای مجازی صدای حوزهمهارت‌های تبلیغی کم ارزش ترین مادۀ درسی حوزه علمیه خواهران! صدای حوزهحوزه تراز انقلاب اسلامی، پاسخگوی نیازهای نسل جدید است/ وصیت نامه شهدا، راهنمای ما، جهان و محور مقاومت است صدای حوزهمسجد جامع اصفهان بعد ۴۰۰ سال، رنگ گنبدش هم تغییر نکرده آنوقت متروپل…! صدای حوزهوطن دوستی بدون حاشیه؛ رونوشت به برخی سلبریتی های وطن پرست! صدای حوزهکمترین میزان دریافتی، مربوط به طلاب و فضلای ماست/ روحانیت علیرغم تمام شایعات و تهمت‌ها در دل مردم جای دارد صدای حوزهدنیا در مطالعات زنان تعمداً موضوع خانواده را نادیده گرفته است! صدای حوزهراه حل هجرزدایی از قرآن: تنقیح و نقد مبانی هجر و بیان مبانی خروج از هجر صدای حوزهمراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در میدان آئینی امام حسین(ع) صدای حوزهتلازم تسبیح و استغفار لازمه رویکرد مدیریتی در جامعه است صدای حوزهآسیب شناسی شیوه های تبلیغ برای ثبت نام در حوزه های علمیه صدای حوزهنماز اول وقت پیرمرد دست‌فروش صدای حوزهلزوم آینده پژوهی طلاب در مورد فضای مجازی/ نقش طلاب در ۲۰ سال آینده فضای مجازی چیست؟ صدای حوزهتلاش بی‌مانند ایران برای اتحاد مسلمین ستودنی است

3
سید حسن نصرالله مطرح کرد؛

آمادگی مقاومت برای دفاع از لبنان در برابر اسرائیل

  • کد خبر : 28941
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
آمادگی مقاومت برای دفاع از لبنان در برابر اسرائیل
سیدحسن نصرالله: امشب به صورت واضح می‌خواهم بگویم که قدرت مقاومت برای دفاع از لبنان و نفت و گاز لبنان از طمع اسرائیل آماده شده است

به گزارش صدای حوزه، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه به مناسبت میلاد پیامبر اسلام در میدان عاشوراء منطقه «الجاموس الحدث » در ضاحیه جنوبی بیروت به سخنرانی پرداخت.

وی در این سخنرانی ضمن تبریک این ایام به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله)  و میلاد امام جعفر صادق (علیه السلام) گفت: «امام خمینی، نقطه اختلاف درباره ولادت پیامبر اسلام را به نقطه تلاقی و وحدت تبدیل کرده و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و در حالی که پرچم وحدت اسلامی را بر دوش می‌کشید، ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت اسلامی معرفی کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان یکی از دستاوردهای پیامبر اسلام را ایجاد تحول در دیدگاه بشری توصیف کرده و گفت: « او به منظور تضعیف نظام ارزش‌های قبل از اسلام و اجرای نظام اسلامی آمده است. عظمت دستاورد محمدی در تحولی است که در انسان ایجاد کرد، یک دستاورد ایمانی بشری، زیرا انسان هدف از خلقت است و او یک عامل اساسی است».

پیامبر اسلام با دیدگاه تحقیرآمیز به زن مقابله کرد

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «پیامبر، قرآن و قول و عمل (سنت) را آورد تا با دیدگاه تحقیر آمیز به زن مقابله کرده و شان و منزلت او را بالا ببرد. رسول الله صلح و آرامشی داخلی را محقق کرد که ارتش و پلیس هم نمی‌تواند آن را اعمال کند صلحی که از درون اذهان و دل‌ها و جان‌ها بیرون می‌آید و نشات گرفته از فرهنگ و تقوی است».

وی در ادامه گفت: «رسول الله مفاهیم و فرهنگ متفاوتی را آورد تا بگوید که انسان مسئول هر انسانی در روی کره خاکی است. انسان اگر کشورش، ملتش، خاکش و زمین و خاک و ناموس و شرافت مردم را مورد تعرض قرار گیرد، مسئولیت آن بر عهده اوست. این چیزی است که دین محمد رسول الله می‌گوید».

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنرانی خود به رنج‌ها و محنت‌هایی که ملت فلسطین با آن مواجه است، اشاره کرد و گفت: «در فلسطین، ملتی مظلوم وجود داشته که مورد آزار و اذیت قرار داشته و از محاصره و بحران‌های خفه کننده‌ای در سطح معیشتی رنج می‌برد که یکی از آنها، موضوع اسیران و موضوع آوارگان در داخل و خارج فلسطین است.

وی افزود: «در آنجا سرزمین اشغال‌ شده‌ و مقدسات هتک حرمت شده اسلامی و مسیحی وجود دارد».

هیچ فرد آزاده‌ای نمی‌تواند بگوید که موضوع فلسطین به من مربوط نمی‌شود

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: «هیچ فرد آزاده‌ای که دارای عقل و احساس و فطرت است، نمی‌تواند بگوید که این موضوع به من مربوط نمی‌شود چه برسد به اینکه این فرد، مسلمان باشد. این موضوع مصداق مداخله در امور داخلی دیگر کشورها نمی‌شود و نمی‌توان در اینجا بی‌طرف بود».

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «امروز از مهمترین ابزارهای پایداری در فلسطین، حمایت مالی است. هر کسی که توانایی دارد باید کمک مالی کند و هر کسی که پول و سلاح نمی‌تواند به فلسطینی‌ها بدهد، باید موضع گیری و پشتیبانی کند نه اینکه به بهانه‌های واهی همانند آن چیزی که در بسیاری (از کشورها) در جهان عرب وجود دارد، پشتشان را خالی کند».

ضرورت ابراز موضع و دیدگاه در حمایت از فلسطین

وی اضافه کرد: «امروز یکی از مهمترین مبارزه‌‌هایی که باید انجام شود و می‌تواند به صورت فردی نیز انجام شود و همه ما توانایی آن را داریم، ابراز موضع، دیدگاه و تحریم است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان به کنفرانسی صهیونیستی که اخیرا در اربیل عراق برگزار شده بود، اشاره کرد و گفت: «موضع رسمی و قضائی در عراق، فتنه را از همان روز اول قطع کرد و اگر کنفرانس اربیل بدون واکنش دینی، ملی و رسمی مواجه می‌شد، الان وضع متفاوت بود».

جهان به جای محکوم کردن یمنی‌ها به فشار علیه آمریکا و سعودی‌ها بپردازد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به تظاهرات در یمن نیز اشاره کرد و گفت: «شاهد راهپیمایی عظیمی در یمن بودیم و باید به این اراده ملی احترام گذاشت. این ملت یمن بود که به صورت میلیونی تحت پرچم این رهبر حضور یافت و این جنبشی ایمانی و جهادی است و در نتیجه، جهان و شورای امنیت باید به جای محکوم کردن قربانی، به فشار علیه آمریکا، سعودی‌ها و دیگر قدرت‌های حاضر در جنگ یمن بپردازد».

داعش بدترین تصویر را از اسلام و پیامبر از زمان بعثت ارائه داد

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که دفاع از رسول‌الله و اسم پیامبر، از اوجب واجبات بوده، گفت: «مسلمانان، علمای آنها، نخبه‌ها و جنبش‌های اسلامی باید در برابر گروه وحشی، تروریستی و قاتل داعش قرار بگیرند که بدترین تصویر را از اسلام و پیامبر اسلام از زمان بعثت ارائه داده‌اند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنرانی خود به ابتکار امام خمینی (رحمه الله علیه) درباره هفته وحدت پرداخت و گفت: «وحدت اسلامی که امام خمینی درباره آن صحبت کرد، به معنای وحدت ترکیب شدن نبوده بلکه هدف آن، همکاری، نزدیکی و همزیستی بر اساس “تعاونو علی البر و التقوی” (بر اساس تقوی و نیکی با یکدیگر همکاری کنید) و دوری از درگیری و منازعه  بر اساس “لا تنازعو فتفشلوا” (با یکدیگر به نزاع نپردازید که شکست می‌خورید) بوده است».

سید حسن نصرالله گفت: «مسلمانان باید به یکدیگر نزدیک شده و همانند پیکر واحدی باشند و هر پیکری دارای خصوصیات خود است. مقاومت در لبنان نیز به کمک این نزدیکی و همکاری پیروز شد و مقاومت در فلسطین نیز زمانی که به وحدت در داخل فلسطین و در خارج از آن با محور مقاومت که شامل سنی و شیعه بوده، بپردازد، پیروز می‌شود».

دشمنان می‌خواهند که ما به جنگ به یکدیگر بپردازیم

وی اضافه کرد: «زمانی که سنی و شیعه شانه به شانه هم به مبارزه پرداختند توانستند بر داعش پیروز شوند و دشمنانمان که خواستار سیطره بر ما در منطقه هستند می‌خواهند که ما به جنگ با یکدیگر بپردازیم».

دبیر کل حزب‌الله لبنان به مذاکرات لبنان با رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی اشاره کرد و گفت: «نمی‌خواهم به موضع‌گیری درباره این پرونده بپردازم. چیزی که امشب می‌گویم این است که دشمن اسرائیلی در چند وقت اخیر، یکی از شرکت‌های حفاری را برای فعالیت در منطقه مورد مناقشه با ما به کار گرفته و ما منتظر موضع گیری هستیم و ما همه اطلاعات و داده‌ها را پیگیری می‌کنیم».

سید حسن نصرالله افزود: «امشب به صورت واضح و صریح همانطور که روز دوشنبه گفتم، می‌خواهم بگویم که قدرت مقاومت برای دفاع از لبنان و نفت و گاز لبنان از طمع اسرائیل آماده شده است».

وی هشدار داد: «اگر دشمن تصور می‌کند پیش از حل شدن موضوع درباره مناطق مورد اختلاف، هر کاری که می‌خواهد می‌تواند انجام دهد، اشتباه کرده است الان نمی‌خواهم به موضع گیری بپردازم تا مذاکرات پیچیده شود».

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=28941
  • منبع : فارس

مطالب مرتبط

۰۳خرداد
یک اقدام تروریستی و لاف های متناقض رسانه های صهیونیستی
۰۲خرداد
‏ترور یک فرد نظامی خارج از محیط عملیات نشانه چیست؟
سید نظام الدین موسوی در توئیتی اظهار کرد؛

‏ترور یک فرد نظامی خارج از محیط عملیات نشانه چیست؟

۰۲خرداد
سفارت‌های اسرائیل در سرتاسر دنیا به حال آماده‌باش در آمده‌اند
به دنبال اقدام تروریستی منجر به شهادت صیاد خدایی؛

سفارت‌های اسرائیل در سرتاسر دنیا به حال آماده‌باش در آمده‌اند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.