• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022
کل اخبار 5067اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهستاد راهبری معماری و شهرسازی حوزه علمیه قم دعوت به همکاری کرد صدای حوزهسیره زندگانی حضرت زهرا (س) الگویی کامل در باب همسرداری و تربیت فرزند صدای حوزهنهادهای حوزوی در مقابل جریان تحریف بی تفاوت نباشند! صدای حوزهطلاب را به روز، معتقد و امیدوار تربیت کنید/طلبه‌ها به دلیل کرونا و عدم ارتباط با اساتید، آسیب دیده‌اند صدای حوزهاهتمام معاونت پژوهش حوزه بر حمایت از گروه های جهادی علمی صدای حوزهدرس خارج مجازی از سال تحصیلی آینده برگزار خواهد شد صدای حوزهآموزش عقاید نباید نقطه آغاز آموزش‌های دینی باشد صدای حوزهریزش های پنهان حوزه؛ مسأله جان سوزی که غالبا مورد توجه واقع نمی شود! صدای حوزهطلاب وارد حوزه های هوش مصنوعی و بازی‌های رایانه‌ای می شوند صدای حوزهویکی فقه، دانشنامه متقن و قابل اعتماد در حوزه علوم اسلامی/ تا تبدیل شدن به دانشنامه تراز اسلامی فاصله زیادی داریم صدای حوزهاستاد قاضی‌زاده: حوزه باید ناصح و ناظر حکومت باشد/ در اینکه اسلام، نظام اقتصادی و سیاسی دارد، با امام خمینی (ره) مخالفم/ حجت الاسلام پیروزمند: اقامه دین وظیفه روحانیت است/تقریر شما از امام خمینی تحریف ایشان است! صدای حوزهدرآمد موقوفات حوزوی، آنطور که می گویند، نیست/حوزه علمیه، آمادگی مدیریت موقوفاتش را ندارد! صدای حوزهپول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است/مردم از نوسانات قیمتی در بازار گلایه مند هستند/اختلاس‌ها با قلم افراد صورت می‌گیرد نه با زور اسلحه/در فعالیت‌های بانکی باید کارمزد واقعی مبنای کار باشد صدای حوزهمسجد از آغاز اسلام به عنوان مهمترین مرکز برای تمدن سازی محسوب می‌شود

0
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در خطبه های نماز جمعه مطرح کرد؛

کار حضرت زینب (س)، امتداد جهاد تبیین حضرت فاطمه(س)/ وحدت میان حوزه و دانشگاه، از امور اساسی برای تعالی کشور

  • کد خبر : 33656
  • ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
کار حضرت زینب (س)، امتداد جهاد تبیین حضرت فاطمه(س)/ وحدت میان حوزه و دانشگاه، از امور اساسی برای تعالی کشور
در این ۷۵ روز بین رحلت پیامبر تا شهادت، حضرت زهرا(س) دفاع مقدسی را سازمان داد که حقیقتاً اعجاب آور و البته بسیار دست آموز و الهام بخش است.

به گزارش صدای حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، امام جمعه موقت تهران در خطبه های عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، خطبه اول را به این موضوع اختصاص داد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها لیله القدر اسلام و قدر قرآن بود و با اینکه وجود نازنین ایشان همواره پشتوانه عظیمی برای اسلام، پیامبر و امیر المومنین علیه السلام در همه صحنه‌ها بود، همه وجود خود را عاشقانه، صادقانه و خالصانه به میدان آورد.

وی اضافه کرد: در این ۷۵ روز بین رحلت پیامبر تا شهادت، حضرت زهرا(س) دفاع مقدسی را سازمان داد که حقیقتاً اعجاب آور و البته بسیار دست آموز و الهام بخش است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را باید بنیانگذار جهاد تبیین بدانیم، گفت: در حقیقت کار حضرت زینب سلام الله علیها امتداد جهاد تبیین حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که در یک مقطع بی نظیر انجام شد که یک پیچ تاریخی است و جریان نبوت به امامت منتقل می شود.

وی همچنین تصریح کرد: یک اراده شیطانی خطرناک در وسط میدان فعال بود که این انتقال به درستی انجام نشود، اگر هم انجام شد، با تحریف و جابجایی ارزش‌ها صورت بگیرد؛ هرچند در هدف اول که جلوگیری از حاکمیت اسلام ناب بود، در مقطعی موفق شدند اما هدف دوم آنها یعنی تلاش برای تحریف حقیقت، ناکام ماند.

جهاد تبیین حضرت فاطمه (س)ناکام گذارنده حریف در همه زمینه ها

امام جمعه موقت تهران همچنین یادآور شد: اگرچه این‌جا شمشیر علی بن ابیطالب علیه السلام برای مصلحت امت اسلامی در میان بود، اما زبان و تبیین حضرت فاطمه (س) و جهاد تبیین جریانات حریف را ناکام گذاشت.

حاج علی اکبری همچنین یادآور شد: حضرت فاطمه سلام الله علیها به میدان آمد و دفاع همه جانبه‌ای را با جانفشانی آغاز کرد و در کنار بیت امامت تا شهادت فرزند و تبیین شبانه برای اصحاب و سخن گفتن با زنان مدینه تا گریه انذار در کنار قبور بقیع و شهدای خود تا وضعیت بیدار کننده آن حضرت، همه گام‌های صادقانه حضرت زهرا بود.

خطبه فدکیه؛ بهانه‌ای برای طرح مسائل اصلی حکومت اسلامی

وی همچنین بیان کرد: خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا (س)‌ یک حماسه بود و همین بهانه‌ای برای طرح مسائل اصلی حکومت اسلامی شده بود. فاطمه زهرا سلام الله علیها این مقام معنویت و نورانیت و با آن مقام علم و معرفت و جایگاه سیاسی و اجتماعی منحصر به فرد خود برای خلق حماسه جاودانی به میدان آمد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه بیان کرد: روزهای اول خلافت، مسجد پر جمعیت بود که هم مردم و هم مسئولان حضور داشتند و فاطمه سلام الله علیها وارد میدان شد؛ مدتی مردم صدای پیامبر را نشنیدند همچنان فضای غم آلود پیام رحلت برقرار بود و با هیبتی نستوه و شکوهی مثال زدنی همراه با جمعی از بانوان حرکت کردند و وارد مسجد شدند. جریان حرکت آن حضرت را وقتی گزارش می‌کنند عمدتاً تکیه بر حجاب با جلال و شکوه حضرت دارند.

حاج علی اکبری در همین باره گفت: خطبه نورانی همسنگ خطبه‌های نهج البلاغه امیرالمومنین علیه السلام بود که از همان ابتدا مورد توجه و محل مراجعه، بحث و تفسیر هم قرار گرفته است اما واقعیت این است که حق آن ادا نشده است.

وی ادامه داد: عشق به اهل بیت(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) شناسه ملی کشور است و در این زمینه شیعه و سنی فرقی ندارد و اگر زمانی، شیطان سخنی بر زبان فردی جاری می کند، کسی به او اعتنا نمی کند و البته خودش هم پشیمان می شود، اگرچه مسئولین مربوطه هم تصمیمات لازم را گرفته اند، اما مسئله امروز کشور وحدت امت است.

وحدت میان حوزه و دانشگاه، از امور اساسی برای تعالی کشور

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر وحدت میان حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: این موضوع از امور اساسی برای تعالی کشور است؛ از شورای عالی انقلاب فرهنگی توقع داریم با توجه به ماموریتی که دارند در تحقق این موضوع اقدامات مناسبی انجام دهند.

علی اکبری در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه با بیان اینکه محور مذاکرات رفع تحریم ها است، اظهار کرد: مواضع تهدیدگونه برخی مقامات غربی ها شبیه طنز است و خودشان هم می دانند که هیچ غلطی نمی توانند بکنند. امروز برای ما موضوع اصل مسئله خنثی سازی تحریم ها بر اساس تکیه بر ظرفیت های داخلی است.

وی افزود: طرف مقابل در روند مذاکرات خط تحریف و برهم زدن تمرکز هیئت ایرانی را در پیش گرفته است، آنها باید از حضور ایران در پای میز مذاکره به رغم عهد شکنی آنها استقبال کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روز حمل و نقل جاده‌ای، گفت:‌ سالیانه ۸و نیم درصد تولید ناخالص داخلی از این بخش است و سالیانه ۱۰۰ میلیون نفر و ۵۰۰ میلیون تن کالا از طریق حمل و نقل جاده ای انجام می شود، لذا باید به معیشت و بیمه رانندگان توجه کرد؛ لذا مجلس و دولت نیز باید به بخش حمل و نقل درون شهری توجه ویژه ای داشته باشند.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=33656
  • منبع : خبرگزاری حوزه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.