• امروز : سه شنبه - ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • برابر با : 23 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 24 May - 2022
کل اخبار 6035اخبار امروز 5

صدای حوزه امروز

صدای حوزهمراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در میدان آئینی امام حسین(ع) صدای حوزهتلازم تسبیح و استغفار لازمه رویکرد مدیریتی در جامعه است صدای حوزهآسیب شناسی شیوه های تبلیغ برای ثبت نام در حوزه های علمیه صدای حوزهنماز اول وقت پیرمرد دست‌فروش صدای حوزهلزوم آینده پژوهی طلاب در مورد فضای مجازی/ نقش طلاب در ۲۰ سال آینده فضای مجازی چیست؟ صدای حوزهتلاش بی‌مانند ایران برای اتحاد مسلمین ستودنی است صدای حوزهروحانی باید متمرکز در فعالیت علمی باشد نه اینکه به دنبال حواشی یا فعالیت اقتصادی برود! صدای حوزهآنی یا استمراری بودن انقلاب اسلامی چالشی ترین مسئله نظام است/ به عقیده امام و رهبر انقلاب، ولایت اداری وجود ندارد/ چگونه مطالبه‌گری به انسداد منجر می شود؟ صدای حوزهپاسخ گنجی به مطهری درباره آشوب‌های ۹۶ و ۹۸ صدای حوزهحمایت معاونت پژوهش حوزه از پایان‌نامه‌های مورد نیاز نظام صدای حوزهنه تنها دفاع مقدس بلکه تاریخ پر از حضور خونین روحانیت در دفاع از اسلام است صدای حوزهبرگزاری مراسم فارغ التحصیلی دختران عراقی در عتبات + عکس صدای حوزهمقایسه صنعت خودروسازی ترکیه و ایران صدای حوزهماجرای احتکار روغن توسط آخوندهای معلوم الحال!

7
جزئیات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛

حضور آیت‌الله رئیسی در جلسات رأی اعتماد/ بررسی صلاحیت‌ها ظرف ۴روز انجام می‌شود

  • کد خبر : 21844
  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
حضور آیت‌الله رئیسی در جلسات رأی اعتماد/ بررسی صلاحیت‌ها ظرف ۴روز انجام می‌شود
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: حضور رئیس جمهور در جلسات رأی اعتماد بنا به ضرورت و تشخیص خودشان انجام خواهد شد و می‌توانند برای هر کدام از وزرا که می‌خواهند در جلسات حضور یافته و از وزیر مربوط حمایت کنند.

به گزارش صدای حوزه، سید نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در حاشیه نشست علنی امروز (شنبه ۲۳ مردادماه) قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) گفت: رئیس جمهور در نامه‌ای روز چهارشنبه هفته گذشته، لیست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس ارسال کرد که اعلام وصول این نامه امروز از سوی رئیس مجلس در جلسه علنی اعلام شد و جلسات رأی اعتماد به وزرا از هفته آینده برگزار خواهد شد.

حضور وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی مجلس پیش از جلسه رأی اعتماد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یازدهم ادامه داد: این اقدام در راستای قانون اساسی که وظیفه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی و ارائه رأی اعتماد به آنها را بر عهده مجلس قرار داده است، انجام شد. با پایان یافتن جلسه علنی امروز مجلس، از ساعت ۱۰ صبح کمیسیون‌های تخصصی وارد بحث و بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در جلسات خود خواهند شد.

وی با بیان اینکه مطابق ماده ۲۰۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، پس از قرائت اعلام وصول اسامی وزرای پیشنهادی، کمیسیون‌ها به مدت یک هفته باید صلاحیت وزرا را بررسی کنند، اظهار کرد: وزرای پیشنهادی با حضور در ۱۴ کمیسیون تخصصی و ۲ کمیسیون ویژه، برنامه‌های خود را ارائه و به بحث و تبادل نظر با نمایندگان خواهند پرداخت.

موسوی تصریح کرد: ۱۹ وزیر پیشنهادی دولت از امروز تا روز سه‌شنبه هفته جاری به صورت روزانه در کمیسیون‌های تخصصی و ویژه مجلس حضور پیدا کرده و تا آخر هفته، ۲۷۰ جلسه با حضور این وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان در این جلسات، برنامه‌ها، سوابق و تجارب، مدارک تحصیلی و مدارک مرتبط با فعالیت‌های گذشته این وزرا را بررسی می‌کنند و وزرای پیشنهادی نیز تمامی اطلاعات مربوط به خود را در سامانه‌ای که مجلس برای بررسی ایشان در نظر گرفته است، بارگذاری کرده تا برای نمایندگان قابل دسترس باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه وزرای پیشنهادی، علاوه بر حضور در کمیسیون های مجلس در فراکسیون‌های تخصصی نیز حضور خواهند یافت گفت: مجلس، فراکسیون‌های تخصصی متعددی دارد که وزرای پیشنهادی با توجه به حوزه کاری خود، برای تشریح برنامه و سوابقشان در جلسات این فراکسیون‌ها حضور می‌یابند.

بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از هفته آینده

موسوی اظهار کرد: از ابتدای هفته آینده به مدت ۴ روز، بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس انجام خواهد شد و نظر نهایی مجلس نسبت به هر یک از وزرا در همان زمان اعلام خواهد شد. براساس ماده ۲۰۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، بعد از بررسی رزومه و مشخصات وزرای پیشنهادی، کمیسیون‌های تخصصی دیدگاه و ارزیابی خود را نسبت به هر کدام از وزرای پیشنهادی در جلسات بررسی صلاحیت آنها به مدت ۵ دقیقه برای نمایندگان و مردم تشریح خواهند کرد.

وی تصریح کرد: مجلس علاوه بر بررسی کارنامه و صلاحیت وزرای پیشنهادی، باید برنامه کلان دولت را نیز بررسی کند که رئیس جمهور طی نامه معرفی وزرا، برنامه‌های کلان خود را نیز به مجلس ارائه کرد و امروز توسط رئیس مجلس اعلام وصول و در سامانه بارگذاری شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، طی هفته آینده در صحن علنی مجلس به صورت دو شیفت و در صورت لزوم به صورت سه شیفت بررسی خواهد شد تا طی ۴ روز بررسی این صلاحیت‌ها به اتمام برسد.

کیفیت حضور رئیس جمهور در جلسات رأی اعتماد

موسوی درخصوص حضور رئیس جمهور در جلسات رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس نیز بیان کرد: حضور رئیس جمهور در این جلسات بنا به ضرورت و تشخیص خودشان انجام خواهد شد و می‌توانند برای هر کدام از وزرا که می‌خواهند در جلسات حضور یافته و ضمن دفاع از کلیات برنامه‌های دولت، از وزیر مربوط حمایت کنند و در صورت عدم حضور رئیس جمهور، معاون اول وی می‌تواند در نشست رأی اعتماد شرکت کند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تاکنون کدام یک از وزرای پیشنهادی، برنامه‌ها و سوابق خود را در سامانه مجلس بارگذاری کرده است، اظهار کرد: همه وزرای پیشنهادی کارنامه و سوابق خود را در این سامانه بارگذاری کرده و در معرض دید نمایندگان قرار داده‌اند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یازدهم همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اعلام شده برخی از وزرای پیشنهادی از مسئولان دولت‌های قبلی هستند، آیا این موضوع در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت، گفت: مجلس صلاحیت‌ها و توانمندی‌های تخصصی وزرای پیشنهادی را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد و در این میان به مسائل سیاسی و جریانی افراد کاری نخواهد داشت.

موسوی تأکید کرد: مسلّماً برخی از وزرای پیشنهادی در دولت‌های قبل، مدیر یا مسئول بوده‌اند و رئیس جمهور حتماً در زمان تعیین این وزرا بسیاری از موارد را لحاظ کرده است.

اخبار.مرتبط:

کابینه رئیس جمهور چگونه باید باشد؟

 

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=21844
  • منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

۱۷اردیبهشت
دولت آقای رئیسی را منصفانه قضاوت کنیم!
درپی حواشی اخیر پیرامون دولت سیزدهم؛

دولت آقای رئیسی را منصفانه قضاوت کنیم!

۱۷اردیبهشت
تلاش بی وقفه رئیس جمهور برای حل مشکلات کشور و یک پرسش
روایت وزیر فرهنگ از تعطیلات رئیس جمهور؛

تلاش بی وقفه رئیس جمهور برای حل مشکلات کشور و یک پرسش

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.