• امروز : جمعه - ۱۲ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
کل اخبار 4529اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب صدای حوزههیچ شبی نشده است که علامه مصباح یزدی را فراموش کنم؛ هیچ شبی! صدای حوزهتأکید آیت الله اعرافی بر حفظ حوزه آزاد/ تجربه موفق در دفتر فقه معاصر در جهت رسیدن به خروجی های مشترک علمی صدای حوزهنامه دوستانه علامه طباطبایی به آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای صدای حوزهمدیریت از درون و بیرون! صدای حوزهامام جمعه در صورت کسب یقین از مفسده باید زودتر از قوه قضاییه اقدام کند/در برخی شهرها اقبال زیادی از نماز جمعه نمی‌شود چون امام جمعه به صورت دستوری کار می کند صدای حوزهچرخه معیوب اعتراضات و یک سوال ساده صدای حوزهامروزه مسیر علم از فناوری های هوشمند می گذرد و نیازمند مواجهه دقیق دین با این مباحث است صدای حوزهمرکز خدمات و پاشنه آشیلی بنام “اولویت” در طرف قراداد ها صدای حوزهلطفا مراقب غزاله ها و آرمانهامان باشیم! صدای حوزهمعلمی راستگو که دهه شصتی ها هیچگاه او را فراموش نخواهند کرد صدای حوزهبازدید علی اکبر رائفی‌ پور از پایگاه خبری صدای حوزه صدای حوزهانتقاد جدی آیت الله سیفی مازندرانی به تحصن مخالفان واکسن

0
نگاهی به فعالیت جهادی یک طلبه تنها:

از توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی تا اهدای تبلت و کفش و لباس برای دانش آموزان

  • کد خبر : 21417
  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
از توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی تا اهدای تبلت و کفش و لباس برای دانش آموزان
مبلّغ جهادی طرح هجرت به همراه خیرین انسان‌دوست با اهدای بیش از ۲ هزار بسته مواد غذایی و بهداشتی، اهدای تبلت به دانش آموزان بی بضاعت، اهدای ١٠٠ جفت کفش و لباس به ایتام روستاهای پشت کوه فلارد در استان چهارمحال و بختیاری و دیگر خدمات جهادی، به دستگیری از نیازمندان و کمک‌رسانی به آن‌ها پرداخت.

به گزارش صدای حوزه حدود یک سال و نیم از کنگر خوردن و لنگر انداختن مهمان ناخوانده “کرونا” می‌گذرد و کسب و کار افراد بسیاری در این مدت دچار مشکل شده‌، سفره برخی خانواده‌ها کوچک شده، پول تو جیبی برخی فرزندان کم یا حتی قطع شده‌ و عرق شرم و خجالت بر پیشانی بسیاری از مردان و پدران خانواده نشسته، ولی متاسفانه مسئولین آنچه که شایسته و بایسته بود، در رفع مشکلات و معضلات جامعه و مردم عمل نکردند.

در همین اوضاع، نیکوکارانی پیدا می‌شوند که غمی از غم‌های برخی خانواده‌ها بکاهند و لبخندی بر لبان برخی فرزندان و خانواده‌ها بنشانند و کرونا را به ظرفیتی برای رسیدن به قله‌های معنوی و نزدیک شدن به کمک‌رسان واقعی یعنی خداوند متعال تبدیل کنند. این افراد باخدا، باتقوا و مردم‌دوست در جای جای ملت ایران زندگی می‌کنند. یکی از این افراد، مبلّغ جهادی طرح هجرت است که با همراهی و مشارکت خیرین، با اهدای بیش از ۲ هزار بسته مواد غذایی و بهداشتی، اهدای تبلت به دانش آموزان بی بضاعت، اهدای ١٠٠ جفت کفش و لباس به ایتام روستاهای پشت کوه فلارد در استان چهارمحال و بختیاری و دیگر خدمات جهادی، به دستگیری از نیازمندان و کمک‌رسانی به آن‌ها پرداخته است.

 حجت‌الاسلام محمد خداوردی به همراه انسان های نیکوکار با کمترین امکانات تلاش کرده اند لبخند را بر چهره محرومان بنشاند.

با حجت‌الاسلام محمد خداوردی گفت و گو کردیم تا از چند و چون فعالیت های خیرخواهانه او جویا شویم. هرچند تمایل نداشت درباره کارهایش حرفی بزند، اما به اصرار ما حاضر شد که این مصاحبه را انجام دهد.

چه شد که تصمیم بر انجام کارهای جهادی و خدمت رسانی به روستائیان گرفتید؟

 از یک طرف بحث محرومیت منطقه بخصوص افرادی که پشت کوه هستند و هیچ امکاناتی ندارند بویژه ایتام و نیازمندان و از طرفی دیگر اهمیت این موضوع که تبلیغ فقط گفتن نیست و عمل کردن بیشترین تاثیر را دارد، احساس کردم با سرکشی و کمک مالی و مواد غذایی که از ۶ سال پیش شروع شده و همچنان در حال انجام است، می‌توانم به صورت میدانی و ارتباط با این عزیزان، اعتمادشان را به لباس روحانیت و نظام جمهوری اسلامی بیشتر جلب کنم.

 این تصمیم و نیت خیر از کجا نشأت گرفت؟

منشاء این تصمیم از سرکشی و بازدید حضوری بود که از تمام روستاهای محروم بخش فلارد داشتم و دارم و متوجه شدم مسئولان با کوتاهی و تعلل در خدمت‌دهی به این عزیزان نیازمند، درد و دغدغه‌شان را تشدید کرده اند و واقعا در این شرایط سخت اقتصادی زیر بار مشکلات کمر خم کرده‌اند.

 هزینه کفش‌ها و لباس‌ها را خودتان متقبل شدید یا کسی کمک کرد؟

 هزینه را بنده که یک طلبه ساده هستم، پرداخت کردم، منتها با کارهایی که در سطح منطقه انجام دادم و اکثرا افراد از طریق رسانه و شبکه‌های اجتماعی با بنده همراه هستند و رصد می‌کنند، لذا افراد خیر با رصد گزارش کار و ارتباط با بنده، همکاری و کمک‌های خوبی می‌کنند.

چه تعداد بسته کمکی به نیازمندان اهدا کردید؟ درباره سایر کارهای خیری که انجام دادید نیز مختصری توضیح دهید.

 بنده به لطف خداوند و کمک مردم عزیز فقط در همین شروع سال کرونایی تا الان بیش از ۲ هزار بسته مواد غذایی و بهداشتی، کمک پزشکی و تهیه جهیزیه به مردم نیازمند کل بخش فلارد خدمات‌دهی داشتم.

 دانش آموزان بخاطر ویروس مجبور به ترک مدرسه شدند تا از طریق فضای مجازی ادامه تحصیل بدهند، نزدیک به ۵۰ خانواده ایتام نیازمند و چند دانش آموز را شناسایی کردم که اصلا چیزی به اسم گوشی هوشمند نداشتند، با عنایت خدا یک جلسه تشکیل دادم و خیرین منطقه را دعوت و توجیهشان کردم و موفق شدم ۱۱۰ میلیون پول جمع‌آوری کرده و ۳۳ عدد تبلت با کیفیت خوب خریداری و توزیع کردیم که بازتاب بسیار خوبی در منطقه داشت.

اخیرا نیز با اهدای ١١٠ جفت کفش و لباس به ایتام روستاها و بخش پشت کوه‌های فلارد توفیق و سعادت کمک‌رسانی و خوشحالی این افراد نصیبم شد.

ان‌شاءالله خوشحالی همه محرومین عالم  با فرج امام زمان(عج) محقق خواهد شد.

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=21417
  • منبع : خبرگزاری حوزه

مطالب مرتبط

۰۲آذر
طلاب متخصص در اولویت جذب دفتر تبلیغات/ شیوه های شناسایی و جذب طلاب
معاون منابع انسانی دفتر تبلیغات اسلامی در گفتگو با صدای حوزه مطرح کرد؛

طلاب متخصص در اولویت جذب دفتر تبلیغات/ شیوه های شناسایی و جذب طلاب

۳۰آبان
مخالف پذیرش حوزه از سیکل هستم/ فقیه رسانه بلد نداریم/در زمینه اقتصاد مجازی، ارز دیجیتال و…حتی به تعداد انگشتان دست کارشناس نداریم!
گفتگوی صدای حوزه با عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی پیرامون ارزیابی نظام آموزش و مدارک حوزوی؛

مخالف پذیرش حوزه از سیکل هستم/ فقیه رسانه بلد نداریم/در زمینه اقتصاد مجازی، ارز دیجیتال و…حتی به تعداد انگشتان دست کارشناس نداریم!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.