• امروز : یکشنبه - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 1 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 5 December - 2021
کل اخبار 4539اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهحضور طلاب کاربلد برای شکست حصر تربیتی کودکان و رفع ابهام از سبک زندگی ایرانی-اسلامی صدای حوزهشهروندان فضای مجازی و تربیت دیجی‌نیتیو ها صدای حوزهسبک زندگی طلاب؛ چیزی شبیه معجزه / چند نفر از طلاب و روحانیون حقوق بگیر هستند؟ صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب صدای حوزههیچ شبی نشده است که علامه مصباح یزدی را فراموش کنم؛ هیچ شبی! صدای حوزهتأکید آیت الله اعرافی بر حفظ حوزه آزاد/ تجربه موفق در دفتر فقه معاصر در جهت رسیدن به خروجی های مشترک علمی صدای حوزهنامه دوستانه علامه طباطبایی به آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای صدای حوزهمدیریت از درون و بیرون! صدای حوزهامام جمعه در صورت کسب یقین از مفسده باید زودتر از قوه قضاییه اقدام کند/در برخی شهرها اقبال زیادی از نماز جمعه نمی‌شود چون امام جمعه به صورت دستوری کار می کند صدای حوزهچرخه معیوب اعتراضات و یک سوال ساده صدای حوزهامروزه مسیر علم از فناوری های هوشمند می گذرد و نیازمند مواجهه دقیق دین با این مباحث است صدای حوزهمرکز خدمات و پاشنه آشیلی بنام “اولویت” در طرف قراداد ها صدای حوزهلطفا مراقب غزاله ها و آرمانهامان باشیم!

1
احتمال سلب مالکیت سعودی ها در نیوکاسل؛

درخواست AVR برای اخراج بن سلمان از فوتبال

  • کد خبر : 29669
  • ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
درخواست AVR برای اخراج بن سلمان از فوتبال
رئیس سازمان عفو بین الملل: از پذیرش سازمان لیگ برتر انگلیس برای بازنگری پرونده مالکیت نیوکاسل خوشحالیم.

به گزارش صدای حوزه، تقریبا یک ماه از مالکیت سعودی ها و به صورت ویژه صندوق سرمایه گذاری سعودی در نیوکاسل انگلیس می گذرد. محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در همان ابتدای سرمایه گذاری اش در فوتبال مورد هجمه های شدید از سوی سازمان های حقوق بشری قرار گرفت که تا امروز هم ادامه داشته است.

استارت شکست پروژه تطهیر چهره آل سعود

بسیاری از رسانه های معتبر اروپا از جمله نشریه «گاردین» انگلیس، این اقدام بن سلمان را با تعبیر «ورزشی شویی»، مثل پولشویی نام برد و به نقد جدی و سنگین آن پرداخت. رسانه های حامی حقوق بشر آل سعود را متهم کردند که با خرید این باشگاه لیگ برتری، به دنبال تطهیر جنایت های جنگی خود در یمن و سایر حوزه ها هستند.

علاوه بر جنایت های آل سعود در چند سال گذشته در یمن، پرونده قتل وحشتناک جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی از سال ۲۰۱۸ باز است. محمد بن سلمان متهم ردیف اول این پرونده قتل است.

ولیعهد عربستان از ۳ سال گذشته تلاش های زیادی کرد تا بتواند با خرید یک باشگاه فوتبالی شناخته شده در دنیا، چهره زشت خود را در جهان تطهیر کند و بتواند مسیر کارهای اقتصادی بزرگ را در اروپا هموار کند. او به دنبال آن بود تا صفت قاتل و جنایتکار را از خود دور کند و در این مسیر، فوتبال را مسیری سودمند می دانست.

بن سلمان زیر تیغ سازمان عفو بین الملل

اما با گذشت یک ماه از مالکیت صندوق سرمایه گذاری سعودی در نیوکاسل، به نظر می رسد شکایت های متوالی از سوی سازمان های حقوق بشر به سازمان لیگ برتر انگلیس پاسخ داده و اکنون پرونده بازنگری مالکیت سعودی ها در باشگاه انگلیسی کلید خورده است.

نشریه «گاردین» در این زمینه خبر داد: “سازمان لیگ فوتبال انگلیس با درخواست سازمان عفو بین الملل برای بازنگری در مالکیت نیوکاسل موافقت کرده است. هم اکنون پروژه بازنگری پرونده های مالکین جدید باشگاه انگلیسی استارت خورده است.”

موافقت سازمان لیگ برتر انگلیس با بازنگری در مالکیت جدید نیوکاسل به نظر می رسد پروژه تطهیر چهره زشت آل سعود را با مشکل بزرگی مواجه کرده و احتمال دارد این باشگاه از سعودی ها پس گرفته شود.

موافقت رئیس سازمان لیگ جزیره با درخواست عفو بین اللمل

بعد از دو هفته مکاتبه منظم از سوی سازمان عفو بین الملل برای بازنگری در پرونده مالکان جدید نیوکاسل، در نهایت ریچارد مسترز رئیس اجرایی این سازمان با این درخواست موافقت کرد.

فشارها برای بازنگری در مالکیت جدید در جایی اوج رسید که در بازی هفته گذشته نیوکاسل با کریستال پالاس، هواداران میزبان بنری را علیه بن سلمان ولیعهد عربستان به ورزشگاه آوردند که نشان می دهد این فرد اشاعه دهنده تروریسم است و جنایت های جنگی مرتکب شده است.

نکته جالب تر این است که پلیس هیچ اقدامی علیه هواداران کریستال پالاس انجام نداد تا در ورزشگاه این بنر برای کل دنیا مخابره شود. جمع نشدن این بنرها به نوعی تایید پلیس بر جنایت های آل سعود نیز به شمار می آید.

احتمال سلب مالکیت سعودی ها در نیوکاسل

ساشا دشموخ رئیس کمیته اجرایی سازمان عفو بین الملل در این زمینه، گفت: “خیلی واضح است که ما از پذیرش سازمان لیگ برتر انگلیس برای بازنگری پرونده مالکیت نیوکاسل خوشحالیم. آماده ارائه پیشنهادهایی هستیم که نقطه آغازی برای بهبودی وضعیت فوتبال خواهد شد.”

این مسئول بلندمرتبه سازمان عفو بین الملل ادامه داد: “قوانین فعلی در مورد اینکه چه کسی باشگاه‌های فوتبال انگلیس را مالکیت و اداره کند، کاملاً ناکافی است. هیچ محدودیتی برای مالکیت کسانی که در اعمال شکنجه، برده‌داری، قاچاق انسان یا حتی جنایات جنگی شریک هستند، وجود ندارد.”

گرفتاری بن سلمان در گوشه رینگ حقوق بشر

بدون شک نوک پیکان اتهام سازمان عفو بین الملل از جنایت های جنگی و قتل به سوی محمد بن سلمان نشانه رفته است. آل سعود همیشه برای تطهیر جنایت های خود به دنبال خرید باشگاهی در حد لیگ برتر انگلیس بود تا بتواند با استفاده از تریبون فوتبال، خودش را حامی حقوق بشر جلوه دهد ولی به نظر می رسد این پروژه عظیم در حال فروپاشی است.

رئیس سازمان عفو بین الملل در پایان به صراحت از احتمال پس گرفتن مالکیت نیوکاسل از سعودی ها اشاره کرد و گفت: “مشتاقیم که نظرات خود را با ریچارد مسترز (رئیس سازمان لیگ برتر انگلیس) در مورد تست از مالکان و مدیران منطبق با حقوق بشر که می تواند به حذف مالکان نامناسب که در نقض حقوق بشر شریک هستند، به اشتراک بگذاریم. با این اقدام می توانیم باعث کاهش «ورزشی شویی» و بهبود حاکمیت کلی فوتبال در دنیا شویم.”

باید منتظر جلسه سازمان لیگ برتر انگلیس با سازمان عفو بین الملل ماند تا درباره نتایج این جلسه سرنوشت ساز اظهارنظر کرد. به نظر می رسد پروژه چند صد میلیون دلاری سعودی ها در فوتبال برای تطهیر چهره زشت خودشان با چالش های جدی مواجه شده و سازمان های حقوق بشری یقه بن سلمان را گرفتند.

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=29669
  • منبع : فارس

مطالب مرتبط

۲۱فروردین
دستگیری کودتاچیان اردن؛ ضربه به شبکه‌ای از هم گسسته!
دستپاچگی سعودی از لو رفتن عوامل کودتا؛

دستگیری کودتاچیان اردن؛ ضربه به شبکه‌ای از هم گسسته!

۰۷فروردین
سعودی‌ها در باتلاقی به نام یمن
به بهانه ششمین سال تجاوز به یمن؛

سعودی‌ها در باتلاقی به نام یمن

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.