• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن ۱۴۰۰
 • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
 • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022
کل اخبار 5067اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهستاد راهبری معماری و شهرسازی حوزه علمیه قم دعوت به همکاری کرد صدای حوزهسیره زندگانی حضرت زهرا (س) الگویی کامل در باب همسرداری و تربیت فرزند صدای حوزهنهادهای حوزوی در مقابل جریان تحریف بی تفاوت نباشند! صدای حوزهطلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند صدای حوزهاهتمام معاونت پژوهش حوزه بر حمایت از گروه های جهادی علمی صدای حوزهدرس خارج مجازی از سال تحصیلی آینده برگزار خواهد شد صدای حوزهآموزش عقاید نباید نقطه آغاز آموزش‌های دینی باشد صدای حوزهریزش های پنهان حوزه؛ مسأله جان سوزی که غالبا مورد توجه واقع نمی شود! صدای حوزهطلاب وارد حوزه های هوش مصنوعی و بازی‌های رایانه‌ای می شوند صدای حوزهویکی فقه، دانشنامه متقن و قابل اعتماد در حوزه علوم اسلامی/ تا تبدیل شدن به دانشنامه تراز اسلامی فاصله زیادی داریم صدای حوزهاستاد قاضی‌زاده: حوزه باید ناصح و ناظر حکومت باشد/ در اینکه اسلام، نظام اقتصادی و سیاسی دارد، با امام خمینی (ره) مخالفم/ حجت الاسلام پیروزمند: اقامه دین وظیفه روحانیت است/تقریر شما از امام خمینی تحریف ایشان است! صدای حوزهدرآمد موقوفات حوزوی، آنطور که می گویند، نیست/حوزه علمیه، آمادگی مدیریت موقوفاتش را ندارد! صدای حوزهپول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است/مردم از نوسانات قیمتی در بازار گلایه مند هستند/اختلاس‌ها با قلم افراد صورت می‌گیرد نه با زور اسلحه/در فعالیت‌های بانکی باید کارمزد واقعی مبنای کار باشد صدای حوزهمسجد از آغاز اسلام به عنوان مهمترین مرکز برای تمدن سازی محسوب می‌شود

1
دکتر مصطفی خوش‌چشم در مصاحبه با خبرنگار صدای حوزه:

با روش مماشات هشت سال گذشته، آمریکا دست از ماشه تحریم برنمی دارد/ استفاده درست از اهرم های موشکی و انرژی هسته ای برای عقب نشینی آمریکا

 • کد خبر : 34484
 • ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
با روش مماشات هشت سال گذشته، آمریکا دست از ماشه تحریم برنمی دارد/ استفاده درست از اهرم های موشکی و انرژی هسته ای برای عقب نشینی آمریکا
خوش‌چشم:‌با روش 8 سال گذشته که سیاست مماشات دنبال می‌شد، امریکا هیچگاه اسلحه تحریم را زمین نمی‌گذاشت اما در دوره جدید و دولت انقلابی، ابزار و راهبرد مورد نیاز برای برخورد مناسب در میز مذاکره وجود دارد، یعنی استفاده از "اهرم‌های فشار علیه طرف امریکایی"

کارشناس مسائل سیاسی و امور بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار صدای حوزه، درباره کارشکنی فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در روند مذاکرات گفت: از قدیم یک تقسیم کاری بین طرف‌های مذاکره وجود داشته به این صورت که اروپا مسئول بخش‌های هسته‌ای مذاکرات، و امریکا هم مسئولیت بخش‌های تحریمی علیه ایران بوده است؛ بنا بر اقتضاء ۳ کشور اروپایی خصوصا فرانسه بیشترین میزان تقابل در حوزه هسته‌ای را با ایران داشته که بخشی از آن به دلیل ایفای نقش پلیس بد، بخشی به دلیل جلب رضایت رژیم صهیونیستی، بخش دیگر آن برای به گروگان گرفتن مذاکرات با هدف امتیازگیری از ایران است.

دکتر خوش‌چشم افزود: از طرفی بخشی از این کارشکنی و بهانه‌تراشی‌ها به آن دلیل است که فرانسه و انگلیس از طرف اتحادیه اروپا برای تسریع در روند مذاکرات تحت فشار قرار دارند.

وی درباره همراهی اروپا با سیاست‌های امریکا گفت: قطعا طرف اروپایی در چهارچوب جبهه غربی رفتار می‌کند و با امریکا، تقابل نسبتا متحدالشکلی علیه ایران خواهد داشت و توقع جدا شدن ۳ کشور اروپایی از امریکا نداریم.

با رویکرد فعلی دولت، امید رفع تحریم‌ها وجود دارد 

این کارشناس مسائل سیاسی و امور بین الملل در پاسخ به سوال خبرنگار صدای حوزه که پرسید با توجه به دشمنی آمریکا و همراهی اروپا در اعمال فشار به کشور، آیا امیدی به رفع تحریم‌ها وجود دارد؟ تأکید کرد: هیچ چیز در دنیای سیاست سیاه و سفید نیست؛ طرف آمریکایی تحریم را به مثابه اسلحه استفاده می‌کند تا به زعم خود ایران را کنترل کند. با روش ۸ سال گذشته که سیاست مماشات دنبال می‌شد، آمریکا هیچگاه این اسلحه را زمین نمی‌گذاشت اما در دوره جدید و دولت انقلابی، ابزار و راهبرد مورد نیاز برای برخورد مناسب در میز مذاکره وجود دارد، یعنی استفاده از “اهرم‌های فشار علیه طرف آمریکایی”.

وی افزود:‌ البته طرف ایرانی باید از همه ابزارهای هسته‌ای، موشکی، منطقه‌ای و دیگر ابزارهای فشار طی یک نقشه راه برنامه‌ریزی شده استفاده کند تا آمریکای در حال افول را به عقب براند. البته کاهش تأثیرگذاری تحریم‌ها با راهبرد تقویت اقتصاد مقاومتی، با توجه ویژه به بسته‌های زودبازده ۱ تا ۲ ساله همچنین گسترش روابط با کشورهای منطقه، چین و روسیه باید مدنظر باشد؛ اگر این سلسه اقدامات آفندی و پدافندی کاهش تأثیرگذاری تحریم‌ها به همراه استفاده از اهرم‌های فشار درست اجرا شود، می‌توان توقع داشت طرف آمریکایی دستش را از روی ماشه تحریم بردارد.

پیام سیاسی رزمایش پیامبر اعظم ۱۷

دکتر خوش‌چشم درباره رزمایش موشکی و پهپادی سپاه پاسداران که در روزهای گذشته برگزار شد گفت: این رزمایش در ادامه سلسه رزمایش‌های پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله بوده که به صورت سالیانه برگزار می‌شود و امسال یک وجه دیگری به آن افزوده شد تا جواب تهدیدات توخالی رژیم صهیونیستی داده شود و این پالس ارسال شود که ایران در مذاکرات وین، تحت تأثیر تهدیدات پوشالی، به هیچ وجه عقب نشینی نخواهد کرد؛ البته به نظر می‌رسد درباره اهرم فشار موشکی، این گام اول بوده و باید به سمت آزمایش موشک‌های جدید تهاجمی برویم.

وی درباره خبر غیررسمی تهدید طرف ایرانی در دور قبلی مذاکرات به خروج از NPT در صورت ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت گفت: البته درباره اعتبار این خبر اطلاعی ندارم اما این یک موضوع طبیعی در روند مذاکراتِ رو به جلو می‌باشد.

خبر دیدار روحانی و رهبری ربطی به مذاکرات ندارد

او با اشاره به  درباره انتشار خبر دیدار حسن روحانی با رهبر معظم انقلاب همزمان با آغاز دور جدید مذاکرات عنوان کرد: این دیدار ۱ ماه پیش انجام گرفته اما برخی با اغراض سیاسی در روزهای گذشته خبر آن را منتشر کردند؛ رهبر معظم انقلاب به صورت دوره‌ای با روسای جمهور ادوار گذشته دیدار دارند که این دیدار نیز یک جلسه معمول و روتین در دیدارهای رهبر معظم انقلاب بوده و ارتباطی به مذاکرات ندارد.

خوش چشم درمورد حاشیه‌سازی اخیر برخی رسانه‌ها درباره برگشت برخی محصولات کشاورزی صادراتی توسط همسایگان گفت: با توجه به دشمنی امریکا و رژیم صهیونیستی با ایران، احتمال خرابکاری در هر بخشی وجود دارد از جمله بخش‌های اقتصادی و یا رسانه‌ها و افکار عمومی؛ اما این فقط یک احتمال است. در حالی که یکی از کشورهای آسیای میانه مدعی شده آلودگی برای سیب‌زمینی ایرانی نبوده بلکه آلودگی از سیب‌زمینی‌های کشور افغانستان بوده و در انبار و گمرگ به کالاهای ایرانی سرایت کرده لذا منشا این آلودگی هنوز مشخص نیست.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=34484

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. با سلام لطف کنید تجدید نظر کنید برای بازگشایی حضوری امتهان هاااا
   امروز من امتهان دادم هیچ یک از پروتکل ها رعایت نشد
   بعظی کشور ها با اومیگرون وارد بحران شدند
   من یک طلبه خانمم

  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.