• امروز : شنبه - ۱ آبان ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Saturday - 23 October - 2021
کل اخبار 4085اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهطلبه متاهل که دارای فرزند است، ماهی ۸۰۰ هزار تومان دریافتی دارد صدای حوزهپیشگام نبودن تشیع در گسترش علوم اسلامی اتهامی است که ریشه های تاریخی دارد صدای حوزهمرحوم حسن‌زاده آملی می‌فرموند: ما در حوزه ۳نفر راهم نداریم که بتوانند کشف‌المراد را تدریس کنند!!/با رصد حجم بالای شبهات اعتقادی در شبکه های ماهواره ای، به اهمیت مطالعات کلامی می توان پی برد صدای حوزهباید برای حل مشکلات مردم هم‌افزایی میان همه وجود داشته باشد صدای حوزهتعطیلی منابر با شیوع کرونا باعث تضعیف فرهنگ دینی شده که باید برای آن تدبیر شود صدای حوزهجامعه را از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تقویت کنید/مردم از بازدیدهای حضوری شما بسیار خوشحال می شوند صدای حوزهحضور ۳۷ هزار کاربر در مهارت خانه طلاب/ بارگذاری ۱۳۲ دوره مهارتی و کاربردی در سامانه صدای حوزهگاه طلاب باسواد هم زود مرید می شوند!/وضعیت شناسی مختصر فرقه احمدالحسن صدای حوزهاز به صفر رساندن آمار کودکان کار تا سر و سامان دادن به زندگی صدها معتاد صدای حوزهامارات و فهم دقیق از قد‌‌ و قواره سیاسی صدای حوزهسازوکار حمایت مالی، فکری و سیاسی از طلاب مشغول به تحصیل وجود ندارد/ سرانه روحانیت نسبت به جامعه پایین است صدای حوزهواکاوی دلایل کاهش اثرگذاری نهاد نماز جمعه /جای خالی گفتمان آزادی و جمهوریت در خطبه ها / لزوم درگیری گفتمان انقلاب با مسأله های مردم صدای حوزههر نقطه ای که در آن فقیه عالم به اوضاع زمان، طبیب مورد اعتماد و مدیر خیرخواه نباشد، کارشان مختل است /ادعاهای گروه های ضدواکسن در جلسه ای در وزارت بهداشت شنیده و به آن پاسخ داده شود صدای حوزهمردم افغانستان تنها نیستند؛ درد آن ها، درد ما و خون آن ها خون ما است/وظیفه ما سعی در ناامید کردن دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت است

0

مکتب شیفتگان خدمت و مکتب تشنگان قدرت

  • کد خبر : 21101
  • ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
مکتب شیفتگان خدمت و مکتب تشنگان قدرت
از منظر قرآن کریم دو نوع مسئولیت پذیری و به تعبیر امروزی کسب قدرت و مدل حکمرانی داریم.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی صدای حوزه، غلامعلی کریمی در کانال ایتای زمانه نوشت:

از منظر قرآن کریم دو نوع مسئولیت پذیری و به تعبیر امروزی کسب قدرت و مدل حکمرانی داریم.

۱٫مسئولیت پذیری و کسب قدرت در تفکر و جهان بینی توحیدی .

مکتب شیفتگان خدمت

ومَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ.
ﻭ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺟﺰ ﺭﺣﻤﺘﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺟﻬﺎﻧﻴﺎﻥ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻢ. (انبیاء ، ١٠٧)

در این مکتب، فرد با توجه به توانمندیها و استعداد های خدادادی ، موظف به پذیرش مسئولیت و کسب قدرت در جهت خدمت به خلق خدا و به سعادت رساندن بشریت است ، در اینجا فرد حق ندارد از زیر بار مسئولیت الهی خویش شانه خالی کند.
🕯 پیامبران ، ائمه اطهار و اولیای الهی ، علیهم السلام ، مصداق بارز صاحبان مسئولیت در این تفکر و مکتب هستند.
⚘حضرت یوسف ، علیه السلام ، علاوه بر آنکه “عبد مخلص ” است ، چون ” حفیظ علیم ” است، موظف است ، با پذیرش قدرت و مسئولیت ، بشریت را از عظیم ترین بحران خشگسالی تاریخ عبور دهد و ضمن تامین رفاه مادی ، سعادت اخروی آنان را نیز با دعوت به توحید و یکتا پرستی تضمین کند ؛
آیا چنین کار عظیمی بدون کسب قدرت و حاکمیت امکان پذیر است ؟
⚘قاسم سلیمانی حق استراحت و کناره گیری از مسئولیت ندارد ، در این تفکر و جهان بینی فردِ مومن آسایش سلامتی و عمر خود را صرفت خدمت به بندگان خدا می کند چرا که طرف معامله او خداوندی است که مالک کل هستی است.
🕯جهادگران این تفکر که عباد صالح پروردگار هستند، با توکل بر خداوند ، با راز و نیاز و دعا و تذلل به در گاه خداوند و با مراقبه و حساب کشی از خویشتن و با تهذیب نفس خود، روز به روز به اذن الله بر مراتب تقوای خود می افزایند و خود را در حصن حصین الهی قرار می دهند تا از دایره عبودیت و بندگی خداوند خارج نشده و آلوده به ظلم به بندگان خدا نگردند!

۲٫کسب قدرت و مدل حکمرانی در تفکر و جهان بینی مادی.

مکتب تشنگان قدرت.

إنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَهً مِّنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ.
فرعون در زمین برتری جویی کرد، و اهل آن را به گروههای مختلفی تقسیم نمود؛ گروهی را به ضعف و ناتوانی می کشاند، پسرانشان را سر می برید و زنانشان را زنده نگه می داشت؛ او به یقین از مفسدان بود. (قصص ، ۴ )

در این نوع تفکر افراد با توسل به انواع حیله و دست زدن به هر جنایتی سعی می کند با کسب قدرت و حاکمیت ، به انواع و اقسام شهوات رانی ها بپردازد تا شاید عطش پایان ناپذیر و آتش خاموش ناشدنی شهوات و نفسانیت خود را ارضاء کند که شدنی هم نیست و سرانجام با آن بار سنگین جنایات راهی گور می شوند.
فرعون ها ، نمرودها ، معاویه ها ، رضاخان ها، ترامپ ها و … نماد بارز این تفکر و جهان بینی هستند، که برای ماندن در قدرت به هر جنایتی دست می زنند که عالم پر است از نمونه های آن.
افرادی که در این تفکر و جهان بینی غوطه ور هستند ، یعنی : ” تشنگان قدرت ” قادر به درک ” شیفتگان خدمت ” نیستند و آنان را با خویش مقایسه می کنند.
اینکه تربیت یافتگان این مکتب شیطانی، با استناد به سخنان امامان منحرف خویش ، همگان را با خود و اندیشه و مکتب انحرافی خود مقایسه نمایند و با استناد به مبانی مکتب ” تشنگان قدرت ” و تحریف حقایق، به تخریب خادمان مکتب ” شیفتگان خدمت ” بپردازند ، امری طبیعی است.
با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی
تا بی خبر بمیرد در عین خود پرستی.

نکته بسیار مهم و اساسی:

نکته بسیار مهم که در بحث مسئولیت پذیری و مسئولیت سپاری، باید به آن توجه ویژه و خاص داشت ، تفاوت اساسی و مبنایی بین دو تفکر انقلابی ، جهادی و مومنانه ، با تفکر غیر انقلابی، غیر مومن و اشرافی و غربگرا است.
البته کاملاً روشن است که ، انقلابی بودن به عملکرد و کارنامه است نه به ادعا و حرافی ، که آن هم با “شاخص های انقلابیگری ” بخوبی قابل تشخیص است.

لذا آنچه چهره تابناک جمهوری اسلامی را غبار آلود نموده و زبان افراد غرب زده و دنیا پرست را دراز کرده ، تا با تحریف حقایق به تخریب ” شیفتگان خدمت ” یا همان جریان مومن جهادی و انقلابی بپردازند ، همین سپردن مسئولیت به افراد غیر انقلابی ، غرب گرا ، اشرافی و نا اهل و نا محرم است ، مخصوصا در برخی از انتخابات ها ، که الحمدلله با تغییر رویکرد از از جریان غربگرا به سمت جریان انقلابی ، ان شاءالله این غبار از چهره منور جمهوری اسلامی زدوده خواهد شد و چهره تابناک انقلاب اسلامی روز به روز درخشان تر خواهد شد. ان شاءالله .

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=21101
  • نویسنده : غلامعلی کریمی
  • منبع : zamanehh@

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.