• امروز : یکشنبه - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • برابر با : 1 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 5 December - 2021
کل اخبار 4539اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهحضور طلاب کاربلد برای شکست حصر تربیتی کودکان و رفع ابهام از سبک زندگی ایرانی-اسلامی صدای حوزهشهروندان فضای مجازی و تربیت دیجی‌نیتیو ها صدای حوزهسبک زندگی طلاب؛ چیزی شبیه معجزه / چند نفر از طلاب و روحانیون حقوق بگیر هستند؟ صدای حوزهآیت الله علوی گرگانی: فعالیت‌های شما موجب خوشحالی ماست / رائفی پور: بالای ۸۰۰ نفر از اهل سنت و بهاییت و مسیحیت، در مصاف مستبصر شده‌اند صدای حوزهمدرسه علمیه ای برای تربیت مدیر و مدرس/حضور مستمر مسئولین مدرسه در میان طلاب تا نیمه شب صدای حوزههیچ شبی نشده است که علامه مصباح یزدی را فراموش کنم؛ هیچ شبی! صدای حوزهتأکید آیت الله اعرافی بر حفظ حوزه آزاد/ تجربه موفق در دفتر فقه معاصر در جهت رسیدن به خروجی های مشترک علمی صدای حوزهنامه دوستانه علامه طباطبایی به آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای صدای حوزهمدیریت از درون و بیرون! صدای حوزهامام جمعه در صورت کسب یقین از مفسده باید زودتر از قوه قضاییه اقدام کند/در برخی شهرها اقبال زیادی از نماز جمعه نمی‌شود چون امام جمعه به صورت دستوری کار می کند صدای حوزهچرخه معیوب اعتراضات و یک سوال ساده صدای حوزهامروزه مسیر علم از فناوری های هوشمند می گذرد و نیازمند مواجهه دقیق دین با این مباحث است صدای حوزهمرکز خدمات و پاشنه آشیلی بنام “اولویت” در طرف قراداد ها صدای حوزهلطفا مراقب غزاله ها و آرمانهامان باشیم!

3
همزمان با پنجمین سال ریاست آیت الله اعرافی بر حوزه های علمیه کشور:

بازخوانی انتظار مراجع تقلید از حوزه های علمیه

  • کد خبر : 17301
  • ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
بازخوانی انتظار مراجع تقلید از حوزه های علمیه
توجه به وضعیت معیشت و برنامه ریزی صحیح برای طلاب از مهم ترین انتظارات مراجع تقلید از مدیر حوزه های علمیه کشور است.

به گزارش صدای حوزه، آیت الله اعرافی در ۸ تیرماه سال ۹۵ برای نخستین بار با رای شورای عالی حوزه های علمیه به عنوان مدیر حوزه های علمیه برگزیده شد و ۱۲ تیرماه ۹۹ بار دیگر برای مدت چهار سال انتخاب شد. در ادامه گزیده ای از بیانات مراجع عظام و توصیه هایشان را در دیدار با مدیر حوزه های علمیه مرور می نماییم تا بتوانیم ارزیابی درستی از مسیر پیش رفته و مطالبات جا مانده داشته باشیم:

آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، با تشکر از اقدامات و تلاش های وی، مسأله معیشت طلاب را مهم دانسته و گفتند: معیشت از مشکلات اولیه طلاب است که باید دربارۀ آن تدبیری اندیشید و از هر مسیر ممکن این مسأله تقویت و حل گردد، البته ما به نوبۀ خود شهریه طلاب را افزایش داده ایم.

ایشان افزودند: مسائل درمانی و بیمه ای نیز از دیگر مشکلات طلاب است که باید پیگیری شود تا به شرایط مطلوبی برسد، اینکه در برخی موارد گفته می شود طلبه تمام هزینه های بیمارستان را بپردازد و بعد از مرکز خدمات مطالبه کند، این مناسب نیست، چرا که ممکن است توان پرداخت هزینه ها را نداشته باشد.

معظم له در ادامه به مشکل مسکن طلاب نیز اشاره کرده و خاطر نشان ساختند: باید طرحی در این باره تنظیم گردد تا این مشکل نیز به مرور برطرف شود.

حضرت آیت الله  مکارم شیرازی در ادامه با بیان این که بیماری کرونا سبب شده تا بسیاری از مشاغل و کسب و کارها و زندگی مردم مختل شود، گفتند: از خداوند متعال مسألت داریم که با عنایت خود هر چه زودتر این بیماری را ریشه کن فرماید. ۱۵ تیر ۱۳۹۹

دیدار آیت الله اعرافی با آیت الله نوری همدانی

 حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در سخنانی از خدمات چشمگیر و جهادی آیت الله اعرافی در این سالهای مدیریت حوزه تشکر و نکاتی را برای دوره جدیدمدیریت وی متذکرشدند.

معظم له بیان کردند: حوزه علمیه در سال های بعد انقلاب و خصوصا در سال های اخیر،تحول چشم گیری داشته و باید برای رسیدن به حدکامل آن تلاش کرد و زحمات آیت الله اعرافی بسیار ارزشمند بود و من از ایشان تشکرمی کنم.

این مرجع تقلید، پیشرفت حوزه را در سال های اخیرخوب توصیف کردند و گفتند: باهمه این پیشرفت ها با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش نمود و همه باید به مدیریت حوزه کمک کنند.

معظم له آیت الله اعرافی را شخصیتی ممتاز، مخلص، توانمند و پرتلاش دانسته و بیان داشتند:تلاش طلاب درحوادث غیر مترقبه خصوصا سیل سال گذشته و بیماری کرونا بسیار خوب بود و از آنان تشکر می کنم.

حضرت آیت الله نوری همدانی، وضعیت اقتصادی  و معیشت مردم و خصوصا طلاب را نگران کنند توصیف نموده و گفتند: ما در حدتوان کمک می کنیم، ولی باید مشکل اساسی حل شود، مردم عده ای ازمعممین رامی بینند که مشغول کارحکومتی و اداری هستند و وضع تقریبا مناسب دارند، اینجورتلقی می شود، اوضاع اقتصادی همه طلبه ها آنگونه است درحالی که اکثرطلاب وضع اقتصادی مناسب ندارند.

ایشان به عمق بخشی بیشتر در متون حوزوی، توجه به اخلاق و هجرت طلاب به شهرستانها را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: توجه و نظارت علمی درحوزه های  شهرستانها باید بیشتر شود.

این مرجع تقلید درپایان با تشکر مجدد از زحمات آیت الله اعرافی برای موفقیت وی دعاکردند.

خاطرنشان می شود: درابتدای این دیدار مدیرحوزه های علمیه، گزارشی ازعملکردمجموعه حوزه و برنامه های آینده بیان کرد.

۱۵ تیر ۱۳۹۹

پنج سال مدیریت آیت الله اعرافی بر حوزه های علمیه کشور

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با حضرت آیت الله سبحانی از مراجع معظم تقلید  دیدار و گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش: آیت الله اعرافی در این دیدار گزارشی از فعالیت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه در دوره چهار ساله گذشته و همچنین از برنامه های آتی این مرکز و خدمات اجتماعی و جهادی حوزه علمیه، طلاب و روحانیت در ایام  کرونا ارائه داد.

حضرت آیت الله سبحانی نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از انتخاب مجدد آیت الله اعرافی برای یک دوره دیگر در مدیریت حوزه های علمیه، توصیه هایی به مدیر حوزه های علمیه در خصوص مسائل حوزه و طلاب داشتند.

ایشان بیان داشتند: تقویت منبر حسینی برای تبلیغ مردم به دین و اخلاق، از اولویت های شورای مدیریت حوزه قرار گیرد. سیاست غلط «محصل دائم العمر» در حوزهای علمیه اصلاح گردد و  طلاب پس از تحصیل به بلاد بازگردند، بسیاری از مساجد امام جماعت ندارند.

معظم له بیان کردند: طلاب در مسیر تبلیغ و تعلیم قرار گیرند. فاصله طبقاتی بین طلاب –  بعلت جذب اندکی از طلاب به مجموعه های دانشگاهی و… آسیب هایی را به انگیزه تحصیل در طلاب وارد کرده است.

حضرت آیت الله سبحانی  گفتند: طلاب پس از مدارس و سطح  رها نشوند، اتاق مخصوصی راه و مسیر آنها را رصد کنند. در مورد کتاب درسی فکری کنید، تا مطالب عمیق، در قالب های امروزی در اختیار محصلین قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://v-o-h.ir/?p=17301
  • منبع : رسا

مطالب مرتبط

۲۳آبان
پلورالیسم رفتاری طلاب و چالشی به نام هویت
یادداشتی در باب یکی از مسائل بغرنج حوزه؛

پلورالیسم رفتاری طلاب و چالشی به نام هویت

۱۹آبان
در سال جاری سه هزار مبلغ امین جذب بدنه آموزش‌وپرورش شدند/ قریب به ۲ هزار نفر از آنها کاملاً جهادی عمل می کنند
معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛

در سال جاری سه هزار مبلغ امین جذب بدنه آموزش‌وپرورش شدند/ قریب به ۲ هزار نفر از آنها کاملاً جهادی عمل می کنند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.