• امروز : جمعه - ۳۰ مهر ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Friday - 22 October - 2021
کل اخبار 4072اخبار امروز 0

صدای حوزه امروز

صدای حوزهمرحوم حسن‌زاده آملی می‌فرموند: ما در حوزه ۳نفر راهم نداریم که بتوانند کشف‌المراد را تدریس کنند!!/با رصد حجم بالای شبهات اعتقادی در شبکه های ماهواره ای، به اهمیت مطالعات کلامی می توان پی برد صدای حوزهحضور ۳۷ هزار کاربر در مهارت خانه طلاب/ بارگذاری ۱۳۲ دوره مهارتی و کاربردی در سامانه صدای حوزهگاه طلاب باسواد هم زود مرید می شوند!/وضعیت شناسی مختصر فرقه احمدالحسن صدای حوزهاز به صفر رساندن آمار کودکان کار تا سر و سامان دادن به زندگی صدها معتاد صدای حوزهامارات و فهم دقیق از قد‌‌ و قواره سیاسی صدای حوزهسازوکار حمایت مالی، فکری و سیاسی از طلاب مشغول به تحصیل وجود ندارد/ سرانه روحانیت نسبت به جامعه پایین است صدای حوزهواکاوی دلایل کاهش اثرگذاری نهاد نماز جمعه /جای خالی گفتمان آزادی و جمهوریت در خطبه ها / لزوم درگیری گفتمان انقلاب با مسأله های مردم صدای حوزههر نقطه ای که در آن فقیه عالم به اوضاع زمان، طبیب مورد اعتماد و مدیر خیرخواه نباشد، کارشان مختل است /ادعاهای گروه های ضدواکسن در جلسه ای در وزارت بهداشت شنیده و به آن پاسخ داده شود صدای حوزهمردم افغانستان تنها نیستند؛ درد آن ها، درد ما و خون آن ها خون ما است/وظیفه ما سعی در ناامید کردن دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت است صدای حوزهدر تبلیغ فامیلی باید خود واقعی‌تان باشید! / برخی از طلاب چون نتوانستند جایگاه خودشان را در فامیل پیدا کنند به سمت تبلیغ فامیلی نمی‌روند! صدای حوزهاز ویژگی‌های نظام فقهی اسلام، پاسخگویی به نیازهای جامعه در اعصار مختلف است صدای حوزهاسلام با فرهنگ غرب مخالف است نه پیشرفت و تکنولوژی صدای حوزهطلبه دهه شصتی و اشتغال زایی در ۸ روستا صدای حوزهانقلابیگری توحیدی یا طاغوتی؟

0
در گفتگو با مدیر کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) مطرح شد؛

از ترویج مکتب حاج قاسم تا حمایت از دانش آموزان محروم در یک کانون مسجدی

  • کد خبر : 26035
  • ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
از ترویج مکتب حاج قاسم تا حمایت از دانش آموزان محروم در یک کانون مسجدی
تلاش کرده ایم مکتب سردار دل ها را به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم و نگاه و هدف شهید سلیمانی که خود را مطیع و فدای رهبر انقلاب می دانست و همواره تاکید داشت اگر می خواهیم کشورمان پیشرفت کند، باید مطیع مقام معظم رهبری باشیم، ترویج دهیم

به گزارش صدای حوزه، کانون های فرهنگی هنری مساجد از جمله مراکزی هستند که در جوار خانه های خدا برای مقابله با جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگی ایجاد شده اند. لذا در زمانه ای که نسل های جوان و نوجوان دوران دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان را درک نکرده اند، این کانون ها می توانند در کنار انجام فعالیت های فرهنگی و هنری بهترین مراکز برای تروج فرهنگ ایثار و شهادت باشند. یکی از کانون های فرهنگی هنری مساجد که در توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس فعالیت دارد،کانون رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) واقع در دهکده المپیک است که تلاش دارد که در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارد.

حسین قاسمی مدیر کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع)، در گفت و گویی با اشاره به رویکردها و برنامه های کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) واقع در منطقه المپیک در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: کانون رهپویان وصال از ابتدای تاسیس تاکنون تلاش کرده است، در حوزه دفاع مقدس، فعالیت های مذهبی، دفاع و صیانت از نظام و انقلاب اسلامی، برنامه هایی را برای جوانان و نوجوانان تدارک ببیند.

یکی از رویکردها و برنامه های کانون رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) در طول فعالیت خود رونمایی از کتیبه«سردار دل‌ها،حاج قاسم سلیمانی» در میدان المپیک تهران بوده است، مدیر کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) در این زمینه گفت: این کتیبه با مضمون سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد شهید سلیمانی و وصیتنامه سردار دل‌ها در مورد مقام معظم رهبری و اطاعت پذیری از ولایت فقیه است،کتیبه در یک محل پرتردد در چهار راه اصلی میدان المپیک تهران که روزانه یک میلیون نفر در آنجا تردد دارند، نصب شده است، تا از این طریق گامی در جهت ترویج مکتب شهید سلیمانی برداریم.

قاسمی یکی دیگر از رویکردهای کانون رهپویان وصال را ترویج مکتب شهید سلیمانی معرفی و خاطرنشان کرد: تلاش کرده ایم مکتب سردار دل ها را به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم و نگاه و هدف شهید سلیمانی که خود را مطیع و فدای رهبر انقلاب می دانست و همواره تاکید داشت اگر می خواهیم کشورمان پیشرفت کند، باید مطیع مقام معظم رهبری باشیم، ترویج دهیم، این کانون برای آینده نیز بنا دارد،در منطقه چیتگر فعالیت های فرهنگی با محوریت شهید سلیمانی انجام دهد، ضمن اینکه قرار است،کتیبه شهدای هسته ای از جمله شهید فخری زاده را در این مکان به زودی جانمایی کند. 

یکی از برنامه های کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال در جذب نوجوانان به مسجد تشکیل تیم باشگاه ورزشی بوده است، به گفته قاسمی کانون با فعالیت این باشگاه ورزشی توانست، نوجوانان بسیاری را جذب مسجد نماید و از این طریق آنها در فعالیت های کانون فرهنگی هنری حضور فعالی داشته باشند.

 قاسمی پیرامون برنامه های باشگاه فرهنگی ورزشی نام آوران این کانون گفت: این باشگاه دوره هایی در رشته های آموزش پایه، اصولی و حرفه ای فوتبال، تکواندو، دومیدانی، ووشو، شطرنج و آزمون های آمادگی جسمانی دوره هایی برگزار می کند.

وی بیان کرد: با شروع برنامه های اوقات فراغت کانون رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) در رشته های مختلف فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی، تقویتی و تفریحی همراه با اردوهای سیاحتی و زیارتی برای نوجوانان وجوانان دوره آموزشی برگزار کرده است. این دوره آموزشی برای ردهای سنی نونهالان ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال، نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ سال، جوانان ۱۶ تا ۱۸ سال و ۱۹ تا ۲۱ سال بوده است.

وی به برنامه های هفته دفاع مقدس کانون رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس قرار است از ۳۱ شهریور تا ششم مهر ماه نمایشگاه کتاب دفاع مقدس به همت این کانون در منطقه چیتگر و مقابل مسجد برپا شود و کتاب های مرتبط با دفاع مقدس با تخفیف ۲۵تا ۴۵ درصدی عرضه شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) خاطر نشان کرد: در کنار این نمایشگاه دو غرفه «سلامت» و «سبک زندگی» نیز راه اندازی کرده ایم و در زمینه مشاوره سلامت، طب سنتی و خدمات بهداشتی به مردم خدمت رسانی می نماییم.

کانون رهپویان وصال مسجد امام جعفرصادق(ع) از زمان شیوع بیماری کرونا در بحث خدمت رسانی به اهالی محله نیز فعالیت های گسترده ای انجام داده است. قاسمی در این رابطه گفت: غربالگری از خانواده ها، ارایه خدمات به بیماران کرونایی، توزیع ۴هزار بسته بهداشتی، توزیع غذای گرم و بسته های معیشتی و توزیع گوشت قربانی به گارگران و محرومین و نیز اهدای نوشت افزار و لوازم التحریر به دانش آموزان بخشی از خدماتی است که توسط این کانون در دوران کرونا ارایه شده است. علاوه بر آن در ایام عزاداری ماه محرم بیش از ۲ هزار غذای گرم میان اقشار محروم توزیع گردید و قرار است به مناسبت دهه آخر ماه صفر نیز این خدمات دوباره ارایه گردد.

لینک کوتاه : http://v-o-h.ir/?p=26035
  • منبع : شبستان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.