• امروز : جمعه - ۳۰ مهر ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Friday - 22 October - 2021
کل اخبار 4072اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهمرحوم حسن‌زاده آملی می‌فرموند: ما در حوزه ۳نفر راهم نداریم که بتوانند کشف‌المراد را تدریس کنند!!/با رصد حجم بالای شبهات اعتقادی در شبکه های ماهواره ای، به اهمیت مطالعات کلامی می توان پی برد صدای حوزهحضور ۳۷ هزار کاربر در مهارت خانه طلاب/ بارگذاری ۱۳۲ دوره مهارتی و کاربردی در سامانه صدای حوزهگاه طلاب باسواد هم زود مرید می شوند!/وضعیت شناسی مختصر فرقه احمدالحسن صدای حوزهاز به صفر رساندن آمار کودکان کار تا سر و سامان دادن به زندگی صدها معتاد صدای حوزهامارات و فهم دقیق از قد‌‌ و قواره سیاسی صدای حوزهسازوکار حمایت مالی، فکری و سیاسی از طلاب مشغول به تحصیل وجود ندارد/ سرانه روحانیت نسبت به جامعه پایین است صدای حوزهواکاوی دلایل کاهش اثرگذاری نهاد نماز جمعه /جای خالی گفتمان آزادی و جمهوریت در خطبه ها / لزوم درگیری گفتمان انقلاب با مسأله های مردم صدای حوزههر نقطه ای که در آن فقیه عالم به اوضاع زمان، طبیب مورد اعتماد و مدیر خیرخواه نباشد، کارشان مختل است /ادعاهای گروه های ضدواکسن در جلسه ای در وزارت بهداشت شنیده و به آن پاسخ داده شود صدای حوزهمردم افغانستان تنها نیستند؛ درد آن ها، درد ما و خون آن ها خون ما است/وظیفه ما سعی در ناامید کردن دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت است صدای حوزهدر تبلیغ فامیلی باید خود واقعی‌تان باشید! / برخی از طلاب چون نتوانستند جایگاه خودشان را در فامیل پیدا کنند به سمت تبلیغ فامیلی نمی‌روند! صدای حوزهاز ویژگی‌های نظام فقهی اسلام، پاسخگویی به نیازهای جامعه در اعصار مختلف است صدای حوزهاسلام با فرهنگ غرب مخالف است نه پیشرفت و تکنولوژی صدای حوزهطلبه دهه شصتی و اشتغال زایی در ۸ روستا صدای حوزهانقلابیگری توحیدی یا طاغوتی؟

2
مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد:

ضرورت های سامانه تبیین و روشنگری و عملیاتی کردن منویات رهبری

  • کد خبر : 27130
  • ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
ضرورت های سامانه تبیین و روشنگری و عملیاتی کردن منویات رهبری
سامانه فراگیر تبیین و روشنگری در فضای مجازی برای پاسخ مستدل به ابهامات و سوالات مردمی به ویژه جوانان در راستای عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش صدای حوزه، روح‌الله اسدی روز چهارشنبه در گفت وگویی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و ضرورت روشنگری و جهاد تبیین افزود: وزارت ورزش و جوانان برای عملیاتی کردن این طرح، همه دستگاه‌های متولی امور جوانان عضو شورای عالی جوانان و ستادهای ساماندهی امور جوانان را جهت هماهنگی فراخوانده است.

وی تصریح کرد: پروژه تحریف همگام با تحریم برای اثرگذاری بر افکار عمومی جامعه به ویژه جوانان پیاده‌سازی شده است. در حال حاضر برخی کانال‌ها در فضای مجازی برای پاسخ به شایعات، شبهات و سوالات مردمی راه‌اندازی شده است، اما پاسخ به این حجم از هجمه‌های تبلیغاتی مستلزم راه‌اندازی یک سامانه متمرکز است.

اسدی اضافه کرد: امروز جوانان در فضای مجازی تحت‌تاثیر حجم عظیمی از اطلاعات قرار گرفته و بنابراین هر روز شبهه‌ای جدید ایجاد می‌شود، بنابراین سوالات جوانان که در قالب گفت وگو، نشست‌های تخصصی مطرح و در این سامانه ثبت می‌شود، توسط دستگاه‌های مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

به گفته مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب هم باید به سوالات و ابهامات جوانان پاسخ داده شود.

وی تاکید کرد: بعضی از ابهامات به دلیل ضعف در عملکرد و همچنین مشکلات در جریان و فرایندهای سازمانی و عدم شفافیت است که باید به عنوان یک تجربه ارزشمند در گام دوم انقلاب استفاده شود و ضمن پذیرش نواقص درصدد اصلاح روال گذشته بود.

به گفته اسدی، بارگذاری سامانه نیز در دست جمع‌بندی و مستلزم مصوب شدن نقش دیگر دستگاه‌ها در ستاد ملی و شورای عالی امور جوانان است.

ایجاد شفافیت و پرهیز از توجیه اشتباهات مدیریتی

اسدی افزود: یکی از مهمترین رویکردهای دولت در حکمرانی، شفافیت است که نقشی اساسی در کاهش انحراف و فساد در عرصه حکمرانی دارد. در سیاست‌های کلی نظام اداری هم به این مساله تاکید ویژه شده و یکی از کارکردهای اصلی این سامانه متمرکز نیز ایجاد شفافیت و پرهیز از توجیه اشتباهات مدیریتی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اندیشکده‌های متعددی با هدف ایجاد روشنگری تشکیل می‌شود، اما نتیجه و عملکرد این مراکز به جوانان و آحاد جامعه نمی‌رسد و گاه سرنوشتی همانند رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی خواهد داشت. بر این اساس، نتیجه زحمات و تحقیقات در کتابخانه‌ها بایگانی می‌شود.

ضرورت آموزش سواد رسانه‌ای به جوانان به‌منظور سازگاری با عصر جدید

اسدی ادامه داد: در این سامانه همچنین آموزش‌های لازم برای ارتقای سواد رسانه‌ای مدیران و جوانان درنظر گرفته شده که جوانان به طور ناخواسته عامل بازتولید و بازنشر انحرافات در فضای مجازی نشوند.

وی تاکید کرد: سواد رسانه‌ای ضرورت جهان امروز است، مجموعه‌ای از نگرش‌ها، مهارت‌ها و دانش لازم به منظور درک و فهم و استفاده از انواع مختلف رسانه. ‌

اسدی اضافه کرد: رسانه در جهان امروز امکان آموزش همگانی، کاهش هزینه‌های آموزش، غلبه بر محدودیت‌های زمانی و مکانی و دسترسی سریع و وسیع به منابع را فراهم کرد، اما این فناوری دورشدن از تعاملات اجتماعی و انسانی، دشواری زبانی و فرهنگی فردگرایی، تک‌بعدی شدن سرریز اطلاعات و احتمال کاهش عمق آموزش و گسترش اطلاعات غلط را نیز به همراه داشته است.

وی توضیح داد: پاسخگویی به این چالش‌ها از طریق یک دستگاه و شورا اتفاق نمی‌افتد، این امر نیازمند هماهنگی سازمان‌یافته بین دستگاه‌های متعدد بوده و بستر این هماهنگی در ستادهای ساماندهی امور جوانان مهیا است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در این ستادها دستگاه‌های متولی، صاحب‌نظران حوزه‌های جوانان و همچنین جوان‌ها عضو و در موضوعات تخصصی ورود یافته و وزارت ورزش و جوانان هم با تقسیم کار ملی و آموزش‌های استانی و شهرستانی درصدد غلبه بر این چالش‌ها است.

اسدی همچنین اعلام کرد: در اولین جلسه ستاد ملی و شورای عالی جوانان به صورت مستدل، به‌هنگام، با پرهیز از غرض‌ورزی و بازی‌های جناحی سیاسی جهاد تبیین پیگیری شده و با همکاری همه دستگاه‌ها آغاز خواهد شد.

دعوت از جوانان برای ارائه ایده و طرح‌های نوین در سامانه تبیین

وی یادآور شد: در این راستا از جوانان فعال در این عرصه نیز دعوت می‌شود، ایده و طرح‌های خود را به منظور پیشبرد اهداف جهاد تبیین از طریق دبیرخانه‌های ستادهای ساماندهی امور جوانان استان‌ها به دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ارسال کنند.

سامانه فراگیر تبیین و روشنگری در فضای مجازی برای پاسخ مستدل به ابهامات و سوالات مردمی به ویژه جوانان در راستای عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری راه‌اندازی می‌شود.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=27130
  • منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

۲۷مهر
استفاده طولانی از فضای مجازی از هر نوعش مخرب است
تبعات استفاده زودهنگام کودکان از فضای مجازی؛

استفاده طولانی از فضای مجازی از هر نوعش مخرب است

۲۳مهر
این داستان، جعل شخصیت!
تحلیلی در باب فضای مجازی:

این داستان، جعل شخصیت!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.